Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Pomysły na kartki świąteczne do wykonania z dzieckiem

W dzisiejszych czasach, kiedy wystarczy napisać maila, wysłać SMS-a lub zadzwonić z ulubionej kanapy - rzadko wysyłamy kartki. Będąc rodzicami, warto jednak się postarać. Kartki świąteczne wykonywane z dzieckiem są jedyne w swoim rodzaju i cudownie umilają czas oczekiwania na święta.

Pomysły na kartki świąteczne do wykonania z dzieckiem

Co daje robienie kartek wspólnie z dzieckiem?

To przede wszystkim świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Dobrze jest wtedy wyłączyć komputer, telewizor i telefon, pozostawiając jedynie cicho włączoną muzykę świąteczną. Wspólne robienie z dzieckiem kartek na święta niesie ze sobą same korzyści:

  1. Maksimum bliskości i wzajemnej współpracy.
  2. Pokazanie dziecku, że bliscy są dla nas ważni, więc należy o nich dbać i sprawiać im przyjemność.
  3. Umilenie i urozmaicenie czasu oczekiwania na święta.
  4. Wszelkiego rodzaju ćwiczenia manualne rąk, koordynacji wzrokowo-ruchowej i koncentracji uwagi.

Kartki nie muszą być wcale dziełem sztuki. Zresztą, gdy widzimy na nich pracę dziecięcej rączki, to w takiej kartce zawsze jest coś wyjątkowego. Nie musimy wymyślać trudnych technik plastycznych czy szukać wyrafinowanych rozwiązań. Kartka może być prosta. W tym tkwi jej urok. Warto inspirować się różnymi pomysłami, ale pozwólmy działać i tworzyć przede wszystkim dziecku. Nawet kilkuletnie szkraby mają genialne pomysły.

Kilka pomysłów na kartki świąteczne do wykonania z dzieckiem

Pracę plastyczną rozpoczynamy od zakupów. Można mieć w głowie przynajmniej zarys kartek, dzięki czemu zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria. Bez tego będzie trudno coś wyczarować poza obrazkiem na kartce. Podstawą są na pewno różnokolorowe kartki z bloku technicznego, które składamy na pół.

Oto kilka pomysłów na proste kartki świąteczne (z ich wykonaniem z pomocą rodzica poradzi sobie nawet dwulatek):

  1. Kolorowe bombki – wycinamy z kolorowego papieru kształt bombki i przyklejamy na pierwszą stronę kartki. Do góry bombki mocujemy tasiemkę złożoną w kokardkę. Taką bombkę dziecko może ozdabiać według własnego pomysłu – kawałkami papieru w świąteczne wzory, odrobiną waty i barwnymi pomponikami, cekinami, a nawet naklejkami.
  2. Świąteczny wieniec – na środku kartki rysujemy kształt przypominający wieniec, a więc większe koło, a wewnątrz niego mniejsze. Dziecko ozdabia go, przyklejając małe kolorowe kółeczka, wycinane np. dziurkaczem. Gotowy wieniec ozdabiamy wstążką imitującą zawieszkę.
  3. Choinka – motyw, który można przedstawić na kartce w przeróżny sposób: rysując, malując farbami, układając ze złożonych kółek do origami. Można też wyciąć choinkę z kolorowego papieru, do którego maluch będzie przyklejał kuleczki z plasteliny, a na nich np. guziki. Taką choinkę dobrze jest też posmarować klejem i obsypać brokatem.
  4. Szopka – kartkę malujemy ciemnoniebieską farbą, a kształt szopki i osób w niej znajdujących się malujemy na czarno lub wycinamy je z innej kartki i przyklejamy.
  5. Wyklejanie kuleczkami – cudowne ćwiczenie dla małych rączek. Rysujemy choinkę lub gwiazdę betlejemską, a dziecko ma za zadanie urywać małe kawałki krepiny, kulać ją w paluszkach i tak uzyskane kuleczki przyklejać do kartki.

Na pierwszej stronie kartki umieszczamy napis „Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia”, a w środku piszemy życzenia. Można zacytować fragment kolędy.

Przy okazji wspólnego robienia kartek świątecznych warto wytłumaczyć dziecku, że kartki trzeba wysłać. Spacer na pocztę, przyklejanie znaczków i wrzucanie listów do skrzynki będzie niesamowitym przeżyciem. Dobrze jest również razem z dzieckiem codziennie sprawdzać własną skrzynkę pocztową.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro