Pływające ZOO – zabawki do wody w kształcie zwierząt

Pływające ZOO – zabawki do wody w kształcie zwierząt

Dzieci uwielbiają pluskać się w wannie. A jeśli damy im do zabawy kolorowe, gumowe lub plastikowe zabawki, długo nie będą chciały z niej wyjść… Prześliczne, kolorowe, plastikowe lub gumowe zabawki stworzą prawdziwy pływający ogród zoologiczny.

udostępnij

Dziecko, które umie już samodzielnie siadać i utrzymuje się w takiej pozycji, chętnie bawi się podczas kąpieli w wannie. Zdarzają się oczywiście maluchy, które boją się wody, problematyczne bywa zwłaszcza mycie głowy. Czasem jest to spowodowane nieumiejętnym kąpaniem dziecka tuż po urodzeniu. Większość dzieci jednak kocha wodę, a wieczorna zabawa podczas kąpieli to fantastyczny relaks, który ułatwi potem maluchowi zaśnięcie. Zobaczmy, jakie fantastyczne zabawki do kąpieli możemy kupić dziecku, aby sprawić mu jeszcze większą frajdę.

Kaczuszka czy miś?

Najbardziej tradycyjne zabawki do kąpieli to zabawki gumowe, które cieszyły zapewne już nasze babcie. Możemy tu znaleźć dosłownie wszystko, począwszy od poczciwych kaczuszek, przez autka i łódki dla małych chłopców, zabawne figurki morskich stworzonek, aż po dinozaury i misie. Te klasyczne, piszczące zabawki umilą każdą kąpiel, a przy okazji maluch uczy się rozróżniania kształtów i kolorów. A z jaką radością dziecko obserwuje wodę wyciekającą z otworu po naciśnięciu zabawki!

Gumowe zwierzątka i figurki są niedrogie, zestawy kilku sztuk można kupić już za niecałe 20 zł.

Feeria barw

Zabawki do wody to prawdziwa orgia barw i kolorów. Małe dzieci lubią czyste, żywe, kontrastowe barwy, uwielbiają, gdy coś się rusza, miga, świeci. Nakręcany, kolorowy żółw do kąpieli to najlepszy przyjaciel malucha. Ma przesympatyczny pyszczek i ruchome łapki, a kupić go można w trzech kolorach: żółto-pomarańczowym, zielonym i niebieskim. Zabawka kosztuje niecałe 7 zł, więc nie jest to wielki wydatek.

Tęczowe rybki poruszają się w wodzie jak żywe. Dzięki odpowiedniej technologii wrzucone do wody pływają, a wyciągnięte „na brzeg” zamierają w bezruchu. Dzięki kolorowym rybkom (ok. 12 zł za sztukę) możemy zmienić wannę do kąpieli w prawdziwe akwarium.

Przyczepiamy, układamy…

Fantastyczną zabawką do kąpieli jest też rodzina ośmiorniczek. Tworzy unoszącą się na powierzchni wyspę. Mama jest sikawką, a dzieci potrafią nurkować. Małe ośmiorniczki można też przyczepiać do łazienkowych kafelków. Wyspa z ośmiorniczkami Tomy kosztuje ok. 50 zł.

Piankowe puzzle do kąpieli z narysowanymi na nich kształtami różnych zwierząt to doskonałe urozmaicenie zabawy w wannie. Zmoczone w wodzie przyczepiają się do wanny lub płytek. Pianka, z której są wykonane, jest bezpieczna dla skóry, nie zawiera żadnych toksycznych związków, a proste, zabawne rysunki pobudzają wyobraźnię malucha. Puzzle piankowe są dostępne w rozmaitych wzorach: zestawy typu wodne zoo, w których puzzle mają kształty wodnych zwierzątek, puzzle w kształcie księżniczek, literek, cyferek itp. Zestawy piankowych puzzli kosztują 20–50 zł.

Wykąp dziecko… w galaretce

Hitem ostatnich miesięcy jest nietypowy wynalazek, który ma uatrakcyjnić maluchom kąpiel (choć trudno go nazwać zabawką). Chodzi o proszek Glibbi Slim, który wsypujemy do wanienki z wodą. Woda zmienia się w zabawne, miłe w dotyku „gluty”, które dzieci podobno uwielbiają. Proszek jest, według zapewnień producenta, całkowicie bezpieczny dla skóry dziecka i przyjazny dla środowiska. Po zabawie galaretkę trzeba rozpuścić specjalnym neutralizatorem i wtedy bezpiecznie spuścić ją do odpływu. Proszek dostępny jest w dwóch kolorach: zielonym i niebieskim, a torebka wystarczająca na 40 l wody kosztuje ok. 30 zł.

Kąpanie malucha w towarzystwie wodnego zoo, puzzli czy innych pływających atrakcji to prawdziwa przyjemność. Rodzice też mogą się pobawić razem z dzieckiem, np. ukrywając wodne zwierzątka wśród piany czy układając z maluchem puzzle na ścianie łazienki. Wieczorna zabawa przy kąpieli to fantastyczny relaks i dla dziecka, i dla zmęczonej całym dniem mamy. A po zabawie szybciutko do łóżka i… dobranoc!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro