Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pralka do 3000 zł – I kwartał 2017 selekcja modeli

Inwestując w pralkę około 3000 zł, możemy wymagać od sprzętu bardzo wysokiego zaawansowania, obecności wielu systemów i ciekawych funkcji, ponadprzeciętnej ładowności i energooszczędności na najwyższym poziomie. Poznajmy kilka urządzeń, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Kamil Rogala Kamil Rogala / 17-03-2017

Samsung WD90J6410AW

Zaczynamy od propozycji marki Samsung. Model WD90J6410AW to pralka dla dużej i wymagającej rodziny, choć jej gabaryty mogą niektórych nieco odstraszyć – głębokość to 65 cm. Wynagradza to bardzo imponująca ładowność – aż 9 kg suchej odzieży. Warto wspomnieć o bardzo ważnej funkcji – suszarce.

Opisywane urządzenie ma opcję suszenia prania, co znacząco przyspiesza cały proces, eliminując konieczność rozwieszania mokrej odzieży. Klasa energetyczna sprzętu to A, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Oczywiście nie zabrakło takich funkcji, jak Eco Bubble (wytwarzanie aktywnej piany ułatwiającej usuwanie zabrudzeń) oraz silnika inwerterowego z 10-letnią gwarancją. Jest także funkcja Speed Spray wykorzystująca dodatkowe natryski wodne oraz wiele programów do wyboru, wraz z szybkim praniem lekko zabrudzonych tkanin. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. Cena tego modelu na Allegro to około 3000 zł.

Samsung WW90K6414QW

Kolejny model jest nieco tańszy od poprzednika – około 2500 zł w dniu publikacji – ale również oferuje pełen wachlarz ciekawych funkcji. Co prawda, Samsung WW90K6414QW nie ma suszarki, ale ma aż 9 kg ładowności, maksymalną prędkość wirowania na poziomie 1400 obrotów na minutę oraz klasę energetyczną A+++. Na pewno przydatne okażą się dodatkowe drzwiczki AddWash, pozwalające na dodanie niewielkiej porcji prania już po uruchomieniu programu – idealne dla zapominalskich. Oczywiście pamiętano o automatyce prania Fuzzy Logic (dobór programu do masy odzieży), bębnie typu „Diamond” (minimalizuje zagniecenia) i systemie produkcji aktywnej piany Eco Bubble. Zwieńczeniem całości jest silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją.

Bosch WAW24740PL

Tym razem propozycja marki Bosch. Model WAW24740PL to pralka o głębokości 59 cm, ładowana od frontu, o bardzo pojemnym bębnie – możemy zmieścić w nim nawet 9 kg odzieży. Pralka opiera się na technologii ActiveOxygen, co sprawia, że zapewnia wspaniałe rezultaty prania delikatnych tkanin nawet w niskiej temperaturze. Maksymalna prędkość obrotowa podczas wirowania to 1200 obrotów na minutę, zaś klasa energetyczna to A+++. Do wyboru mamy również dwie opcje prania – TimePerfect (skraca czas prania) lub EcoPerfect (zmniejsza zużycie energii). Jest też opcja ActiveWater Plus, polegająca na inteligentnym zarządzaniu zużyciem wody. Cena tego modelu na Allegro to około 2800 zł.

Electrolux EWF1408WDL2

Za około 2660 zł otrzymamy model Electrolux EWF1408WDL2. Cechą szczególną tej propozycji jest ładowność bębna na poziomie aż 10 kg, co z pewnością docenią duże rodziny. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę, dzięki czemu po zakończeniu prania tkaniny są niemal suche. Klasa energetyczna to A+++, co przekłada się na duże oszczędności na rachunkach za prąd i wodę. Funkcja Time Manager umożliwia skrócenie czasu prania, zachowując dotychczasową jakość. Na uwagę zasługuje przedni panel z dużym i czytelnym wyświetlaczem.

AEG L98699FL2

Na zakończenie model AEG L98699FL2, którego cechą szczególną jest bardzo wysoka prędkość wirowania – maksymalnie aż 1600 obrotów na minutę. Ładowność bębna to 9 kg suchej odzieży. Producent zadbał o funkcję opóźnionego startu i zapewnił klasę energetyczną A+++. Duży i czytelny wyświetlacz ułatwia obsługę. Design pralki jest minimalistyczny, nowoczesny i elegancki. Cena? W dniu publikacji była to kwota około 2850 zł.

podziel się