Polecane modele suszarek pionowych

Polecane modele suszarek pionowych

Suszarka na pranie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu, zwłaszcza mieszkań, w których nie ma przestrzeni do zagospodarowania w celu rozwieszenia mokrych ubrań, czyli strychu. W niewielkim lokum sprawdzą się suszarki pionowe. Na które modele warto zwrócić uwagę?

udostępnij

Polacy preferują tradycyjne rozwiązania. Rzadko korzystają z usług publicznych pralni – miejsc, w których można wyprać odzież i od razu ją wysuszyć. To popularny sposób w Stanach Zjednoczonych. W trakcie pracy urządzenia Amerykanie mają czas na przeczytanie gazety lub wypicie kawy.

Suszarki mechaniczne nie są jeszcze bardzo powszechne w domach Polaków, mimo że dzięki tym urządzeniom ten proces przebiega o wiele szybciej (trwa około godziny). Być może jest to spowodowane przekonaniem, że niszczą ubrania i potrzebują dużo energii elektrycznej. Wybieramy raczej suszarki pionowe lub poziome. Jakie są zalety tych pierwszych?

Suszarki pionowe – charakterystyka

Suszarka pionowa to przedmiot mobilny, możemy go ustawić w dowolnym pomieszczeniu. Zazwyczaj można ją złożyć, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca pomiędzy okresami użytkowania, i przechowywać np. w szafie. Umożliwia to też fakt, że jest wąska (po złożeniu). Suszarki stojące są tańsze od mechanicznych, ale używając ich, musimy pamiętać o tym, aby dokładnie i regularnie wietrzyć mieszkanie.

W zależności od potrzeb, czyli liczby członków rodziny, wybieramy model o większej lub mniejszej powierzchni suszenia. Możemy zdecydować się na suszarkę pionową zwaną wieżą, czyli inaczej modułową. Po rozłożeniu będzie miała kilka poziomów. Jej skrzydła umożliwiają suszenie dużej ilości ubrań, w tym tych długich, np. spódnic maksi.

Suszarki pionowe – polecane modele

Na Allegro dostępne są m.in. suszarki pionowe marki Leifheit. Wśród nich znajdziemy dwa godne uwagi modele – o numerze 81454 i 81456. Pierwszy z nich to wieża o powierzchni suszenia równej 27 metrom kwadratowym, co odpowiada trzem wsadom pralki. Drążki tego akcesorium pokryto plastikiem. Wyposażono go w cztery zintegrowane kółka, które obracają się o 360 stopni wokół własnej osi. Każde ze skrzydeł tej suszarki pionowej można indywidualnie złożyć, a w rezultacie suszyć długie spodnie i płaszcze. Posiada ona także opcję zmiany poziomu ich położenia. Koszt zakupu tej suszarki wynosi ok. 150 zł.

W asortymencie marki Leifheit znajdziemy też suszarkę pionową (model numer 81456) o prawie dwukrotnie większej powierzchni suszenia w porównaniu do opisanej powyżej. Jest ona równa 45 metrom kwadratowym. Daje możliwość rozwieszenia nawet 5 wsadów pralki. Została wyposażona w dwa uchwyty, na których można powiesić wieszaki z męskimi koszulami. Koszt zakupu wynosi ok. 170 zł. Wszystkie modele firmy Leifheit cechuje solidność i wysoka jakość wykonania, a co za tym idzie wytrzymałość. Ich zaletą jest ponadto kompaktowość – po złożeniu zajmują mało miejsca, można je schować np. pod łóżkiem.

Na tych dwóch modelach możliwość wyboru się nie kończy. Warto przyjrzeć się też ofercie marek Meliconi i Rorets. Pierwsza z nich to dostawca szerokiej gamy funkcjonalnych i stylowych produktów, do których stworzenia wykorzystano materiały wysokiej jakości. Jej asortyment obejmuje m.in. pionowe suszarki na pranie dostępne w kilku kolorach: różowym, zielonym i niebieskim (koszt zakupu waha się od 176 do 299 zł).

Najtańsza suszarka firmy Meliconi oferuje 33 metry kwadratowe powierzchni suszenia. Dodatkową jej zaletą są uchwyty na wieszaki i obecność ociekacza, który zbiera kapiącą wodę. Producent wyposażył ją w kółka, które ułatwiają przesuwanie z jednego pomieszczenia do drugiego. Co więcej, konstrukcję tej suszarki pionowej wykonano z aluminium, które zostało pokryte warstwą żywicy, więc jest ona zabezpieczona przed rdzewieniem.

Natomiast pionowa suszarka na bieliznę marki Rorets (dostępna w kolorze białym) posiada trzy półki, które można dowolnie rozłożyć tak, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię suszenia. Z górnej części tego akcesorium można wysunąć dodatkowe rurki z przeznaczeniem na wieszaki, z kolei część dolna może posłużyć do suszenia ubrań dziecięcych. Suszarka firmy Rorets będzie odpowiednia do niewielkich łazienek lub innych pomieszczeń o niedużej powierzchni. Kupimy ją na Allegro w cenie 117 zł.

Ponadto warto przyjrzeć się wolno stojącej suszarce pionowej określonej przez producenta jako produkt 4 w 1 (koszt zakupu wynosi ok. 370 zł). Posiada ona ociekacz, który zbiera wodę i chroni podłogę przed zniszczeniem, oraz wieszaki na ubrania. Rozwiesimy na niej 60 metrów kwadratowych prania. Stabilna konstrukcja została wykonana z aluminiowych rurek powlekanych warstwą żywicy, dzięki czemu suszarka jest odporna na rdzę. Co więcej, łatwo ją rozłożyć i nie zajmuje wiele miejsca.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro