Pomysły na mikołajkowe prezenty dla chłopców

Mikołajki i gwiazdka to czas, kiedy powinny spełniać się dziecięce marzenia. Nie ma tu znaczenia czy nasza pociecha nadal wierzy w Mikołaja, czy też nie. Rodzice często martwią się tym, co wybrać na prezent dla swojego syna lub córki. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla chłopców.

Aleksandra Kowalska Aleksandra Kowalska / 04-12-2015 / aktualizacja: 15-11-2017

Dla małych budowniczych

W naturze każdego chłopca leży zamiłowanie do budowania i... niszczenia! Już od najmłodszych lat z fascynacją obserwują oni jak wieża, którą dopiero co zbudowali z klocków w mgnieniu oka rozpada się na kawałki. Kiedy trochę podrosną marzą o bardziej skomplikowanych budowlach, które jednak można burzyć w równie spektakularny sposób. Z tego też powodu dobrym pomysłem na mikołajkowy lub gwiazdkowy prezent dla chłopca będą klocki – drewniane dla młodszych dzieci lub Lego dla starszych. Taki prezent to nie tylko narzędzie do zabawy, ale również do nauki, pozwalające rozwijać wyobraźnię przestrzenną twojego dziecka. I chociaż klocki wydają się być wyborem banalnym, zbyt oczywistym, to wcale nie oznacza to nudy. Ogromna ilość dostępnych zestawów sprawia, że bez trudu dopasujemy prezent do zainteresowań chłopców – rozmaite samochody, pociągi, statki pirackie, pojazdy kosmiczne, średniowieczne zamki, zestawy nawiązujące do kinowych hitów i gier komputerowych – to tylko niektóre z propozycji.

Dla cyber sportowców

Dzieci uwielbiają znajdować się w ruchu. To nawet nie tyle upodobanie, co naturalna potrzeba. Mają znacznie więcej energii niż ich rodzice. Aby ją spożytkować, nasi najmłodsi wymyślają sobie ciągle kolejne zabawy, w których chodzi o to, aby jak najwięcej się ruszać. Dobrym pomysłem dla każdego małego chłopca może więc być konsola Xbox. Duży wybór gier ruchowych pozwoli naszym dzieciom nie tylko wyszaleć się do granic możliwości, lecz również rozwinie ich koordynację ruchową oraz koordynację ręka-oko. Taki prezent to nie tylko radość, ale też inwestycja w zdrowie naszego dziecka. Podczas zimowych miesięcy zabawa na dworze to często nienajlepsze rozwiązanie. Chodniki bywają nieodśnieżone i łatwo o upadek. Ujemne temperatury również nie sprzyjają długiemu przebywaniu na dworze. X-box da więc naszemu dziecku okazję do tego, aby zażyć dziennej dawki ruchu w komfortowych domowych warunkach. Razem bawić się może kilka osób, więc taka konsola może być prezentem dla rodzeństwa lub stanowić świetną okazję do zaproszenia kolegów i koleżanek do domu.

Dla małych czytelników

Czytanie to pasja, która zaczyna się zwykle już ze zdobyciem tej podstawowej umiejętności. Niektóre dzieci po prostu nie mogą doczekać się, kiedy będą mogły rozpocząć czytanie kolejnej książki. Przesiadują więc po nocach, przewracając kolejne strony i wypakowują swoje szkolne plecaki do granic możliwości. Rodzice zamartwiający się w takim wypadku o zdrowie kręgosłupów swoich pociech, mogą zdecydować się na zakup dla nich czytnika ebooków. Daje on nieograniczone możliwości lektury, nie obciążając przy tym pleców dzieci. Dzięki nim nasze małe mole książkowe będą mogły czytać do woli, nie przysparzając tym samym zmartwień swoim rodzicom. Elektroniczny czytnik książek to narzędzie zabawy i źródło wiedzy w jednym.

Dla małych mundurowych

Każdy chłopiec choć przez chwilę chciałby stać się dzielnym starażakiem lub wspaniałym policjantem. Dlatego właśnie znakomitym rozwiązaniem będzie np. policyjny samochód-zabawka. Co ważne, wiek dziecka nie jest tu najważniejszy. Maluchowi spodoba się prosty model z kilkoma światełkami, ambicje starszego chłopca z pewnością zaspokoi auto sterowane radiem. Frajda ze stania na straży prawa i porządku będzie za to niesamowita!

Dla małych artystów

Ciastolina to znakomity prezent mikołajkowych dla wszystkich chłopców z duszą małego twórcy. Choć produkt ten znany jest od lat, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Daje także ogromne pole różnorodnych możliwości każdemu dziecku, które ograniczone są w zasadzie jedynie jego wyobraźnią. Bez żadnych kłopotów stworzy własną pizzę, lodziarnię, a nawet dowolnego superbohatera! Popularnością wśród chłopców cieszą się również zestawy z filmu Auta – jeśli twój maluch jest fanem przygód Zyzgaka, z pewnością będzie zachwycony takim prezentem.

Mikołajki i święta już blisko. Zastanówmy się dobrze, czym najlepiej sprawić radość naszym dzieciom tak, aby przeżyły prawdziwie magiczne święta. Zamieńmy się w prawdziwych Mikołajów, dając naszym pociechom nie tylko prezenty, ale również magię i tajemniczość tych świątecznych dni, aby w przyszłości mogły cieszyć się pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa. Te najmłodsze lata to jeszcze czas, kiedy dzieci bardziej cieszą się z bycia obdarowywanymi niż z obdarowywania innych. Piszą więc listy do Mikołaja i z niecierpliwością wyglądają prezentów pod choinką. Sprawmy im więc prawdziwą radość, wręczając im to, co naprawdę je ucieszy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro