Plastyczne zabawy domowe dla trzylatka na jesienne słoty

Plastyczne zabawy domowe dla trzylatka na jesienne słoty

Co robić jesienią w domu z trzylatkiem? Dziecko w tym wieku ma w sobie ogromne pokłady energii, a jednocześnie często trudno mu się dłużej skupić. Na szczęście z pomocą przychodzi nam… plastyka. Gdy już twój malec się wyszaleje, zainteresuj go pracami ręcznymi. Zobaczysz, że na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 11-10-2016

Ciastolina

Jest dobra dla najmłodszych dzieci, także tych, które nie miały do czynienia z plasteliną. Ciastolina jest bardzo elastyczna, miękka, daje się łatwo formować i – co ważne – występuje w wielu intensywnych kolorach. Można z niej lepić wszystko, także przy użyciu różnych foremek. Dla wprawionych rączek można kupić cały zestaw. Na Allegro znajdziemy mnóstwo różnych kompletów. Najbardziej popularną ciastoliną jest Play-Doh firmy Hasbro. Właśnie ona cieszy się największym zainteresowaniem wśród dzieci, choć oczywiście nie jest jedyną ciastoliną dostępną na rynku.

Play-Doh to zestawy kreatywne zawierające w swoim składzie – oprócz samej masy – także plastikowe zabawki. Zestaw Dentysta jest już klasykiem. Dziecko, za pomocą specjalnych zabawek, może na chwilę zostać stomatologiem – leczyć zęby i tworzyć plomby. Play-Doh to również dziesiątki innych, mniej lub bardziej zaawansowanych kompletów, z których zadowolone będzie każde trzyletnie dziecko. Zabawa pochłonie je bez reszty na długie godziny. Cena Play-Doh zależy od zestawu. Dentystę kupimy za 70 zł, ale znajdziemy też mniejsze i większe zestawy.

Piasek kinetyczny

To czysta magia dla miłośnika zabaw plastycznych. Pokocha go każde dziecko, choć ma inną konsystencję niż tradycyjny piasek. Ten jest miałki i delikatny. Gdy go lekko trzymamy w palcach, przesypuje się niczym mąka ziemniaczana. Jeśli z kolei mocno go ściśniemy, robi się twardy. Takie właściwości piasku kinetycznego sprawiają, że można się nim bawić przez długi czas, nie nudząc się. Mamy dwie możliwości.

Możemy kupić zestaw piasku kinetycznego z foremkami albo nabyć sam piasek i wykorzystać do zabawy to, co mamy w domu. Oba warianty są ciekawą propozycją. Na Allegro dostępne są także zestawy uzupełniające z piaskiem w wielu kolorach. Z piasku kinetycznego można budować wszystko: zamki, domy, samochody, a gdy użyjemy foremek – również np. akwarium lub farmę. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jaka jest cena piasku kinetycznego? Tak jak przy ciastolinie, wszystko zależy od tego, jak bogaty jest zestaw. Za średniej wielkości komplet zapłacimy ok. 70 zł.

Piankolina i Play Mais

To nic innego, jak dająca się formować masa wykonana z maleńkich kulek. Jej ogromną zaletą jest to, że nie wysycha – można więc bawić się nią bez końca. Piankolina nie brudzi, nie klei się do dywanów i nie przywiera do gładkich powierzchni.

Możemy ją kupić w wielu kolorach, będzie doskonała na jesienne zabawy o spadających liściach, z kasztanami, żołędziami i patykami. Dla tych dzieci, którym do gustu przypadnie piankolina, doskonałe będą także gąbeczki Play Mais. Zabawka jest w pełni ekologiczna, wykonana ze skrobi kukurydzianej i barwników spożywczych. Przy pomocy nożyka i wody można z niej wyczarować różne kształty, pojazdy, budowle, zwierzęta i wiele innych rzeczy.

Nożyczki, papier, tusz i stempelki

Jeśli twoje dziecko nie lubi lepkich konsystencji, zaproponuj mu zabawę w odbijanie stempelków. Potrzebne do tego będą: kartki papieru, nożyczki, tusz (najlepiej kolorowy) i stempelki. O ile papier i nożyczki nie są trudno dostępnymi akcesoriami, o tyle tusz czy stempelki można znaleźć na Allegro. Znajdziemy tu duży wybór różnych stempli dla dzieci – od tych małych, przeznaczonych dla starszych, do tych większych, doskonałych do małej rączki. Odbijać możemy wszystko, ale jesienią najodpowiedniejsze będą wzory z liśćmi, zwierzętami, chmurkami. Trzylatek może zrobić stempel samodzielnie. Wystarczy do tego połówka ziemniaka i tusz. Maczamy, odbijamy i gotowe.

Zabawy plastyczne z trzylatkiem to temat rzeka. Istnieje nieograniczona liczba pomysłów na to, co robić z dzieckiem. Warto jednak czasami wyjść na dwór, by takie zabawy nam nie spowszedniały.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro