Podkaszarka akumulatorowa – polecane modele

Podkaszarka akumulatorowa – polecane modele

Podkaszarkę uznaje się za niezbędny element wyposażenia garażu. Służy do pielęgnacji trawnika. Jeżeli dysponujemy dużą działką, trafnym wyborem będzie model akumulatorowy, który w trakcie pracy nie wymaga dostępu do źródła prądu. Zakup których podkaszarek akumulatorowych warto rozważyć?

udostępnij

Podkaszarki akumulatorowe – zastosowanie i zalety

Dostępne podkaszarki można podzielić na elektryczne, akumulatorowe i kosy spalinowe. Jakie zalety przypisuje się tym drugim? Przede wszystkim są wygodniejsze w porównaniu do pozostałych, nie wymagają bowiem stałego podłączenia do prądu. Żeby skosić nimi trawę, musimy wcześniej naładować znajdujący się w nich akumulator (jego pojemność decyduje o tym, jak długo będziemy mogli pracować).

Wraz z wyborem podkaszarki akumulatorowej znika problem plączącego się między nogami i roślinami kabla. Sprawdzi się ona zatem w przypadku działek o dużych powierzchniach. Możemy z niej korzystać również podczas skracania trawników w takich miejscach, gdzie niemożliwe jest użycie zwykłej kosiarki (w okolicy płotu i krawężnika). Co więcej, podkaszarka akumulatorowa pracuje cicho i nie wytwarza spalin.

Podkaszarki akumulatorowe – modele

Na Allegro znajdziemy podkaszarkę akumulatorową marki Hecht w cenie 419 zł. Wykaszarka o numerze 1040 z serii Accu tej firmy łączy zalety urządzenia elektrycznego i spalinowego – jest ekologiczna i bezprzewodowa. Umożliwia precyzyjne skrócenie trawy w miejscach trudno dostępnych dla zwykłej kosiarki. Działa dzięki akumulatorowi DC 40 o napięciu 40 V i pojemności 4,0 Ah. Urządzenie waży tylko 3,8 kg, jest zatem lekkie i poręczne. Szerokość koszenia tej podkaszarki jest regulowana i wynosi od 28 do 32 cm. Ładowarkę i akumulator musimy dokupić do niej jednak osobno, ponieważ sprzedający oferuje urządzenie bez tych elementów.

Na Allegro podkaszarki akumulatorowe sprzedaje też Greenworks Tools. W ramach oferty tej firmy na uwagę zasługuje urządzenie z wymiennym systemem baterii o mocy 40 V (wyposażonym w ogniwa firmy Panasonic o dużej żywotności; w zestawie otrzymujemy ładowarkę) i regulowaną szerokością cięcia od 25 do 30 cm. Ten sprzęt jest lekki (masa równa 3,1 kg). Co ciekawe, wystarczy nacisnąć przycisk, aby urządzenie zmieniło się z podkaszarki w krawędziarkę.

Wykaszarka marki Greenworks Tools (w promocyjnej cenie 799 zł – aktualnej na dzień publikacji tego tekstu) posiada miękkie uchwyty, które podnoszą komfort użytkowania. Jak zapewnia producent, 30-centymetrowa szerokość cięcia i linka o średnicy 1,65 mm przy automatycznej głowicy, która przyjmuje trzy różne pozycje w zależności od potrzeb użytkownika (pozwala na cięcie pod kątem i za przeszkodami), rozprawią się z chwastami bardzo szybko i skutecznie.

Inny model wart zainteresowania to podkaszarka marki Verto (jednej z największych firm w branży narzędziowej) wyposażona w akumulator Li-Ion o napięciu 18 V i pojemności 1,3 Ah (cena ok. 320 zł). Posiada teleskopową konstrukcję, dzięki której możemy dostosować długość urządzenia do swoich warunków fizycznych. Ma też dodatkową regulowaną rękojeść, która pozwala przytrzymać urządzenie drugą ręką, co znacznie poprawia komfort pracy. Jak zapewnia producent, ten model świetnie sprawdzi się w przypadku koszenia (szerokość wynosi 25 cm) obrzeży trawników, nierównych terenów i trawy wzdłuż murów.

Z kolei podkaszarka akumulatorowa firmy NAC, zgodnie z zapewnieniem producenta, jest niezawodna i funkcjonalna (wyposażona w akumulator Li-Ion 20 V/2 Ah). Została zaprojektowana z myślą o pracach wykończeniowych w niewielkim ogrodzie. Niska waga (ok. 2 kg) i wygodny uchwyt w kształcie pętli ułatwiają manewrowanie urządzeniem. Ponadto, dzięki zastosowaniu bezawaryjnych silników prądu stałego o mocy 150 W, podkaszarka jest cicha i ekologiczna, co jest bardzo istotne dla środowiska. Koszt zakupu urządzenia marki NAC wynosi 519 zł.

Osoby poszukujące podkaszarki na potrzeby przydomowego ogrodu powinny zwrócić uwagę na urządzenie marki Ryobi. Jest ono wyposażone w akumulator (kompatybilny ze wszystkimi akumulatorowymi narzędziami domowymi i ogrodniczymi) o napięciu 18 V i pojemności 1,3 Ah. Obracana głowica w 3 pozycjach gwarantuje optymalny zasięg, a teleskopowa rura poprawia komfort prac ogrodniczych. Szerokość cięcia urządzenia firmy Ryobi wynosi maksymalnie 30 cm. Płacąc 388 zł, otrzymujemy je w zestawie z jednym akumulatorem i ładowarką.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro