Podróże to twoja pasja? Wybierz najlepszą walizkę do 350 złotych

Podróże to twoja pasja? Wybierz najlepszą walizkę do 350 złotych

Wybór najlepszej walizki wcale nie należy do najłatwiejszych. W momencie gdy życzylibyśmy sobie, aby była ona jak najpiękniejsza, jednocześnie musimy kierować się jej funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Wydawać by się mogło, że pogodzenie tych trzech rzeczy jest niemożliwe do zrealizowania, jednak w przypadku tego przeglądu walizek do 350 złotych udało nam się wybrać modele, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych osób.

udostępnij

Joanna KopećJoanna Kopeć / 01-03-2017

Oprócz długości gwarancji oraz rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest walizka, musisz zwracać uwagę przede wszystkim na kółka, wymiary, wagę i kolor. Na rynku dostępne są walizki z dwoma lub czterema kółkami. Wiele osób uważa, że te na czterech sprawdzają się znacznie lepiej, ponieważ w przypadku odpadnięcia jednego z nich, ciągle można korzystać z rzędu dwóch niezniszczonych kółek. Tylko i wyłącznie dwa kółka mają z kolei świadczyć o ich większej wytrzymałości na obciążenia (przy czterech ciężar rozkłada się na 4, więc przy 2 powinny być one bardziej wytrzymałe), jednak wytrzymałość zależy po prostu od firmy i materiałów, z których wykonane są walizki. Jeśli chodzi o wagę, waga przeciętnej walizki małej wynosi od 1,5 do 2,5 kilograma, walizka średnia to 2,5 do 3 kilogramów, a walizki duże to waga od 3,5 kilogramów w górę.

Verus Madagaskar

Jedną z ważniejszych rzeczy na lotnisku jest możliwość szybkiej identyfikacji swojego bagażu rejestrowanego podczas odbierania go po wylądowaniu. Pomoże w tym oryginalny kolor walizki Madagaskar. Zamiast tradycyjnej czerni lub granatu wybierz pastelową czerwień, którą rozpoznasz w mgnieniu oka. Sama walizka kosztuje 266 złotych, jest wykonana z polipropylenu, dzięki czemu znajduje się w kategorii super lekkich. Jej wymiary to aż 55 cm x 23 cm x 36,5 cm przy wadze zaledwie 2,6 kilograma! Cztery kauczukowe, wytrzymałe kółka obracają się wokół własnej osi o 360°, znacznie ułatwiając przemieszczanie się z nią. Zewnętrzna chropowata struktura sprawia, że ewentualne zarysowania po kilku latach podróżowania będą o wiele mniej widoczne niż w przypadku gładkiego frontu.

Samsonite Bon Air

Najbardziej znana firma, zajmująca się produkcją walizek, to właśnie Samsonite. Ich nowoczesna linia walizek Bon Air to bogactwo wzorów i kolorów. Pistacja, fiolet, czerwień, biel, turkus, żółć i pomarańcz wyróżnią cię spośród innych podróżujących. Tak samo jak w przypadku powyższej walizki, kolor walizek Samsonite pozwoli na szybką lokalizację przy odbiorze bagażu, a także (czego nikomu nie życzymy!) na wypadek, gdyby ktoś nam ją ukradł. Znacznie łatwiej jest wtedy zauważyć odjeżdżającą walizkę w intensywnym kolorze żółci niż czarną. Największe walizki Bon Air posiadają aż 53 litry pojemności, co pozwala na spokojne zapakowanie się do niej 3-osobowej rodziny. Duże wymiary 46 cm x 66 cm x 22,5 cm wspierają 4 gładko obracające się kauczukowe kółka. Sam design walizki jest naprawdę wyjątkowy, a zastosowany w produkcji polipropylen zapewni trwałość na długie lata i odporność na ekstremalne temperatury.

Roncato Stairlight

Walizki tego włoskiego producenta Roncato to małe i średnie walizki dla osób, które często podróżują. Na uwagę w przypadku linii Stairlight zasługują oryginalne kolory: lawenda, ciemna zieleń, granat i pastelowy niebieski. Walizki są bardzo wytrzymałe i lekkie (mała waży zaledwie 2,5 kilograma, a średnia 3,4 kilograma). Posiadają teleskopowy uchwyt, wbudowany identyfikator adresowy oraz cztery kółka. Wnętrze podzielone zostało na 2 komory, oddzielone od siebie klapą z drobnymi kieszonkami. Zastosowanie takiego rozwiązania ułatwia zapakowanie do walizki rzeczy dwóch osób.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro