Pralka do 2000 zł – jaką wybrać?

Pralka do 2000 zł – jaką wybrać?

Jaką pralkę kupić, mając w kieszeni 2000 zł? Wybór nie jest prosty, a liczba dostępnych urządzeń może wywołać zawroty głowy. Dlatego spieszymy z pomocą, aby ułatwić podjęcie dobrej decyzji, która przełoży się na zakup wysokiej jakości urządzenia.

udostępnij

Damian JaroszewskiDamian Jaroszewski / 14-03-2019

Pralka w domu to kwestia oczywista. Trudno wyobrazić sobie gospodarstwo domowe bez takiego sprzętu. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych, ale dysponując budżetem w wysokości 2000 zł, możemy rozglądać się za modelami o dużo większej funkcjonalności i ciekawszych funkcjach. Oto kilka z nich.

Samsung WW60K4219W

Jedną z ciekawszych pralek w cenie do 2000 zł jest model Samsung WW60K4219W. Za kwotę około 1650 zł urządzenie oferuje maksymalny wsad 6 kg oraz prędkość wirowania do 1200 obrotów na minutę. Ważna jest też klasa energetyczna. W tym konkretnym przypadku jest to A+++, co przekłada się na średnie roczne zużycie energii na poziomie 122 kWh. Gdyby przełożyć to na konkretną kwotę, to da nam to niecałe 70 zł w skali 12 miesięcy, czyli 6 złotych miesięcznie. Jedną z ciekawszych funkcji pralki Samsunga jest technologia AddWash, która – dzięki specjalnym drzwiom – pozwala na dołożenie ubrań już w trakcie trwania dowolnego programu. Ciekawostką jest także Eco Bubble, czyli pranie bąbelkowe, które ma przekładać się na dokładniejsze pranie już w temperaturze nawet 15 stopni.

Electrolux EW6S326SPI

Electrolux EW6S326SPI to pralka, która wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim niewielkimi gabarytami. Jej głębokość to zaledwie 38 cm. Może się wydawać, że 2 cm różnicy w porównaniu ze standardowymi konstrukcjami to niewiele, ale w niektórych przypadkach może zadecydować o zmieszczeniu lub nie urządzenia w rogu łazienki. Poza tym pralka ma klasę energetyczną A+++, a roczne zużycie energii to średnio 137 kWh. Daje to kwotę około 75-80 zł, więc nie ma powodów do zmartwień z powodu zbyt wysokich rachunków za prąd. Model ten pozwala na pranie maksymalnie 6 kg ubrań jednocześnie, a wirowanie odbywa się z prędkością do 1200 obrotów na minutę. Według danych producenta standardowy program prania zużywa 45 litrów wody. Firma Electrolux przygotowała kilkanaście programów, w tym szybki, który zajmuje zaledwie 14 minut. Cena tej pralki to mniej więcej 1650 zł.

Whirlpool FSCR 80421

Jeśli szukacie pralki o większej pojemności i wyższej prędkości wirowania, to ciekawą propozycję w cenie do 2000 zł przygotowała marka Whirlpool. Model Whirlpool FSCR 80421 pozwala na pranie nawet 8 kg odzieży. Dodatkowo wirowanie może odbywać się z prędkością do 1400 obrotów na minutę. Ale nie ma nic za darmo. Pomimo klasy energetycznej A+++ urządzenie zużywa w skali roku aż 177 kWh, co daje kwotę około 100 zł. To mniej więcej o 30% więcej od konkurencji w podobnej cenie. Warto też pamiętać, że nie jest to model typu slim. Dlatego głębokość to aż 59,5 cm, przez co pralka może nie zmieścić się w każdej łazience. Zaletą jest za to generowany hałas 69 dB w trakcie wirowania. Różnica jest niby niewielka, ale miłośnicy ciszy z pewnością ją docenią. Za model Whirlpool FSCR 80421 trzeba zapłacić 1600 zł.

LG F2J6TY1W

W kwocie do 2000 zł kupimy też pralkę LG F2J6TY1W. To urządzenie, które sprawdzi się w dużej rodzinie, ponieważ pozwala na pranie do 8 kg odzieży jednocześnie. Dzięki klasie energetycznej A+++ średnie roczne zużycie energii to około 132 kWh. Pralka wyposażona jest w silnik inwerterowy DirectDrive, który – według badań instytutu VDE – powinien działać bezawaryjnie nawet przez 22 lata. Z ciekawszych funkcji warto wspomnieć jeszcze o sterowaniu urządzeniem przy pomocy smartfona czy też praniu parowym lub programie mniej zagnieceń. LG F2J6TY1W kosztuje około 1700 zł.

Candy Bianca BWM4 137PH6

Candy Bianca BWM4 137PH6 to model typu slim, co oznacza, że ma zaledwie 40 cm głębokości i zmieści się nawet w mniejszych pomieszczeniach. Pomimo niewielkich gabarytów urządzenie cechuje się rozsądnym wsadem maksymalnym na poziomie 7 kg, co powinno spełnić oczekiwania nawet większej rodziny. Jest to model tym ciekawszy, że oferuje wirowanie z prędkością do 1300 obrotów na minutę, więc późniejsze suszenie nie zajmie dużo czasu. Producent przygotował 9 oddzielnych programów prania. Warto też wspomnieć o zużyciu energii, które ma bezpośrednie przełożenie na kwotę na rachunku za prąd. W przypadku pralki Candy mówimy o klasie energetycznej A+++, co przekłada się na średnie roczne zużycie 123 kWh. W trakcie wirowania pralka generuje hałas na poziomie 76 dB. Ceny zaczynają się od kwoty nieco ponad 1500 zł.

Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innych pralek w cenie do 2000 zł. Taki budżet daje nam już spore pole do manewru. Jednak powyższe propozycje są jednymi z ciekawszych.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro