Pościel dziecięca na chłodne, jesienne noce

Pościel dziecięca na chłodne, jesienne noce

Jesień to nie tylko chłód na dworze, ale i zimniejsze noce w domu. Aby umilić dziecku sen, warto kupić nową, miłą w dotyku i przede wszystkim potęgującą uczucie ciepła pościel. Najlepiej wybrać tę w 100% naturalną.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 11-10-2016

Wbrew pozorom pościel to ważny element wystroju łóżka. Odpowiednio dobrana, w zależności od potrzeby, przyspieszy usypianie dziecka lub je rozbudzi, sprawi mu też niemałą przyjemność, szczególnie wtedy, gdy z kołdry spogląda ulubiony bohater bajki lub filmu. Dlatego wcześniej warto się zorientować, co lubi nasz kilkulatek.

Pościel dla dziewczynki

Jest miła i przyjemna w dotyku, w 100% wykonana z bawełny. Jej wymiary to 160 na 200 cm w przypadku poszewki na kołdrę oraz 70 na 80 cm, gdy chodzi o poduszkę. Obie poszwy są zapinane na zamek błyskawiczny. Główną zaletą pościeli, z perspektywy dziecka, jest nadruk. Na kołdrze i na poduszce znajdują się Anna i Elsa – bohaterki jednej z najbardziej popularnych bajek ostatnich lat: Kraina Lodu. Grafiki charakteryzują się dużym nasyceniem kolorów, nie blakną nawet po wielu praniach, choć dla bezpieczeństwa warto prać je w 40 stopniach. Pościel jest bardzo elegancka. Będzie odpowiednia dla kilkulatki zafascynowanej animacją Disneya. Koszt poszewek to 74,90 zł.

Dla młodszych dziewczynek proponujemy natomiast pościel ze Świnką Peppą – bohaterką innej bajki. Rozmiar poszewki na kołdrę to 100 na 135 cm, natomiast tej na poduszkę – 40 na 60 cm. Pościel jest uszyta w 100% z bawełny, która nie podrażnia i jest miękka w dotyku. Po upraniu może się skurczyć o 3%. Poszewki są zapinane na suwak, który zapobiega przemieszczaniu się wkładu w nocy. Nadruk został wykonany przy użyciu intensywnych kolorów, nie spiera się. Cena to 56,90 zł.

Pościel dla chłopca

Mali chłopcy to fani wielu filmów, bajek i kreskówek. Szczególnie lubiani są jednak wśród nich superbohaterowie. Batman cieszy się sympatią zarówno tych młodszych chłopców, jak i troszkę starszych, dlatego pościel z bohaterami tego filmu (komiksu) może być dla nich nie lada radością. Tym bardziej, że nie jest to „zwykłe” przedstawienie bohaterów. Na pościeli znajdują się postaci z filmu, ale zbudowane z klocków Lego. Poszewki są przeznaczone dla starszych dzieci. Rozmiar poszewki na kołdrę to 140 na 200 cm, natomiast poszewka na poduszkę ma rozmiar 70 na 90 cm. Obie są zamykane na suwak. Pościel jest miękka, ciepła i przyjemna w dotyku. Nie uczula, została wykonana w 100% z bawełny. Kosztuje 72,90 zł.

Młodszym chłopcom powinna się spodobać pościel z Wiewiórem – bohaterem Epoki Lodowcowej. Bajka cieszyła się popularnością już kilka lat temu, ale zainteresowanie nią nie słabnie. W skład zestawu wchodzi: poszewka na kołdrę w rozmiarze 100 na 135 cm oraz poszewka na poduszkę o rozmiarach 40 na 60 cm. Całość jest wykonana z bawełny, delikatnej i przyjemnej w dotyku, i jest zamykana na suwak błyskawiczny. Należy ją prać maksymalnie w 60 stopniach. Po upraniu pościel może się skurczyć do 3%.

Przy zakupie pościeli warto zwrócić uwagę, że w kompletach występuje tylko jedna poszewka na poduszkę.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro