Polecane maskotki interaktywne

Pluszaki są ulubionymi zabawkami wielu dzieci, bo to zwykle one pomagają przezwyciężyć lęk przed ciemnością i samodzielnym zasypianiem. To prawdziwi przyjaciele i powiernicy sekretów. Maskotki interaktywne spełniają dodatkową funkcję edukacyjną. Dzięki nim maluszek poznaje nowe słowa, kolory, a także literki czy cyferki, także w języku angielskim. Zabawki te cieszą się ogromną popularnością i są dobrym pomysłem na prezent dla smyka.

Anna Bator Anna Bator / 19-05-2015

1. Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher Price – cena ok. 110 zł

Ten uroczy piesek jest chyba najpopularniejszą maskotką interaktywną, która od lat cieszy się sympatią najmłodszych. Trudno się temu dziwić, bo szczeniaczek nie tylko bawi, ale również uczy. Wystarczy nacisnąć jego łapki, uszko albo brzuszek, aby posłuchać radosnych piosenek lub poznać nazwy części ciała, także w języku angielskim. Jego czerwone, świecące serduszko przykuje uwagę każdego maluszka, a miły pyszczek rozkocha w sobie małego opiekuna. Sympatię zdobyła sobie także siostrzyczka pieska – ona również jest maskotką interaktywną i najchętniej jest wybierana przez dziewczynki.

2. Wesoła Małpka od Fisher Price – cena ok. 60 zł

Śmieszna, fioletowa małpka zapewni twojemu dziecku długie chwile zabawy i stanie się jedną z jego ulubionych maskotek. Zabawka jest niedużych rozmiarów, dlatego sprawdzi się także u młodszych dzieci. Małpka, po naciśnięciu brzuszka, śpiewa maluchowi piosenki oraz wydaje zabawne dźwięki. Gdy przekręcisz ją do góry nogami, szybko cię o tym poinformuje!

3. Interaktywny Miś Teddy Licz ze mną od Chicco – cena ok. 120 zł

Nauka cyferek, nazw owoców i zwierząt, a także sympatyczne rymowanki, to tylko część zabaw, które proponuje dzieciom Teddy. Podobnie jak małpka, miś od Chicco również informuje o swoim samopoczuciu, gdy jest do góry nogami. Zabawka jest dwujęzyczna, przez co wprowadza dzieci w świat języków obcych.

4. Edukacyjny miś Eduś od E-edu – cena ok. 70 zł

Miś Eduś uwielbia zabawę z dziećmi. Śpiewa im ulubione piosenki, uczy literek i cyferek, gra wesołe melodie oraz uczy ciekawych powiedzonek. Rozmawia z maluchami w języku polskim, a jego ciepły, przyjazny głos sprawia, że dzieci jeszcze chętniej wciskają jego łapki i brzuszek. Miś Eduś ma także siostrzyczkę, która bawi i uczy.

5. Kubuś Puchatek od Tomy – cena ok. 80 zł

Kubusia Puchatka i jego przyjaciół znają i kochają wszystkie dzieci, dlatego to właśnie oni są najbardziej popularnymi maskotkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się interaktywne maskotki przedstawiające Kubusia czy Kłapouchego. Uwagę przykuwa zwłaszcza tańczący i śpiewający Kubuś. Zapewnia aktywną zabawę i porywa dzieci do tańca. Ta zabawka sprawdzi się zwłaszcza u maluchów lubiących muzykę i stawiających swoje pierwsze, samodzielne kroki.

6. Interaktywny Furby od Hasbro – cena ok. 220 zł

Furby to prawdziwa gwiazda wśród wszystkich maskotek interaktywnych. Ten zabawny stworek to pluszowa wersja domowego zwierzątka. Furby ma swoją osobowość, zapamiętuje i reaguje na swoje imię, a także – dzięki aplikacji na smartfona – można go karmić, kąpać oraz bawić się z nim w różne gry. Furby to świetny pomysł na prezent dla dziecka, które marzy o prawdziwym zwierzaku. O Furby’ego trzeba się troszczyć jak o prawdziwego pupila, inaczej będzie nieszczęśliwy.

7. Myszka Miki lub Minnie od Clementoni – cena ok. 100 zł

Interaktywna myszka nauczy twojego smyka kolorów, cyferek oraz literek. Oprócz tego wprowadzi dziecko w świat przyjemnych dla ucha piosenek. Maskotka jest przyjemna w dotyku i bezpieczna nawet dla niemowląt. Naciśnięcie rączki lub nóżki, to wysłuchanie piosenki lub wierszyka, który wywoła uśmiech na twarzy maluszka. Myszka mówi w języku polskim i radośnie się śmieje, dlatego szybko zyskuje sobie przyjaciół w małych opiekunach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro