Powrót bezrękawników. Najlepsze fasony dla niego

Powrót bezrękawników. Najlepsze fasony dla niego

Chociaż jesień kojarzy się bardziej z okresem grubych płaszczy i kurtek przeciwdeszczowych, warto poszukać czegoś, dzięki czemu odkryjemy nowe sposoby łączenia ze sobą poszczególnych elementów garderoby. Najważniejsze jest to, aby ubrania jakie nosimy, pasowały do naszego charakteru i pozwalały na nieskrepowane wykonywanie codziennych czynności. Tak właśnie jest w przypadku bezrękawników. Te zapomniane już „półkurtki” właśnie zaczynają przeżywać swoją drugą młodość. Przekonaj się dlaczego.

udostępnij

Joanna KopećJoanna Kopeć / 20-12-2016

Jak każdy mężczyzna, jesteś aktywny. Praca zawodowa to jedno, ale to, co dzieje się zaraz po niej to zupełnie inna historia. Spotkania ze znajomymi, codzienne zakupy, weekendowe majstrowanie przy samochodzie, prace w ogrodzie, wyjazdy na weekend i do rodziny – będąc tak aktywnym i zapracowanym dobrze jest znaleźć ubrania, które będą za tobą „nadążały”.

Wygoda i nieskrępowane ruchy

Największą zaletą bezrękawników jest ich ogromna wygoda. W porównaniu z ciężkimi, niewygodnymi, jesienno-zimowymi płaszczami i kurtkami, bezrękawniki zdecydowanie biją je na głowę i oferują największą wygodę. Czy to przy pracach w garażu, czy na zakupach, możesz wykonywać wszystkie ruchy, które byłyby niemożliwe do wykonania w długim, wełnianym płaszczu. Chodzenie w nich jest także o wiele wygodniejsze, ponieważ bezrękawniki są lekkie jak puch.

Ciepło i chłód

Męski organizm nie wymaga tak ogromnej ilości ciepła jak kobiecy. Dlatego właśnie bezrękawniki są dla mężczyzn tak doskonałym pomysłem. Grzejąc klatkę piersiową, pozwalają organizmowi wychładzać się na powierzchni rąk i ramion, dzięki czemu już nigdy nie przegrzejesz się tak mocno jak w płaszczu, będąc na przykład w zatłoczonym tramwaju. Wiadomo, że przechodzenie zimą z zimna do ciepłego pomieszczenia i na odwrót może mocno rozstroić organizm, a bezrękawnik jest w tym wypadku najlepszym, co możesz wybrać. W zależności od zapotrzebowania na ciepło, możesz wybrać tradycyjny bezrękawnik pikowany z puchowym wypełnieniem, który będzie grzał dość mocno. Na rynku są także cieńsze bezrękawniki z mniejszą ilością puchu lub jedynie cienką warstwą, izolującą od zimna.

Deszcz niech sobie pada

Największą zaletą bezrękawników jest ich wodoodporność. Nawet jeśli w trakcie pobytu poza domem złapie cię deszcz, dołączony do bezrękawnika kaptur oraz wodoodporny materiał uchronią cię przed wszelką wilgocią w najbardziej strategicznych miejscach. Tego typu bezrękawniki nie wchłaniają wody tak mocno, jak wełniane płaszcze i materiałowe kurtki, dlatego właśnie one są polecane na okresy przejściowe. W ochronie przed deszczem nieosłoniętych ramion pomoże mały składany parasol, który możesz schować do każdej, nawet najmniejszej torby.

Proste wzory

Z pewnością ucieszy cię fakt małej liczby wzorów męskich bezrękawników. Głównie są to bezrękawniki pikowane, puchowe, występujące w jednolitym kolorze: głównie odcieniach ciemnej zieleni, granatu i czerni. Nowością są jaśniejsze, beżowe bezrękawniki wyglądające mniej jak puchowa kurtka, a bardziej jak elegancki dodatek, idealny nawet do pracy. Wystarczy, że założysz go na marynarkę i już po kilku sekundach otrzymujesz brytyjski look rodem z biblioteki uniwersytetu Oxford.

Do czego pasują?

Kontynuując tematykę Oxfordzką, te bardziej płaskie i klasyczne bezrękawniki świetnie podkreślą biznesowo-formalny charakter każdej stylizacji. Jaśniejsze lub ciemniejsze bardzo dobrze wyglądają w biurach, agencjach reklamowych i idealnie nadają się na wyjście na spotkanie z klientem. Bijąca od ciebie radość, spowodowana nieskrępowaniem ruchów i lekkością bezrękawnika, będzie widoczna dla każdego. Te bardziej standardowe bezrękawniki puchowe to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o ich łączenie z grubymi swetrami, bluzami i grubszymi T-shirtami z długim rękawem. Zapięte i rozpięte prezentują się równie dobrze. Zdecyduj, czy wybierasz model ze skandynawskim futerkiem (wtedy bezrękawnik będzie pasował do jeansów i żółtych traperów), czy też tradycyjny ze zwykłym kapturem. Możesz od razu zdecydować się na zakup dwóch różnych modeli, ponieważ ich wszechstronne zastosowanie, wygoda i ciepło, jakie oferują, sprawią, że nie będziesz mógł wyobrazić sobie wyjścia z domu w niczym innym niż właśnie w takim bezrękawniku.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro