Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Poduszki w kształcie choinki i gwiazdki

Świąteczne dekoracje to nie tylko wianki, stroiki i świece. Wyjątkową atmosferę podkreślają tkaniny, np. poduszki w kształtach, kolorystyce i wzorach świątecznych – choinki lub gwiazdki.

Małgorzata Margas
Małgorzata Margas 21-11-2018

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

Poduszki w kształcie choinki i gwiazdki

Aby uszyć poduszkę w kształcie choinki i gwiazdki, możesz skorzystać z szablonu z proponowanymi wymiarami, które, jeśli chcesz, możesz powiększyć. Taki wykrój warto zrobić z grubszego kartonu, ponieważ może przydać się do uszycia kilku poduszek albo do wykorzystania w następnym roku. Jeśli uszycie poduszki w kształcie choinki ze wstawką na bokach sprawia kłopot, zrób to w łatwiejszy sposób, według przepisu wykonania gwiazdki. Kluczem do sukcesu jest atrakcyjna tkanina, dopasowana do stylu i kolorystyki wnętrza.

Będą potrzebne:

Krok 1.

1 Narysuj wzór choinki na kartonie. Wytnij ją. Masz gotowy szablon.

Krok 2.

2 Narysuj wzór gwiazdki i wytnij ją.

Krok 3.

3 Przyłóż szablon do tkaniny, odrysuj na niej wzór choinki.

Krok 4.

4 Wytnij choinkę.

Krok 5.

5 Wytnij długi pasek tkaniny, który będzie wstawką po bokach poduszki. Pasek ma szerokość 10 cm.

Krok 6.

6 Złóż jedną część poduszki i paska prawymi stronami do siebie. Zepnij oba kawałki szpilkami, zachowując kształt choinki.

Krok 7.

7 Przeszyj na maszynie.

Krok 8.

8 Zszyj ze sobą końce paska.

Krok 9.

9 Drugą część poduszki połóż prawą stroną do góry, przyłóż do niej nieprzyszytą część paska i zepnij szpilkami. Przeszyj na maszynie. Zostaw około 10 cm niezaszyte.

Krok 10.

10 Przewróć poduszkę na prawą stronę, sprawdź, czy elementy poduszki w kształcie choinki nie przesunęły się względem siebie. Wypchnij rogi choinki.

Krok 11.

11 Wypełnij poduszkę kulką silikonową lub innym wypełnieniem.

Krok 12.

12 Zaszyj otwór ściegiem krytym. Wkłuj igłę z prawej strony tkaniny w pasy i przeciągnij równolegle (wzdłuż miejsca. gdzie ma być szew) po lewej stronie o kilka milimetrów. Wyciągnij igłę i nitkę po prawej stronie.

Krok 13.

13 To samo zrób na tkaninie po drugiej stronie, czyli na czerwonej. Nitki powinny układać się równolegle do siebie, tworząc drabinkę.

Krok 14.

14 Uszycie poduszki w kształcie gwiazdki jest znacznie łatwiejsze. Wytnij tkaninę według szablonu, zepnij szpilkami i przeszyj dookoła na maszynie, zostawiając otwór o szerokości około 10 cm na włożenie wypełnienia.

Krok 15.

15 Utnij rogi, aby po przewróceniu na prawą stronę tkanina lepiej się układała.

Krok 16.

16 Powtórz kroki 11., 12. i 13. Na rogach możesz doszyć pomponiki, dzwoneczki lub inne dekoracje.

17

Świąteczne tkaniny mają urok. Warto nimi dekorować wnętrze, ponieważ tworzą wyjątkową atmosferę ciepła. Święta Bożego Narodzenia to jedyny okres w roku, kiedy można je eksponować.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro