Poradniki dla perfekcyjnej pani domu

Bycie perfekcyjną panią domu często nie wychodzi nam tak, jak przedstawiają to filmy i książki. Bywa, że z powodu braku czasu lub umiejętności nasz dom i jego otoczenie nie wyglądają tak, jak to sobie wymarzyłyśmy. Wcale nie oznacza to jednak, że się do tego nie nadajemy. Żadna z nas nie rodzi się jako perfekcyjna pani domu, a pewne nawyki i rozwiązania musimy w sobie wypracować. Pomocne mogą być w tym poradniki, w których autorzy zdradzają swoje niezawodne sposoby na to, aby dom i jego otoczenie wyglądały i funkcjonowały niemal perfekcyjnie.

Małgorzata Pypeć Małgorzata Pypeć / 13-01-2016

„Perfekcyjna pani domu”, Anthea Turner

Anthea Turner to prawdziwe guru dla wszystkich kobiet chcących zostać perfekcyjną panią domu. Prowadząc program o tym samym tytule, przez wiele lat uczyła kobiety i mężczyzn tego, jak zorganizować funkcjonowanie swojego domu, aby działał jak w zegarku. W książce „Perfekcyjna pani domu” zdradza swoje największe sekrety dotyczące sposobów na sprzątanie, przechowywanie rzeczy czy przyjmowanie gości. Jej porady są proste, nie wymagają dużych nakładów finansowych i można je wprowadzić w życie niemal od razu. Zaprezentowane w książce sprytne triki mogą naprawdę ułatwić codzienne domowe obowiązki.

„W domu madame Chic”, Jennifer L. Scott

To druga, po „Lekcjach madame Chic”, książka tej autorki, w której przybliża życie i mentalność Francuzek. Podstawą jest tu nastawienie, z jakim podchodzimy do prac domowych i organizacji życia rodzinnego. Zamiast kilkunastu sposobów na czyszczenie lodówki, znajdziemy w niej metody na to, aby w wirze obowiązków znaleźć czas na celebrowanie miłych chwil i sprawianie przyjemności sobie i swojej rodzinie. Książka jest bardzo optymistyczna, lekko napisana i przepięknie wydana. Inspiruje do tego, aby codzienność stała się dla nas radością, a nie ciągiem nieprzyjemnych obowiązków.

„Magia sprzątania”, Marie Kondo

Książka Marie Kondo to poradnik nie tylko dla perfekcyjnej pani domu, ale dla każdego, kto czuje się przytłoczony nadmiarem posiadanych rzeczy i ciągłym bałaganem. Marie Kondo przedstawia swoją autorską metodę na to, w jaki sposób uporządkować przestrzeń, w której mieszkamy. Przedstawia sposoby na sprzątanie i przechowywanie, które ułatwią nam utrzymanie porządku i czystości w domu. Jej podejście, choć nieco odmienne od wzorców europejskich, warte jest chociaż częściowego wprowadzenia w życie. Jak zapewnia autorka, pomoże nam to w zerwaniu z ciągłym sprzątaniem, a to niezwykle kusząca wizja.

Przeczytaj pełną recenzję książki Marie Kondo „Magia sprzątania”.

„Perfekcyjna pani domu”, Małgorzata Rozenek

Autorką książki jest prowadząca polską wersję programu „Perfekcyjna pani domu” Małgorzata Rozenek. W książce znajdziemy zestawienie rad i skutecznych sposobów, które przydadzą się każdej kobiecie – od naturalnych metod na czystą kuchnię, przez uporządkowanie szaf i szuflad, po perfekcyjne wyprasowanie koszul. Dowiemy się też, jak wyegzekwować od pozostałych domowników uczestniczenie w codziennych obowiązkach i czym zastąpić drogie detergenty. To zestawienie, które przyda się każdej osobie, która ma problemy z utrzymaniem ładu i porządku w swoim domu.

„Niezła pani domu. Sposoby na prawie wszystko”, Małgorzata Świgoń

Nie każda z nas musi być perfekcyjna, co udowadnia w swojej książce Małgorzata Świgoń. Większości z nas wystarczy to, aby być niezłą i ten poradnik nam w tym idealnie pomoże. Przedstawione rady i sposoby są proste i łatwe do wprowadzenia w życie. Poradzą sobie z nimi nawet te osoby, dla których idealny porządek nie jest priorytetem, a na co dzień chcą znaleźć też czas na karierę, przyjemności i czas wolny. Można mieć to wszystko, a przy tym cieszyć się czystym, zadbanym domem nie tylko od święta – wystarczy wprowadzenie kilku nieskomplikowanych nawyków i odrobina regularności.

Prezentowane poradniki to świetna okazja na wprowadzenie kilku zmian w sposobie zarządzania swoim domem i codziennymi obowiązkami. Może się bowiem okazać, że wcale nie brakuje nam wiele do tego, aby być perfekcyjną panią domu. Kilka dodatkowych umiejętności i nieznanych trików pozwoli zapanować nad przestrzenią wokół siebie bez konieczności rezygnowania z przyjemności i czasu wolnego. Zdecydowanie warto zainspirować się opowieściami kobiet, które doskonale sobie z tym radzą, mimo że same nie zawsze uważają się za perfekcyjne.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro