Ponadczasowe krótkie fryzury – do jakiego kształtu twarzy pasują?

Ponadczasowe krótkie fryzury – do jakiego kształtu twarzy pasują?

Krótkie fryzury mają wiele uroku i charakteru. Odmładzają wizerunek i wprowadzają do niego lekkość i drapieżność. Czy pasują do każdej twarzy? Podpowiadamy.

udostępnij

Monika JagłoMonika Jagło / 03-08-2019

Rozważasz ścięcie włosów i krótką, zgrabną fryzurkę? To dobry wybór – w krótkich cięciach jest lekkość i wygoda, ale musisz pamiętać, że nie każda modna fryzura będzie ci pasować. Zanim zdecydujesz się skrócić swoje pukle, sprawdź nasze podpowiedzi i wybierz najlepsze cięcie do kształtu swojej twarzy.

Dla wielu kobiet "krótkie cięcie" to pomysł na szybką i niekłopotliwą fryzurkę, ale jesteś w błędzie myśląc, że krótkie fryzury to pomysł dla leniwych. Nieraz trzeba się nad taką fryzurą dobrze napracować, by uzyskać zadowalający efekt stylizacyjny. Jakie fryzury są w modzie niezależnie od sezonu?

Pixie

Pixie to popularna krótka chłopięca fryzura po raz pierwszy zaproponowana przez Leonarda Of Mayfaira. Zapewne słyszałaś o słynnej modelce z lat 60. Twiggy – to właśnie ona rozsławiła tę fryzurę na całym świecie i zainspirowała rzesze kobiet do skracania włosów. Pixie jest zadziorna i dynamiczna, podkreśla rysy twarzy i eksponuje szyję. Włosy są krótkie na karku, a na czubku głowy nieco dłuższe. W zależności od preferencji możesz stylizować je na gładko, uzyskując „grzeczną” krótką fryzurkę lub za pomocą kosmetyków do stylizacji nadać im odpowiednią teksturę i porządnie zmierzwić, dodając sobie w ten sposób niepokorności.

Pixie jest propozycją dla kobiet o regularnych rysach i owalnej twarzy. Konieczna jest tutaj kształtna głowa, przylegające uszy (które ta fryzura odsłania) i długa szyja. Pixie cut odmładza i dodaje dziewczęcego uroku, a jednocześnie pazura. Co ważne, jest również łatwa w codziennej pielęgnacji i stylizacji – każda kobieta z łatwością ułoży włosy w domowym zaciszu, wykorzystując podstawowe środki do stylizacji jak pianka do włosów, gumy lub pasty matującej.

Krótki cieniowany bob

Kolejna krótka fryzura, która cieszy się dużą i niezmienną popularnością to krótki bob. Włosy są ścięte do linii żuchwy lub krócej, często w tyle cieniowane, wydłużają się do przodu. W nowoczesnych cięciach często są lekko podgolone z tyłu i wystrzępione na końcach, co daje lekki, „czesany wiatrem” efekt. Jest to kolejna fryzura, która nie wymaga wielkich nakładów pracy, by dobrze wyglądać – wystarczy wymodelować ją na szczotce, czasem wyprostować według preferencji lub nanieść piankę i za pomocą lokówki stożkowej „wyczarować” surferskie fale, dodając fryzurze tym samym objętości.

Krótki cieniowany bob sprawdzi się w przypadku twarzy owalnych i pociągłych – w przypadku tej drugiej powinie sięgać do brody, by optycznie skrócić twarz i nadać jej krągłości. Bob z wycieniowanymi bokami i długością za brodę będzie natomiast dobrą opcją dla twarzy kwadratowej (szerokie czoło, szeroka szczęka), którą wysmukli na bokach.

Paź

Krótki paź to urocza dziewczęca fryzura, na którą powinny decydować się panie o gęstych prostych włosach. Trudno odmówić jej charakteru – fryzura przypomina cięcie à la giermek, włosy są krótkie, a całość przypomina kask. Tu jest naprawdę dużo charakteru i wyraziste, mocno zdefiniowane linie. Paź to fryzura z gęstą grzywką, włosy sięgają ucha lub niżej, są cięte bez cieniowania. Fryzura sprawia wrażenie gęstej i ciężkiej.

À la Kożuchowska

Fryzury Małgorzaty Kożuchowskiej nie trzeba chyba nikomu opisywać. Jest to chyba jedna z najpopularniejszych krótkich fryzur wybieranych w Polsce – zadziorna, dynamiczna i charakterna. Krótki tył i dłuższy przód zaczesany wysoko à la irokez ładnie podkreślają owal twarzy, uwypuklają jej rysy, wysmuklają szyję i po prostu odmładzają. Na pewno nie jest to fryzura, która zrobi się rano sama – co do tego nie miej najmniejszych złudzeń. Modelowanie i kilka produktów stylizacyjnych będą ci potrzebne, by uzyskać zamierzony efekt – nadać kształt, odpowiednią teksturę i utrwalenie. W ruch będą musiały pójść pianki do włosów, gumy matujące i lakier do włosów.

Ta fryzura będzie dobra dla wielu kształtów twarzy. W przypadku twarzy owalnej fryzura będzie z nią po prostu dobrze współgrać. Buzie okrągłe wydadzą się optycznie smuklejsze dzięki „irokezowi”, włosom podniesionym nad czołem. Również twarze prostokątne czy kwadratowe na niej zyskują, bo zwęża się w górnej części i stanowi przeciwwagę dla kwadratowej szczęki.

Wśród ponadczasowych krótkich fryzur można wyróżnić wiele cięć, które dobrze się nosi na co dzień. Większość z nich nie wymaga wielu starań i stylizacji, można je ułożyć w dość krótkim czasie. Ich niezaprzeczalną zaletą jest odmładzający efekt – robią to lepiej niż makijaż czy zabiegi medycyny estetycznej.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro