Zdaniem eksperta

Poduszka w kształcie liścia monstery – DIY

Czas wprowadzić wiosenno-letni klimat do wnętrza! Za pomocą oryginalnych tekstyliów możemy łatwo odmienić wygląd salonu czy sypialni, bez uciążliwych i kosztownych remontów. Nowe poduszki? Jeśli tak, to takie, które dodadzą energii, nie tylko w słoneczne dni. Poduszka w kształcie liścia monstery idealnie wpisze się w aktualne trendy wnętrzarskie. Podpowiadamy, jak zrobić ją samodzielnie.

Ewa Brzozowska Ewa Brzozowska / 21-05-2018

Co będzie potrzebne?

Do uszycia poduszki w kształcie liścia monstery będziemy potrzebować:

poduszka

Krok 1. Na złożonym kawałku materiału rysujemy kształt liścia. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, stwórz szablon na papierze, a dopiero później przenieś go na materiał. Wycinamy z poczwórnie złożonego materiału – powinniśmy otrzymać dwa identyczne liście. Na wyciętych częściach zaznaczamy dwa odcinki (tak jak na zdjęciu poniżej), które nacinamy – będą to wcięcia liścia monstery.

poduszka

Krok 2. Obie części składamy prawymi stronami do siebie i zszywamy na maszynie do szycia. Pamiętamy, by zostawić kilkucentymetrowy otwór na wywinięcie i wypełnienie.

poduszka

Wokół naciętych linii oraz rogów szew musi ułożyć się w równy łuk. Jeśli nie wyszło za pierwszym razem, spróbuj jeszcze raz. Niedociągnięcia mogą być widoczne po wypełnieniu poduszki, więc warto być precyzyjnym. Możesz pomóc sobie, rysując linię szwu kredą lub mazakiem krawieckim.

poduszka

Krok 3. Nacinamy zapasy materiału na szwy w rogach wewnętrznych i zewnętrznych. Staraj się zrobić to tak, by nie uszkodzić nitki. Nacięcia robimy prostopadle do linii szwu.

poduszka

poduszka

Krok 4. Poduszkę odwracamy na prawą stronę i rozprasowujemy. Sprawdzamy, czy materiał nigdzie się nie marszczy (jeśli tak – wróć do poprzedniego kroku).

poduszka

Krok 5. Poduszkę wypełniamy kulką silikonową. Otwór zszywamy ręcznie, tak by szew był jak najmniej widoczny.

poduszka

poduszka

Poduszka w kształcie liścia monastery jest już gotowa! Sprawdzi się jako towarzystwo szarej sofy lub balkonowych foteli. Do tego odpowiednia książka i kubek ulubionej herbaty – tak spędzony wieczór będzie idealną formą relaksu po ciężkim dniu.

poduszka

poduszka

poduszka

poduszka

poduszka

Jeśli podobają ci się botaniczne poduszki, sprawdź jakie produkty w tym stylu możesz znaleźć na Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro