Pojazdy z Gwiezdnych Wojen - zabawki dla przedszkolaka

Film Gwiezdne Wojny cieszy się wśród małych chłopców niesłabnącą popularnością. Już przedszkolaki bardzo dokładnie znają tak bohaterów sagi, jak i pojazdy, którymi się oni poruszają. Statki kosmiczne wzbudzają w kilkulatkach ogromną fascynację, a zabawa nimi pozwala przenieść się dzieciom w inny świat. Przygotowaliśmy zestawienie kilku pojazdów z Gwiezdnych Wojen, które powinny przypaść do gustu przedszkolakom.

Ewa Rycerz Ewa Rycerz / 22-05-2017

1. Sokół Millenium

Sokół Millennium skrywa mnóstwo tajemnic. Jest ultraszybki i wydajny. Nic dziwnego, że właściciel określał go mianem „najszybszej kupy złomu w Galaktyce”. Jednostka odegrała kluczową rolę podczas galaktycznej wojny domowej. W wersji zabawkowej będzie doskonałym umilaczem czasu. Można go kupić w serii klocków Lego. Zestaw składa się z ponad 600 elementów (w tym 6 figurek) i pozwala na dość precyzyjne ułożenie statku. Zabawka pełna jest detali spotykanych w filmie. Jej koszt to ok. 700 zł.

Ciekawą opcją są także drony w kształcie Sokoła. Statek potrafi obracać się w powietrzu, ma 4 wirniki i żyroskop, dzięki czemu jego lot jest stabilny i w pełni kontrolowany. Sokoła Millenium można kupić również w mniejszej wersji. Wypuściła go na rynek marka Hot Wheels. To pojazd o wielkości resoraka, w sam raz do wzięcia w dłoń i zabawy gwiezdnym torem samochodowym.

2. X-Wing

To owiany sławą i kultem pojazd, którym poruszał się Luke Skywalker. Statek był wyposażony w 4 laserowe działka i 2 wyrzutnie torped protonowych. Potrafi poradzić sobie nawet z najpodlejszym i zaprawionym w boju przeciwnikiem. Najlepsza zabawa to taka, która w pełni angażuje dziecko, dlatego klocki są najczęściej idealnym rozwiązaniem. Teraz przedszkolak będzie miał za zadanie złożenie X-Winga.

Lego przygotowało kilka zestawów z tym statkiem kosmicznym. Komplet Fighter Ruchu Oporu jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6. roku życia, natomiast Myśliwiec Ruchu Oporu oraz X-Wing Fighter będą odpowiednie dla dzieci o 2 lata starszych. W skład zestawu wchodzą też figurki i liczne akcesoria. Podobnie jak w przypadku Sokoła Millennium, X-Winga można kupić w postaci drona. Zabawka wygląda bardzo nowocześnie, solidnie i profesjonalnie.

3. A-Wing

Statek, który dzięki 2 potężnym silnikom rozwija ogromne prędkości. Pozwala na skuteczną walkę z wrogiem. A-Winga kupimy w zestawach klocków Lego. Godziny dobrej zabawy – gwarantowane.

4. Śnieżny śmigacz

To niewielki statek wyposażony w 2 działka laserowe oraz wyrzutnię harpunów i liny holownicze. Załoga pojazdu składa się ze strzelca i pilota. Którym z nich chce być twoje dziecko? Śnieżnego śmigacza można kupić także w zestawach Lego. To trochę mniejsze komplety, ale za to występują w kilku seriach. W pudełku znajdziemy niespełna 100 elementów, w tym 1 figurkę. Jeśli twoje dziecko nie ma ochoty na klocki, można zaproponować mu statek kosmiczny od Hot Wheels. Choć jest mniejszy, walczy równie efektywnie.

5. Myśliwce TIE

To jednoosobowe statki, których celem było zwalczanie X-Wingów. Jeśli jesteś po Ciemnej Stronie Mocy, są dla ciebie. TIE Fightera można kupić w zestawie z serii Hot Wheels Star Wars. Dostępne są samodzielnie lub ze statkiem Ghost. To zabawki o niewielkich rozmiarach, ale zapewniają doskonałą rozrywkę.

6. Tusken Raider i inne

Choć z wyglądu przypomina stonkę, w rzeczywistości jest pojazdem lądowym – Tusken Rider od Hot Wheels to autko, którym poruszali się pierwotni mieszkańcy planety Tatooine. To auto o dość dużych kołach i nakrywanym bagażniku kosztuje ok. 13 zł. Większe zainteresowanie powinien wzbudzić statek Jedi Interceptor. Pojazd, który miał we władaniu Obi-Wan Kenobi, przeszedł już do obiegowej historii. Ten od Hot Wheels jest wyposażony w nawigator lotów, który zapewni statkowi lepszą prędkość.

Jednym z najbardziej oryginalnych pojazdów są maszyny kroczące: At-At oraz At-ST. Pierwsza z nich to poruszający się na 4 nogach robot transportowo-bojowy. Można go ułożyć z klocków Lego. Natomiast AT-ST ma 2 nogi, ale wyposażono go w podkabinowe działka laserowe.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro