Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Pokrowce na deskę, które ułatwią nam prasowanie

Stół, biurko, podłoga czy deska? Przyznajcie się, na jakim podkładzie prasujecie swoje ubrania? Niezależnie od tego, jak bogata i produktywna jest wasza wyobraźnia, ja skłaniam się ku konkluzji, że nic nie zapewni nam lepszego efektu końcowego niż deska do prasowania. Naprawdę, w tym przypadku jestem prawdziwym konserwatystą. Tylko porządna deska zapewni nam odpowiednio wyprasowane zakładki na spódnicy, kanty spodni czy koszule. Jeżeli jednak dbasz o to, by wszystko było u ciebie na sto procent, powinieneś swoja deskę wyposażyć również w odpowiedni pokrowiec.

Pokrowce na deskę, które ułatwią nam prasowanie

Każda deska do prasowania pokryta jest specjalną powłoką, która nie tylko ma na celu zwiększenie komfortu i jakości prasowania, ale także zabezpieczenie samej powierzchni. Okrycia desek zazwyczaj są bawełniane, ponieważ jest to materiał, który nie zatrzymuje pary oraz wody, a przede wszystkim nie straszne mu są wysokie temperatury. Najnowsze modele desek do prasowania wyposażone są już w pokrowce, jeśli jednak posiadasz egzemplarz starszy, bądź nie jesteś usatysfakcjonowany z powłoki oferowanej przez twojego producenta, przygotowaliśmy dla ciebie mały ich przegląd.

Zaparkuj swoje żelazko

Dostępne na rynku pokrowce na deski do prasowania oferują szereg różnego rodzaju udogodnień, począwszy od kwestii dotyczących samego prasowania, na atrakcyjnym designie kończąc. Vileda, producent pokrowca Park Go, wyposażył swój model w specjalną metalizowaną powłokę parking zone, na której możesz bezpiecznie odstawić żelazko, a następnie zdjąć czajnik z ognia, uspokoić płaczącego malca bądź sprawdzić, jakie ciekawe przygody przeżywają właśnie bohaterowie twojego ulubionego serialu. Pokrowiec ten wykonany jest z bawełny, pianki poliuretanowej i poliestru. Drugim modelem proponowanym przez Viledę jest Viva Express Rapid, którego elementem składowym jest metalizowana bawełna, zapewniająca maksymalne wykorzystanie ciepła.

Oszczędzaj czas i energię elektryczną

Specjalną powłoką Thermoflex chwali się producent PM PRODUCT. Teflon, który jest tutaj sekretem sukcesu, wespół z grubym podłożem wykonanym z gąbki włókniny filcowanej, mają przyspieszyć nasze prasowanie nawet o 50%! Dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu jest to rozwiązanie jak znalazł! Skrócony o połowę czas prasowania oferuje nam także pokrowiec Ceramic Blue niemieckiej firmy WENKO. Ceramiczna powłoka tego modelu odbijać ma ciepło z gorącego żelazka, co znacząco wpływa na efektywność i krótszy czas prasowania. Ceramic Blue to pokrowiec bardzo elastyczny, z łatwością dopasowujący się do każdej deski. Dodatkowym jego atutem może być śliska powierzchnia, która zmniejsza tarcie żelazka, co znacząco wpływa na komfort prasowania.

Dopasuj pokrowiec do swojej deski

ShoulderWings to system, w który firma Philips uzbroiła swój pokrowiec Easy8. Jego zadaniem jest jak najlepsze dopasowanie modelu do twojej deski. Jest to możliwe dzięki specjalnym skrzydełkom umiejscowionym przy zwężeniu pokrowca. Daje on gwarancję stabilności, co znacząco wpływa na komfort i jakość prasowania. Górna warstwa Easy 8 wykonana jest w 100% z bawełny, co zapewnia trwałość pokrowca i idealny poślizg żelazka.

Niebanalny wygląd

Pokrowce o atrakcyjnym, ciekawym designie zostaną z pewnością docenione przez tych, którzy nie dysponują sporym metrażem i nie są w stanie ukryć deski do prasowania w szafie lub na pawlaczu. W kuchni doskonale prezentować się będzie pokrowiec w kolorowe owoce, a w kąciku małego salonu – czarno-biały pokrowiec z wizerunkiem Nowego Jorku lub Wieży Eiffla.

Wybór pokrowca na deskę do prasowania wydaje się być z pozoru rzeczą błahą. Jak się jednak okazało, decyzja ta ma wpływ zarówno na jakość prasowania (co wiąże się nieodłącznie ze schludnym wyglądem), jak i na wystrój pomieszczenia, w którym przechowujemy deskę. Warto więc dobrze przemyśleć tę drobną inwestycję.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro