Plażowy kapelusik dla dziewczynki-przedszkolaka

Plażowy kapelusik dla dziewczynki-przedszkolaka

Beztroskie plażowanie i zabawy na brzegu morza, jeziora czy oceanu to dla wielu dzieci ulubione chwile podczas wakacji. Aby nic nie zakłóciło tego wspaniałego czasu, konieczne jest odpowiednie się przygotowanie do wyjścia na plażę. Tuż obok stroju kąpielowego i kremu z filtrem musi znaleźć się nakrycie głowy. Dla dziewczynki najlepszy będzie kapelusik. Podpowiadamy, jak go wybrać.

udostępnij

Blanka Jarębska Blanka Jarębska  / 06-07-2016

Działanie gorących promieni słonecznych na nieosłoniętą dziecięcą główkę może prowadzić nie tylko do bólu i zawrotów głowy, ale także do znacznie poważniejszych komplikacji, takich jak udar słoneczny. Dlatego planując całodzienne plażowanie czy spacer na otwartej przestrzeni, koniecznie musimy zabrać ze sobą nakrycie głowy. W przypadku małej modnisi sytuacja jednak nie jest taka prosta. W końcu kapelusik musi być nie tylko praktyczny, ale także piękny i idealnie uzupełniać całą stylizację

Do swobodnej zabawy

Jeśli zamierzamy spędzić cały dzień na plaży, czapeczka, którą wybierzemy, powinna być jak najbardziej praktyczna. Podczas zabawy z pewnością wielokrotnie zostanie zachlapana wodą, spadnie na mokry ręcznik czy w sam środek piaskowej budowli. Dlatego ważne jest, by materiał, z którego uszyty jest kapelusz, był łatwy w czyszczeniu i szybko wysychał. Najlepsze rozwiązanie to bawełniane nakrycie głowy. Na rynku znajdziemy zarówno proste, rybackie kapelusiki, jak i nieco bardziej ozdobne i dziewczęce. Małym modnisiom spodobają się modele w kropki (jedno- lub wielokolorowe) albo ozdobione uroczą kokardką. Dla najmłodszych dziewczynek odpowiedni będzie kapelusik wiązany pod szyją delikatną tasiemką. Dzięki niej nakrycie będzie się mocno trzymać na głowie nawet podczas wiatru, intensywnej zabawy czy kąpieli w morzu.

Na plażę i na spacer

Wciąż najmodniejsze, zarówno wśród dla dorosłych, jak i dzieci są kapelusze w stylu panama. Te dla młodszych występują we wszystkich kolorach tęczy i są zwykle przewiązane kontrastującymi wstążkami. Ogromny wybór pozwala nam na zakup kapelusika pasującego do indywidualnego stylu naszej pociechy. Panamy mogą być wykonane z kilku rodzajów materiałów. Może to być słoma naturalna, papierowa lub syntetyczna. Jeśli nasza pociecha jest miłośnikiem wodnych zabaw, najlepiej wybrać tę ostatnią, ponieważ jest wodoodporna i kapelusik nie odkształci się po zamoczeniu. W przypadku dwóch pierwszych kontakt z wodą może sprawić, że się rozciągną lub odbarwią, dlatego warto go unikać.

Dziewczęcy look

Do zwiewnych letnich sukienek, tunik i spódniczek idealnie pasują romantyczne słomkowe kapelusiki. Możemy wybrać prosty gładki model, przewiązany ozdobną wstążką lub kokardą, a także udekorowany kolorowymi kwiatkami. Jeśli wybierzemy wersję z dużym, opadającym rondem, ochronimy nie tylko główkę, ale także kark i buzię dziecka przed szkodliwym promieniowaniem. Będą praktyczne również podczas zabawy na plaży – rondo osłoni oczy przed mocnym światłem i nie będzie już konieczne zakładanie okularów przeciwsłonecznych. Hitem wśród najmłodszych dziewczynek są również kapelusiki wyprofilowane w taki sposób, że nosząca je dziewczynka wydaje się mieć uszka jak uroczy kotek.

Wybierając kapelusik dla dziewczynki, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepsze będą naturalne i przepuszczające powietrze (bawełna, słoma, len). Jeśli wybieramy np. słomę syntetyczną, sprawdźmy, czy między jej splotami jest dostateczna ilość otworków, które zapewnią przepływ świeżego powietrza. W przeciwnym razie główka będzie się przegrzewać, a zwykle dłuższe u dziewczynki włosy będą przepocone. Ważne jest także, aby obwód był dobrze dobrany, by kapelusik nie uciskał główki. Oczywiście, ciasny będzie się dobrze trzymał, jednak jego dłuższe noszenie może przyprawić o ból głowy.

Jadąc na wakacje, warto zabrać ze sobą co najmniej dwa nakrycia głowy dla dziecka. Pomoże nam to uniknąć stresu, gdy kapelusik się zmoczy lub pobrudzi, a także – co bardzo często się zdarza – zostawimy go na plaży lub w kawiarni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro