Polecane akcesoria do konsol Xbox One i PlayStation 4

Polecane akcesoria do konsol Xbox One i PlayStation 4

Na Zachodzie konsole, jako urządzenia do grania, są popularniejsze niż komputery. W Polsce trend wciąż jest odwrotny, ale nie oznacza to, że użytkowników Xboksów i PlayStation jest mało. Wręcz przeciwnie, konsolowców cały czas przybywa. Jednak samo urządzenie to mało. Warto dokupić kilka ciekawych akcesoriów.

udostępnij

Karolina MarciniakKarolina Marciniak / 03-07-2014 / aktualizacja: 03-07-2017

Konsole nowej generacji to urządzenia dużo bardziej rozbudowane i – prawdę mówiąc – coraz bardziej zbliżają się swoją funkcjonalnością do komputerów. Chociażby z tego powodu producenci tworzą coraz więcej akcesoriów, które ułatwiają korzystanie z nich lub nawet poszerzają ich możliwości. Kilka takich dodatków warto dokupić.

Kinect i PlayStation Camera

Zarówno Microsoft Xbox One Kinect, jak i PlayStation Camera – w zestawie z kontrolerami Move – pozwalają na nieco więcej ruchu przed ekranem telewizora. Zazwyczaj z konsoli korzystamy, siedząc na kanapie z padem w ręku. Dzięki tym akcesoriom to my sami stajemy się kontrolerami. Urządzenia wykrywają nasze ruchy i na tej podstawie sterujemy postaciami. To świetne rozwiązanie przede wszystkim na imprezy ze znajomymi, gdzie można w miłej atmosferze rywalizować z innymi. Oba dodatki kosztują około 300-500 zł, więc nie jest to bardzo duży wydatek.

PlayStation VR

VR, czyli Wirtualna Rzeczywistość, to w ostatnich miesiącach prawdziwy hit. Specjaliści z całego świata podkreślają, że właśnie tak będzie wyglądać przyszłość, nie tylko gier. Tej przyszłości można zakosztować już dzisiaj, kupując PlayStation VR. Gogle zakładamy na głowę, podłączamy słuchawki i możemy poczuć, jakbyśmy znajdowali się w samym centrum akcji. Dzięki PlayStaton VR można zagrać w takie tytuły jak chociażby rewelacyjne „Resident Evil 7”. Wrażenia z takiej rozgrywki są nieporównywalne z siedzeniem z padem w ręku przed telewizorem. Niestety, gogle to dość drogi zakup, bo trzeba za nie zapłacić około 1500 zł.

Kierownica

Tak samo nieporównywalne są wrażenia płynące z gier wyścigowych rozgrywanych na dobrej jakości kierownicy zamiast na tradycyjnym kontrolerze. Nie chodzi już tylko o precyzję sterowania, ale też dodatkowe informacje zwrotne, jakie otrzymujemy od urządzenia. Kierownica się trzęsie, a nawet stawia opór. Do tego dochodzą jeszcze pedały i manualna skrzynia biegów. Można się poczuć niczym Robert Kubica lub Lewis Hamilton. Świetnym urządzeniem jest Logitech G920 oraz Thrustmaster T300.

Stacja dokująca – ładowarka

Kontrolery do konsol nowej generacji są głównie bezprzewodowe. To rozwiązanie niezwykle wygodne, ale jednocześnie sprawiające kłopoty. Pady trzeba bowiem ładować, o czym wiele osób może notorycznie zapominać. Pomocna w tym okaże się stacja dokująca z funkcją ładowarki. Można do niej włożyć nawet po 2 kontrolery, dzięki czemu mamy pewność, że następnego dnia nie zabraknie nam w nich energii.

Słuchawki z mikrofonem

Słuchawki z mikrofonem to gadżet przydatny przede wszystkim dla osób, które lubią grać późnymi wieczorami lub preferują gry online. Rywalizacja z innymi graczami często wymaga komunikacji, a ta najlepsza będzie właśnie z użyciem słuchawek i mikrofonu. Często drużyna może nas nawet wyrzucić z gry, jeśli nie będziemy się z nimi komunikować. To bardzo ważne między innymi w strzelankach. Trzeba jednak pamiętać, że sprzęt musi być kompatybilny z konsolami Xbox One oraz PlayStation 4.

To kilka najważniejszych akcesoriów, które warto dokupić do konsoli. Oczywiście nie można też zapominać o dodatkowych kontrolerach do gry ze znajomymi, ale to zakup niemal oczywisty. Co prawda pełny pakiet sprzętów będzie nas trochę kosztował, ale warto wydać dodatkową sumę na akcesoria, które uprzyjemnią nam rozgrywkę.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro