Pokój małej baletnicy

Pokój małej baletnicy

autor: Iwona Szadkowska, data publikacji: 09-06-2015

Twoja córka chodzi na balet i uwielbia wszystko, co z nim związane? Marzy o pokoju małej baleriny i z chęcią spałaby w tiulowej spódnicy? Podpowiadamy, jak szybko odmienić pokój dziecięcy, aby nabrał charakteru.

W pokoju małej baletnicy możemy postarać się o mniejsze i większe zmiany. Przed każdą większą warto się dwa razy zastanowić – czy rzeczywiście to zainteresowanie potrwa dłużej niż poprzednie. Na Allegro znajdziemy wiele akcesoriów i dekoracji, które szybko mogą odmienić pokój małej dziewczynki.

Pościel i dekoracje do pokoju baletnicy

Najprostszym sposobem, aby odmienić wystrój dziecięcego pokoju – w ten najbardziej wymarzony – jest zmiana pościeli. Na Allegro możemy znaleźć pościel 140 x 200 cm w białym i różowym kolorze. Ozdobiona jest aplikacją w tańczące baletnice. Taki element sprawi, że pokój nabierze nowego wyrazu i będzie wyjątkowy. Koszt to około 80 zł.

Innym pomysłem jest zawieszenie na ścianie dekorów 3D w kształcie tańczących baletnic. Dekory mają około 15 x 7,5 cm, są wykonane z drewna i mają tiulową spódniczkę. Można samemu wybrać kolor baletnicy i rodzaj tiulu, a także delikatne zdobienia – płatne dodatkowo. Koszt pojedynczego dekoru to około 10 zł.

Kolejnym elementem wystroju dziecięcego pokoju, w którym ma królować balet, mogą być dekoracje ścienne 3D w formie naklejek. Można nimi ozdobić nie tylko gładką ścianę, ale także meble, lustro, drzwi i inne miejsca. Naklejki mogą mieć kształt balerinek, baletnicy, nutek i serduszek. Koszt jednego arkusza to około 13 zł.

Zabawki dla małej baletnicy

Nie tylko dekoracje ścian i nowa pościel mogą być ozdobą pokoju małej baletnicy. Jednym z pomysłów są puzzle, które po ułożeniu można zawiesić na ścianie. W tym celu dobrze sprawdzi się antyrama, w której umieścimy naszą układankę. Koszt puzzli o tematyce baletowej to około 10 zł.

Ciekawym pomysłem może być również ozdobna szkatułka z lusterkiem lub pozytywka, która po otwarciu pokazuje kręcącą się baletnicę. Taki przedmiot może być skrytką na małe skarby i szybko odmieni wystrój pokoju dziewczynki. Szkatułki można kupić za około 50 zł. Także lalki-baletnice mogą stworzyć akcent wystroju pokoju. Ustawione na półce, podkreślą zainteresowania dziewczynki. Koszt lalek zaczyna się od około 30 zł.

Dekoracyjne ubrania

W pokoju małej baletnicy nie powinno zabraknąć specjalnego stroju. Tiulowa spódnica lub sukienka świetnie sprawdzą się na zajęciach z baletu. Mogą również stanowić ciekawą dekorację. Ustawione na wieszaku pod jedną ścianą, będą kolorowym elementem, który podkreśli dekoracje ścienne.

Podsumowanie

Zainteresowania dzieci mogą szybko ulegać zmianie. W jednej chwili jest to balet, w drugiej np. wyścigi samochodowe. Dobrze, jeżeli odpowiemy na wielkie marzenia dzieci, ale jednocześnie zachowamy zdrowy rozsądek. Drobne elementy – jak dekoracje ścienne – powinny móc łatwo dać się nakleić, ale także zdemontować. Przed pomalowaniem całego pokoju na różowo i dokonaniem większych zmian, jak na przykład drewniany drążek zamontowany na większej ścianie, warto dobrze się zastanowić. Na początek możemy wybrać drobne akcesoria – naklejki, lalkę, pościel. Jeżeli zachwyt baletem będzie trwał dłużej, można pokusić się o większe zmiany.