Pobudzamy rozwój dziecka, czyli przegląd sorterów edukacyjnych do 50 złotych

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na przekazywanie dziecku wiedzy. Kiedy twój maluszek zaczyna interesować się otaczającym go światem i z zaciekawieniem przygląda się różnorodności kształtów i kolorów, to jest to doskonały moment na wprowadzenie do zabawy sorterów edukacyjnych. Zabawki te pozwalają na pokazanie dziecku, jak rozróżniać rodzaje rozmaitych brył poprzez segregowanie przedmiotów w odpowiedni sposób. Dzięki sorterom, twoja pociecha szybko może uczyć się, metodą prób i błędów, jak rozpoznawać kształty i kolory przedmiotów.

Mariola Krzyżak Mariola Krzyżak / 04-08-2015

Najważniejsze zalety

Zabawki przeznaczone do sortowania poszczególnych klocków, przynoszą mnóstwo korzyści dla procesu poznawania przez dziecko świata. Już dwulatek z zaciekawieniem podejmie próby wyboru przedmiotów, tak aby pasowały do odpowiedniego otworu. Nauka powinna przebiegać swobodnie. Maluch musi próbować samodzielnie znaleźć zasadę, która pozwoli mu na prawidłowy dobór klocków. Nie zmuszaj swojej pociechy do takiej zabawy i nie denerwuj się, kiedy na początku dziecko będzie się mylić. O to właśnie chodzi. Ważne jest, aby to jego zainteresowanie i ciekawość były główną motywacją do zabawy. W ten sposób nauka będzie efektywna, a młody człowiek szybko zrozumie, jak rozpoznawać cechy poszczególnych przedmiotów. Sortery edukacyjne pozwalają nie tylko na naukę rozróżniania kolorów i kształtów. Ich zaletą jest również wspomaganie umiejętności manualnych, ćwiczenie sprawności i precyzji ruchów małych rączek. Dzięki takim zabawom maleństwo z łatwością wskoczy na kolejny etap rozwoju, w którym będzie już potrafiło nazywać cechy otaczającej go rzeczywistości.

Przegląd najciekawszych modeli do 50 złotych

Zabawki polegające na odpowiednim sortowaniu przedmiotów to doskonała inwestycja w rozwój poznawczy i ruchowy twojego maleństwa. Na rynku dostępny jest duży wybór produktów, które z pewnością spodobają się dzieciom. Pamiętaj, aby dobrać je odpowiednio do wieku twojej pociechy. To ważne – zbyt skomplikowane zabawki mogą zniechęcić maluszka do podejmowania prób.

Drewniane sortery: to świetny wybór, jeżeli chcesz, aby zabawka była trwała i solidna. Wykonane z wytrzymałego materiału gwarantują bezpieczeństwo maluchowi. Drewniane zabawki mogą służyć w kolejnych latach młodszemu rodzeństwu. Do tego piękne wykończenie i żywe kolory z pewnością przyciągną uwagę dziecka.

Sortery plastikowe: charakteryzują się wesołym wyglądem i radosnymi kolorami. Zabawki te często przedstawiają zwierzątka, co z pewnością spodoba się maluchom. Niektóre sortery wyposażone są w sznureczek do ciągnięcia, co gwarantuje dodatkowo świetną zabawę. Różnorodność modeli sprawia, że łatwo wybierzesz taki, który spodoba się małemu odkrywcy.

Sortery dla dzieci od 6 miesiąca życia: to proste zabawki, które pozwalają maluchowi na pierwsze próby rozróżniania kształtów. Nieskomplikowane klocki łatwo dają się dopasowywać do otworów. Sortery te często wydają przyjemne dźwięki, co dodatkowo pobudza zainteresowanie dzidziusia.

Sortery dla dwulatka: są już bardziej skomplikowane. Zabawa nimi opiera się już nie tylko na dopasowywaniu kształtów, ale także wprowadza rozróżnienie kolorystyczne. Maluch uczy się grupowania poszczególnych przedmiotów ze względu na ich formę i barwę.

Sortery dla dzieci powyżej 3 roku życia: to zabawki, które wymagają od malucha koncentracji i sprawności. Często są to już podstawowe puzzle lub klocki o skomplikowanych kształtach. Zabawa takimi przedmiotami ćwiczy precyzję i logiczne myślenie, a do tego rozwija wyobraźnię przestrzenną kilkulatków.

Sortery edukacyjne to gwarancja zabawy zapewniającej dodatkowo poznawanie przez dziecko otaczającej je rzeczywistości. Maluchy uwielbiają bawić się w segregowanie przedmiotów i układanie klocków. Do tego, jeżeli uda im się dopasować wszystkie kształty bądź kolory prawidłowo, sukces sprawi im mnóstwo frajdy i satysfakcji. A to najlepsza motywacja do podejmowania kolejnych działań. Sortery nauczą też twoją pociechę cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Takie zabawki to idealna inwestycja w doskonałą zabawę i stymulowanie rozwoju malucha.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro