Polecane modele kamer sportowych

Polecane modele kamer sportowych

Rosnąca popularność GoPro Hero sprawiła, że coraz więcej firm decyduje się na produkowanie własnych kamer sportowych, a klienci coraz częściej decydują się na ich zakup. Już w tym momencie na rynku istnieje mnóstwo modeli, spośród których można dokonać wyboru. Część kosztuje kilkaset złotych, a inne nawet ponad 1,5 tys. zł. Ale które z nich są najciekawsze?

udostępnij

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 25-03-2015

Popularność kamer sportowych rośnie z wielu powodów. Po pierwsze, Polacy coraz częściej uprawiają sporty, w tym te ekstremalne i chcą je uwieczniać na filmach. Po drugie, mamy coraz większy wybór urządzeń i akcesoriów i nie jesteśmy już skazani na drogie modele, które kosztują ponad 1500 zł. Co w takim razie wybrać? Oto kilka najciekawszych kamer sportowych.

SJ4000

Prze wielu porównywana nawet do GoPro Hero. Kamera SJ400 przypomina zresztą znanego konkurenta i wykorzystuje te same akcesoria. Urządzenie pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. W zestawie otrzymujemy całą masę zaczepów oraz wodoodporną obudowę, dzięki której możemy nurkować z kamerą nawet do głębokości 30 metrów. Poza tym gadżet jest wyposażony w 1,5-calowy ekran o rozdzielczości 272 x 272 pikseli. Jakość nagrywanych filmów jest porównywalna do kamer GoPro Hero, co przy cenie zaledwie 300-600 zł jest ogromnym atutem.

Sony HDR-AS20

Ta niewielka kamerka od japońskiego producenta została wyposażona w matrycę CMOS Exmor R o rozdzielczości 11,9 Mpix oraz szerokokątny obiektyw 170 stopni (bez stabilizacji lub 120 stopni ze stabilizacją) o jasności f/2.8. Urządzenie może nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę lub 720p z prędkością nawet 120 klatek na sekundę. Filmy w formacie MP4 są zapisywane na karcie pamięci microSD. Kamera ma także moduł Wi-Fi do łączności bezprzewodowej oraz złącza micro HDMI i micro USB. Za Sony HDR-AS20 trzeba zapłacić około 550-600 zł.

AEE MagiCam SD21

To już bardziej zaawansowany i rozbudowany model. Kamera AEE MagiCan SD21 pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli z prędkością 60 klatek na sekundę. Kąt widzenia obiektywu to od 120 do 170 stopni. Dużą zaletą urządzenia jest zewnętrzna bateria oraz moduł Wi-Fi z własnym zasilaniem, dzięki czemu nie zużywa akumulatora kamery, przez co ta może dłużej działać. Model ten korzysta także z G-Sensora, który aktywuje kamerę w przypadku wykrycia dużych przeciążeń, np. wypadku. Dzięki temu sprzęt może pełnić rolę czegoś w rodzaju czarnej skrzynki. Zarejestrowane multimedia, przy pomocy aplikacji mobilnej AEE MagiCam, można z łatwością przesyłać na smartfony i tablety z systemem Android lub Apple iOS. Kamera kosztuje mniej więcej 990-1100 zł.

Toshiba Camileo X-Sports

Kamera firmy Toshiba – podobnie jak wiele konkurencyjnych urządzeń – pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. W zestawie z tym modelem otrzymujemy specjalną obudowę, która chroni gadżet przed wodą do głębokości nawet 60 metrów oraz upadkami z wysokości 1,5 metra. Kamera ma wbudowany moduł Wi-Fi do bezprzewodowego przesyłania filmów oraz złącze mini HDMI, przez które można ją podłączyć np. do telewizora. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji pilotem montowanym na nadgarstku, dzięki któremu sprzętem można sterować zdalnie. Przy zakupie Toshiby Camileo X-Sports trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 550-650 zł.

Tracer X-treme Remote 2

To trochę bardziej budżetowa propozycja dla mniej zamożnych użytkowników. Nie oznacza to jednak, że kamera jest dużo gorsza od konkurentów. Także pozwala na nagrywanie w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. W zestawie znajduje się obudowa wodoodporna do głębokości 60 metrów. Filmy są zapisywane na karcie microSD. Jedyne, czego brakuje temu modelowi, to moduł Wi-Fi. Za kamerę Tracer X-treme Remote 2 trzeba zapłacić zaledwie 180-200 zł.

Kamery sportowe to dość uniwersalne urządzenia, które można ze sobą zabrać na rower, narty, snowboard lub zawody airsoftowe, ale także zamontować w samochodzie, gdzie mogą pełnić rolę wideorejestratora. Poza tym dzięki nim możemy nagrać niezapomniane wideo, np. z wakacji.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro