Powrót do szkoły – wybieramy piórnik dla ucznia

Piórnik dla ucznia powinien zmieścić najpotrzebniejsze przybory szkolne: linijkę, ekierkę, długopis, ołówek, kredki itp. Jaki piórnik spełni te wymagania? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając piórnik dla ucznia? Sprawdź, jakie modele możesz znaleźć na Allegro.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 24-08-2016

Do przechowywania kredek, pisaków

W początkowych klasach uczniowie dużo rysują i kolorują. Kredki, pisaki i kolorowe długopisy do zaznaczania ważniejszych informacji zajmują dużo miejsca. Jeżeli chcemy, aby nasz uczeń miał duży zestaw kredek, możemy wyposażyć jego wyprawkę w piórnik-tubę. To jednokomorowy piórnik o owalnym kształcie. Dostępny jest na Allegro w różnych kolorach i wzorach, w wersji zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla młodzieży. Dużą zaletą piórnika w kształcie tuby jest to, że zajmuje mało miejsca i jest stosunkowo lekki. Może być uzupełnieniem wyprawki pierwszoklasisty, ale również piórnikiem dziecka w wieku gimnazjalnym. Koszt piórnika w kształcie tuby to od około 5 do 60 zł.

Piórnik pojedynczy

Bardziej tradycyjne i częściej wybierane są piórniki pojedyncze o kształcie prostokąta lub kwadratu z jednym suwakiem. Mają dwie rozkładane klapki, miejsce na gumkę do ścierania, linijkę, kredki, flamastry, ołówki, długopisy i inne niezbędne przybory. Piórniki pojedyncze dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Wśród nich znajdziemy modele dla chłopców i dziewczynek. Możemy wybrać piórnik pojedynczy w kolorystyce i wzorach Realu Madryt, Hot Wheels, Angry Birds, Star Wars, Krainy Lodu, Minionków, My Little Pony, Monster High. Koszt piórnika to około 20 zł.

Piórniki podwójne

Piórniki podwójne są wyposażone w dwa suwaki z otwieranymi komorami i są dwupoziomowe. Nie mają dodatkowych rozkładanych klapek, ale mają dużo miejsca na przechowywanie gumek, kredek, flamastrów i innych przyborów szkolnych. Po całkowitym wypełnieniu piórnik może jednak sporo ważyć, a z racji tego, że jest grubszy niż modele pojedyncze, zajmuje więcej miejsca w plecaku lub tornistrze. Koszt piórników podwójnych to od około 20 do 100 zł.

Piórniki z wyposażeniem

Piórniki z wyposażeniem zawierają kompletny zestaw przyborów, który dobrze sprawdzi się w klasach pierwszych. Są to najczęściej: kredki, ołówki, temperówka, gumka do ścierania, linijka, w zależności od modelu również flamastry. Koszt piórników z wyposażeniem to wydatek od około 20 zł za piórnik pojedynczy do około 150 zł za kompletnie wyposażony piórnik podwójny.

Na co zwracać uwagę, wybierając piórnik dla ucznia?

Wybierając piórnik dla ucznia, warto zwrócić uwagę na jego jakość i wykonanie. Gumki na ołówki i kredki powinny być mocne i dobrze zszyte. W piórnikach słabszej jakości gumki mogą się rozrywać i wówczas nie spełniają swojego zadania. Ciekawym pomysłem jest piórnik, który ma wewnątrz plan lekcji lub tabliczkę mnożenia. Może to ułatwić organizację i naukę. Wykończenie piórnika jest bardzo istotne. Nie powinien mieć ostrych krawędzi lub uszkodzonych suwaków. Wybierając piórnik dla ucznia, zwróćmy uwagę na jego ciężar z całym wyposażeniem oraz ile miejsca zajmuje.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro