Polecane softboxy w cenie do 500 zł

Softbox to podstawowe wyposażenie każdego studia fotograficznego. Mocne, ostre światło lampy pozwala zamienić w miękkie, rozproszone i bardziej naturalne. Z softboxów powinni też korzystać wszyscy youtuberzy, którzy nagrywają np. vlogi. Już w kwocie do 500 zł można kupić kilka ciekawych modeli.

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 31-03-2016

Softbox powinien być na wyposażeniu każdego, kto chce nagrywać wideo na YouTube’a, Facebooka lub Vimeo. Nieważne, czy będziemy rejestrować siebie samego, czy też może obiekty, jak chociażby sprzęty elektroniczne. Nie tylko poprawi warunki oświetleniowe danej sceny, ale pozwoli też wyeliminować niechciane cienie. Tylko jaki model kupić? Spory wybór jest już w cenie do 500 zł.

Fomex Quantuum

Softboxy Fomex z serii Quantuum są wyposażone w pierścień mocujący typu Bowens, co jest po prostu jednym ze standardów. Mają specjalny suwak, dzięki któremu składanie i rozkładanie jest bardzo proste i szybkie. Softboxy zostały przystosowane do pracy w wysokich temperaturach i doskonale współpracują z lampami Quantuum Fomex HD oraz Quantuum QL-1000. W cenie do 500 zł można kupić jeden z trzech rozmiarów softboxa – 50 x 70 cm, 70 x 70 cm oraz 80 x 120 cm.

CineGen LightFrame-8125

Soxtbox CineGen LightFrame-8125 ma wymiary 80 x 120 cm. W środku został wyłożony srebrną, metalizowaną powierzchnią refleksyjną, która odbija światło w kierunku tkaniny dyfuzyjnej. Dzięki temu mamy pewność, że światło z lamp nie jest marnowane przez emisję na boki lub do tyłu. We wnętrzu softboxa przewidziano miejsce aż na pięć lamp o mocy 85 W każda. Model ten może pracować zarówno pionowo, jak i poziomo. Producent przewidział także mocowanie na statywie oraz sufitowe. Cena to około 470 zł.

UMB Powerlux oktagonalny

UMB Powerlux to softbox oktagonalny (ośmiokątny) o średnicy od 95 do 170 cm. Wyposażony jest w mocowanie typu Bowens, które pasuje do większości lamp studyjnych. Co ciekawe, softbox ma aż dwie powierzchnie dyfuzyjne, w tym dodatkowy, przypinany dyfuzor wewnętrzny. W połączeniu ze srebrnym, odbijającym światło wnętrzem zapewnia on jeszcze lepsze i bardziej równomierne oświetlenie. Softbox ma budowę parasola, więc jest niezwykle prosty w składaniu i rozkładaniu. Cena za model o średnicy 170 cm to około 370-430 zł.

Phottix Easy-Up

Phottix Easy-Up to softboxy idealne do pracy w plenerze, co nie znaczy, że nie sprawdzą się także w stacjonarnym studiu. Mają budowę parasola, więc bardzo szybko się rozkładają. Dodatkowo wewnętrzne szprychy są wykonane z włókna szklanego, co gwarantuję wysoką trwałość zestawu. Lampa systemowa jest montowana wewnątrz softboxa tyłem. Całość światła jest odbijana od ścianek, a następnie przechodzi przez powierzchnię dyfuzyjną. W cenie do 500 zł można kupić model prostokątny o wymiarach 90 x 120 cm lub 60 x 90 cm, a także wersję oktagonalną o średnicy 80 cm.

Massa Strip

Softboxy typu strip to po prostu konstrukcje cienkie, a jednocześnie bardzo długie. Mają wymiary np. 30 x 200 cm lub 50 x 130 cm. Bardzo ciekawie prezentują się modele firmy Massa. Wszystkie one mają mocowania typu Bowens, matową powierzchnię zewnętrzną i srebrne, odbijające wnętrze. Poza tym w zestawie znajdziemy dodatkowy dyfuzor wewnętrzny do jeszcze lepszego rozpraszania światła.Przy kupowaniu softboxa musimy zwrócić uwagę tak naprawdę na kilka elementów. Przede wszystkim rodzaj mocowania lamp. Najpopularniejsze to Bowens. Koniecznie powinniśmy sprawdzić także liczbę przewidzianych miejsc na lampy, a także rozmiary samego softboxa. Musimy też zastanowić się, jaki kształt sprawdzi się najlepiej – prostokątny, oktagonalny czy też może strip, czyli cienki i podłużny.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro