Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Pomysły na świąteczne przyozdobienie mieszkania

Święta to magiczny czas, kiedy wszyscy są razem. Trudno określić, co składa się na tę świąteczną atmosferę: czy zapach wszystkich pyszności unoszący się w kuchni czy to, że cała rodzina zasiada razem do stołu, a może wyczekiwane prezenty. Jak przyozdobić dom, aby jeszcze mocniej poczuć świąteczny klimat?

Pomysły na świąteczne przyozdobienie mieszkania

Rozświetlmy dom

Punktowe, miękkie, białe światło wprowadza do każdego wnętrza odrobinę magii. Lampki choinkowe można wykorzystać nie tylko na choinkę, równie dobrze sprawdzą się jako rodzaj nastrojowej lampki. Można je umieścić np. w akwarium typu kula, wysokim szklanym wazonie, przypiąć na karnisza lub przykleić do ściany, układając przy tym fantazyjny wzór.

Niebanalnym pomysłem do małych mieszkań albo dla osób niechcących kupować choinki jest drzewko świąteczne zrobione z lampek choinkowych. W tym celu na ścianie należy przymocować światełka tak, aby wyszła z nich choinka. Do kabelka można poprzyczepiać kokardki lub małe plastikowe bombki. I od razu można poczuć, że idą święta.

Lampki można kupić w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Można wybrać światełka w kształcie sopli, deszczu lub kropel wody albo owinięte w papierowe kule. Jeśli chcemy ozdobić balkon albo ogrodzenie, należy tylko sprawdzić, czy dane lampki nadają się do umieszczania na zewnątrz.

Wieniec

Ta tradycja przywędrowała do Polski z Ameryki. Coraz częściej można spotkać ozdobne wieńce na drzwiach wejściowych. Są wykonane albo z naturalnych materiałów, takich jak gałązki igliwia, owoce jarzębiny, rokitnika, jemioły czy suszone owoce pomarańczy, albo z materiałów imitujących te naturalne. Taki wieniec można wykonać samodzielnie, jeśli tylko ma się tyle samozaparcia. Wszystkie części składowe takiej dekoracji są do kupienia. Może to być fantastyczna zabawa dla dzieci, która same zaprojektują i wykonają takie ozdoby.

Kalendarz i wieniec adwentowy

Takie kalendarze pomału stają się popularne. Przyjmują różne formy, można kupić kalendarz z ukrytymi łakociami lub bardziej ozdobny, który będzie krył w sobie suszone owoce, kawę, herbatę czy miejsce na samodzielnie wybrane drobne upominki. Na rynku znajdziemy kalendarze w formie domków, sań świętego Mikołaja lub bucików zawieszonych na dekoracyjnej wstążce.

Innym pomysłem są wieńce adwentowe. Na każdym z nich znajdują się 4 świece, które oznaczają 4 tygodnie adwentu. Każdego tygodnia zapala się kolejną świecę. Takie wieńce najczęściej są wykonane z szyszek modrzewiu, sosny, gałązek świerka, wstążek lub bombek. Zawiesza się je pod sufitem lub stawia w widocznym miejscu.

Figurki

jak_udekorowac_salon_na_swieta.jpg

Ten pomysł najbardziej spodoba się najmłodszym członkom rodziny. Świąteczne figurki przedstawiające anioły, mikołaje, krasnale i bałwanki skutecznie wprowadzają świąteczny nastrój do mieszkania. Cieszą oko swoimi roześmianymi buźkami. Ustawione na parapetach, urozmaicą każde wnętrze i sprawią wiele radości dzieciom, a w połączeniu z lampkami świątecznymi staną się niebanalną dekoracją okna.

Piękny stół

Nie tylko okna i parapety można świątecznie udekorować, także stół powinien w tym czasie wyglądać pięknie. Na szczęście wybór ozdób na stół jest olbrzymi. Można wybierać między obrusami ze świątecznym motywem gwiazdek, płatków śniegu, jemioły oraz serwetek z takimi samymi motywami. Jakby tego było mało, można przyozdobić stół stroikami świątecznymi. Znajdziemy w nich świece, bombki, wstążki i suszone owoce. Wszystko to sprawi, że stół będzie wyglądał naprawdę świątecznie nawet w normalny dzień.

W tak pięknie przystrojonym domu magia świąt działa podwójnie. Od samego progu można poczuć świąteczny nastrój, który udzieli się każdemu domownikowi.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro