Piórnik do 20 zł

Zakup dobrej jakości piórnika wcale nie musi się wiązać z dużym wydatkiem.

Agnieszka Gotówka Agnieszka Gotówka / 30-08-2016

Piórnik w kształcie kosmetyczki

Piórnik w kształcie kosmetyczki można kupić już za niecałe 4 zł. To dobra propozycja zwłaszcza dla nastolatek – gimnazjalistek i uczennic szkół średnich. Jest to piórnik jednokomorowy, lekki i pojemny. Można do niego włożyć zarówno długopisy, jak i pisaki czy ołówki. Niestety, do zdecydowanej większości modeli nie zmieści się już linijka.

Piórnik typu kosmetyczka ma w swojej ofercie marka Herlitz. Model Cocoon występuje w wielu wzorach i kolorach (koszt: niecałe 19 zł). Jest zapinany na zamek błyskawiczny, a w środku wyścielony delikatnym materiałem. Zewnętrzna strona piórnika jest zadrukowaną imitacją skóry.

Za niecałe 20 zł na Allegro można kupić również piórnik dwukomorowy, np. marki St. Majewski. Został on wykonany z dobrej jakości materiałów, a ogromny wybór wzorów i kolorów sprawia, że każdy uczeń znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Piórnik w kształcie tuby

Wielu zwolenników, zwłaszcza wśród młodzieży, ma piórnik w kształcie tuby. Jest on bardzo poręczny, tani, a przy tym funkcjonalny. Można do niego włożyć sporo niezbędnych przyborów szkolnych, które zawsze powinny być pod ręką.

Niemal każdy producent piórników (np. Astra, St. Majewski, Herlitz) oferuje swoim klientom piórniki w szerokiej gamie kolorystycznej. Imponujące są również ich wzory. W ostatnim czasie niezwykle popularne są miękkie piórniki obszyte futerkiem lub te, na których widnieje jakiś napis, np. Nikt nie jest doskonały, Nic nie muszę, Siema. Dostępne są również modele klasyczne, np. jednokolorowe.

Piórnik bez wyposażenia

W niskiej cenie można też znaleźć piórniki dwuklapkowe (bez wyposażenia). Posiadają one wiele gumek, do których można włożyć przybory szkolne. Na wszystko znajdzie się tu miejsce, zarówno na długopis i ołówek, jak i linijkę, ekierkę, gumkę do ścierania i temperówkę. Niektórzy producenci, choćby wspomniany St. Majewski, do piórnika tego rodzaju dołączają plan lekcji i tabliczkę mnożenia.

Dobrej jakości piórnik wcale nie musi być drogi. Niezwykle ważne jest jednak, by pomieścił wszystkie potrzebne dziecku przybory. W przypadku najmłodszych dobrym rozwiązaniem jest zakup piórnika podwójnego, np. Spokey. Jest on zamykany na zamek błyskawiczny, usztywniany, a przede wszystkim dopasowany do potrzeb dziecka. Jest dostępny w wielu kolorach i wzorach. Producent zadbał o to, by w tego rodzaju piórniku każdy element szkolnej wyprawki znalazł swoje miejsce.

Lekki piórnik dla dziecka

Dziecięce plecaki są bardzo ciężkie i – jak przekonują specjaliści – z roku na rok jest coraz gorzej. To negatywnie wpływa na zdrowie dzieci, bo przyczynia się choćby do rozwoju wad postawy. Dlatego kompletując szkolną wyprawkę, należy brać pod uwagę ciężar poszczególnych akcesoriów niezbędnych uczniowi. Najlżejszy będzie piórnik w kształcie saszetki lub kosmetyczki, nieco cięższy – ten w kształcie tuby (zwłaszcza jeśli jest to model usztywniany). Najcięższy, ale i zajmujący najwięcej miejsca, jest z kolei piórnik z przegródkami.

Warto, aby wpływ na wybór modelu i wzoru piórnika miało samo dziecko. To dla niego bowiem piórnik jest wybierany i to ono będzie z niego korzystać na co dzień.

Wyprawka szkolna to niemały wydatek, zwłaszcza jeśli kompletujemy ją dla więcej niż jednego dziecka. Na szczęście stosunkowo łatwo można ograniczyć koszty. Na Allegro wybór piórników w cenie do 20 zł jest imponujący.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro