Pomysły na kreatywną aranżację ściany w pokoju dziecka

Pokój dziecka to idealne miejsce do zrealizowania kolorowych, wnętrzarskich pomysłów i doskonałe pole do popisu dla twórczego rodzica. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na kreatywną aranżację ściany. Gotowi do podjęcia artystycznego wyzwania? Zaczynamy!

Monika Jagło Monika Jagło / 07-04-2016

Pokój dziecka powinien emanować kolorem i wzbudzać pozytywne emocje. Przestrzeń ta jest zarezerwowana całkowicie dla dziecka i ma się ono tutaj czuć dobrze i bezpiecznie. Te kilka lub kilkanaście metrów kwadratowych powinno stwarzać przyjazne otoczenie do nauki, zabawy i odpoczynku. Dobrze by było, gdyby zagospodarowana przestrzeń pobudzała wyobraźnię dziecka i odzwierciedlała jego zainteresowania lub charakter. Sprawdzonym sposobem na spersonalizowanie pokoju jest twórcza aranżacja jednej ze ścian. Dzięki kilku prostym zabiegom wnętrze zyskuje wyjątkowy charakter i cieszy oko. Oto kilka pomysłów na kreatywną aranżację i zmianę pustej ściany w ciekawy element wystroju.

Galeria zdjęć

Świetnym pomysłem na twórcze zagospodarowanie ściany w pokoju dziecka jest stworzenie kolorowej galerii zdjęć. Do tego projektu przydadzą się ramki na zdjęcia. Ciekawe efekty uzyskuje się poprzez wykorzystanie ramek o różnych rozmiarach i stylach, dzięki czemu galeria zyskuje na różnorodności form i kolorów. Przystępując do tworzenia ściennej galerii, najpierw wybierzcie zdjęcia i zadecydujcie, w jakim rozmiarze wyglądałyby najlepiej. Następnie zaplanujcie najlepszy układ ramek na ścianie. Czy portret malucha nie będzie prezentował się lepiej w rozmiarze A4? A może wybrać zdjęcia tematycznie i zmieniać temat co jakiś czas? Pomysłów na interpretację jest wiele, a efekty zawsze dobre. Imponujące wrażenie robi również na ścianie spersonalizowana fototapeta ze zdjęcia, na której pojawią się wybrane przez Was ujęcia.

Ściana-tablica

Dzieci kochają rysować. To proste i bardzo twórcze zajęcie, które rozwija wyobraźnię i twórcze umiejętności malucha. A gdyby tak wykorzystać ścianę do takich spontanicznych, kreatywnych zabaw z kolorem? Taki pomysł można bardzo łatwo zrealizować, wykorzystując farbę do tablic. Pokryjcie nią całą ścianę lub jej wybrany fragment i niech w ruch pójdzie kolorowa kreda. Ściana-tablica to idealny sposób na zabawę i naukę. Możecie być pewni, że dzieci ją pokochają i z przyjemnością oddadzą się rysowaniu. A może wykorzystacie ją również do zabawy w szkołę i wspólnego odrabiania lekcji?

Nalepki ścienne

Szybkim i łatwym sposobem na kreatywną aranżację ściany w pokoju dziecka są nalepki ścienne. Te gotowe produkty są idealną opcją dla rodziców, których zdolności artystyczne pozostawiają wiele do życzenia. Wykorzystanie nalepek też może być twórcze! Wybierzcie kilka takich, które wzbogacą pokój o kolor, ciekawą formę lub opowiedzą jakąś historię. Może będą to kolorowe motyle, które przysiądą to tu, to tam? Kolorowy pociąg nad łóżeczkiem? A może zamek na wzgórzu w pokoiku małej księżniczki? Puśćcie wodze wyobraźni i do dzieła. Wspólne naklejanie dostarczy Wam zabawy i kolorowych wspomnień, bo nic tak nie zapada w pamięć, jak wspólnie spędzone chwile przy ciekawym zadaniu.

Wystawa prac artystycznych

Jak powiedział kiedyś Pablo Picasso, każde dziecko jest artystą. Komu jak komu, ale jemu chyba możemy zaufać. Nie podlega wątpliwości, że warto wzbudzać i podtrzymywać kreatywne działania naszych pociech, a zamiast chować gotowe prace do szuflady, lepiej ozdobić nimi ścianę. Zaprezentowanie artystycznego dorobku z pewnością sprawi, że dziecko poczuje się spełnione i chętnie podejmie kolejne artystyczne próby. A jak zaprezentować „dzieła” w kreatywny sposób? Pomysłów jest wiele. Może to być stalowa linka lub sznurek, na którym za pomocą kolorowych klamerek zawiesicie dziecięce obrazki. Twórczym pomysłem jest także wykorzystanie wieszaka do spodni, który można powiesić na ścianie, a którego klipsy będą utrzymywały pracę dziecka. Sam wieszak możecie dla większego efektu pomalować farbą! A może wykorzystacie kilka podkładek do pisania z klipsem? Inną interesującą opcją jest zeskanowanie rysunków i wydrukowanie ich na malarskiej kanwie.

Girlandy

Girlandy są prostym i tanim sposobem na kreatywną aranżację ściany w pokoju dziecka. W zależności od zainteresowań malucha lub stylu pokoju, mogą na niej zawisnąć barwne chorągiewki, ptaszki-origami, motyle wycięte z kolorowej tekturki czy modne bombki ze sznurka z lampkami wewnątrz. Wiele takich ozdób wykonacie sami. Potrzeba wam tylko odrobiny czasu, pomysłu i sprawnych rąk.

Przeznaczenie jednej ze ścian na twórczą aranżację jest świetnym sposobem na nadanie pokojowi unikatowego wyglądu. Pusta ściana może stać się początkiem bardzo ciekawych i inspirujących projektów, które wzbudzą w dziecku chęć tworzenia. Pomysły wcale nie muszą być kosztowne, by dekoracja robiła wrażenie. Wystarczy kilka akcesoriów, kolorowe farby, dobre inspiracje i Wasze wnętrzarskie dzieło na pewno zostanie zauważone!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro