Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Pomysły na odświeżenie każdej restauracji

Każdy lokal potrzebuje czasem świeżego spojrzenia na jego wystrój. Ważne jest również wyróżnienie się z tłumu, dzięki czemu nasza restauracja zapadnie w pamięci każdemu klientowi. Jak o to zadbać?

Pomysły na odświeżenie każdej restauracji

Oryginalny wystrój w dobrym tonie to krok do sukcesu w branży gastronomicznej. Oprócz zapewnienia gościom najsmaczniejszych potraw warto zadbać także o świeże i przyjazne wnętrze. Można tego dokonać przy pomocy mebli i akcesoriów.

Odświeżenie restauracji niedużym kosztem

Czasami mimo sporych chęci dokonania zmian w naszej restauracji problemem jest ograniczony budżet, który nie pozwala na wymianę mebli czy inne poważniejsze inwestycje. Rozwiązaniem mogą być elementy dekoracyjne, które nadadzą wnętrzu świeży powiew.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na szybką odmianę w lokalu są elastyczne pokrowce na stoły. Dzięki nim zatuszujemy niedoskonałości mebli, a wnętrze zyska nowy, elegancki styl. Dostępne są zarówno prostokątne, jak i okrągłe wzory, zazwyczaj w odcieniach czerni i bieli. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że tego typu pokrowce nie wymagają prasowania, a materiał, z którego są wykonane, jest odporny na zabrudzenia.

Podobny efekt w naszej restauracji uzyskamy dzięki pokrowcom na krzesła. Tutaj mamy wybór między elastycznymi modelami, zakrywającymi jedynie siedzenie i zagłówek, a także bardziej uniwersalnymi, luźnymi pokrowcami, które odmienią salę restauracji.

Świeżość naszego lokalu mogą zapewnić także nowe elementy roślinne, jak np. sztuczna trawa. Zieleń będzie cieszyła oczy gości przez cały rok, bez potrzeby podlewania ani pielęgnacji.

Pobudzające szczegóły

Niekiedy nie potrzeba daleko idących zmian, żeby odświeżyć wnętrze restauracji. Wystarczy zadbać o kilka szczegółów, które wpłyną na pozytywny odbiór lokalu. Jedną z najważniejszych zmian wśród detali jest karta menu. Nowy jadłospis to element, który zawsze zwraca uwagę klientów. Nowa szata graficzna połączona ze smaczną nowością w ofercie lokalu to spora szansa na pozytywne odświeżenie wizerunku restauracji.

Podobny efekt można uzyskać, wymieniając tabliczkę informującą o rezerwacji stolika. Taki kreatywny element dekoracyjny może zrobić dobre wrażenie zarówno na stałych bywalcach, jak i nowych klientach odwiedzających nasz lokal.

Sporą popularnością cieszą się również dekoracyjne parawany, które z jednej strony stanowią urozmaicenie wystroju, a ponadto zapewniają gościom poczucie prywatności.

Świetną sposobnością na odświeżenie wnętrza restauracji jest okres świąteczny. Ozdobniki w postaci choinki, girlandy czy zielonego wieńca sprawią, że goście poczują się wewnątrz jak w domu, a w efekcie zostaną na dłużej.

Gruntowne zmiany

W przypadku poważniejszych zmian w wystroju restauracji warto zadbać o odpowiedni charakter wnętrza. Jeśli dążymy do tego, żeby goście czuli się swobodnie we własnym gronie i spędzili w lokalu kilka godzin, rozmawiając i jedząc, być może optymalnym rozwiązaniem będą loże, które zapewnią klientom intymność i wygodę. Tego typu meble polecamy zwłaszcza w restauracjach i barach, gdzie nie brakuje przestrzeni, a układ pomieszczeń sprzyja kameralnej atmosferze. Jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca, podobny efekt można uzyskać, wstawiając nowoczesne siedziska i długie, wąskie stoły.

Wystrój może też mówić sporo o filozofii właścicieli lokalu, np. ekologicznym podejściu do gotowania. Można to zaznaczyć, wykorzystując np. drewniane stojaki, które często wykonane są w procesie upcyclingu z palet lub starych mebli. W ten sposób może powstać regał lub stojak na wina.

Z kolei jeśli priorytetem jest stylowa elegancja, dominować będą elementy drewniane, a wewnątrz powinny znaleźć się duże stoły i szykowne krzesła bankietowe.

Spore wrażenie na gościach może wywrzeć również nowe oświetlenie. Efektowna lampa z pewnością przykuje uwagę klientów. Warto przy tym pamiętać o odpowiednim świetle – barwa powinna być ciepła, a intensywność umiarkowana. W mniejszych lokalach istotne będą zwłaszcza lampy wiszące, stanowiące centrum pomieszczenia.

Pomysłów na odświeżenie wnętrza restauracji może być więcej, jednak ważne, żeby decydując się na określony styl czy charakter miejsca, konsekwentnie planować kolejne zmiany wystroju.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Firma i usługi


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro