„Pies. Wychowanie i pielęgnacja“ Aleksandra Cherek – recenzja

„Pies. Wychowanie i pielęgnacja“ Aleksandra Cherek – recenzja

Opieka nad psem to wyzwanie porównywalne z wychowaniem dziecka, ale to z czworonogiem trudniej nam się dogadać. Z pomocą przychodzi jednak nowe wydanie popularnej książki Aleksandry Cherek.

udostępnij

Igor NowińskiIgor Nowiński / 22-11-2016

Psy to od tysięcy lat wierni towarzysze i najlepsi przyjaciele człowieka. Nic więc dziwnego, że chcemy, by nasze wspólne życie upływało w zgodzie i we względnym spokoju. Opieka nad czworonogiem to duże wyzwanie, które niektórzy przyrównują nawet do opieki i wychowywania dziecka. Nic dziwnego, bo liczba obowiązków i zadań, jaka spada na nas wraz z pojawieniem się w domu psa, może przytłoczyć kogoś, kto nie będzie do tego odpowiednio przygotowany. W polskich księgarniach i internecie nie brakuje fachowej literatury, z której możemy czerpać wiedzę na temat wychowywania, tresury psa oraz opieki nad nim. Jedną z ciekawszych pozycji tego typu jest wydana właśnie w odświeżonej formie książka „Pies. Wychowanie i pielęgnacja” Aleksandry Cherek.

Zrozumieć psa

„Pies. Wychowanie i pielęgnacja” to nowy, odświeżony i poszerzony o wiele przydatnych informacji poradnik nie tylko dla właścicieli psów, ale również dla wszystkich tych z was, którzy noszą się z zamiarem przygarnięcia czworonożnego pupila. Cherek stworzyła kompleksowe kompendium wiedzy, które pomoże nam lepiej zrozumieć naszego psa i porozumieć się z nim. W książce znajdziemy zestawienia, ciekawostki i informacje nie tylko na temat psich zachowań czy tresury, ale również żywienia naszych czworonogów. Bardzo ciekawy jest rozdział poświęcony… mowie ciała psów. Wszyscy wiemy, co oznacza pocieszne merdanie ogonem, ale okazuje się, że czworonogi potrafią przekazywać tym sposobem zdecydowanie więcej informacji, niż mogło się nam wcześniej wydawać. Autorka zebrała też w jednym miejscu wszystkie przydatne informacje na temat podstawowej opieki nad zwierzakiem, takiej jak szczepienia czy pielęgnacja.

Nowe wydanie książki zostało uzupełnione o przepisy na domowe, zdrowe smakołyki, które możemy przygotować samodzielnie. Aleksandra Cherek przedstawia też swoje propozycje na zabawki, jakie możemy wykonać z łatwo dostępnych materiałów, jak również pomysły na zabawy ze zwierzakiem.Sporą część „Wychowania i pielęgnacji” poświęcono też odpowiedziom na najczęściej zadawane przez właścicieli psów pytania. Autorka zdradza też tajniki podstaw tresury i dobrego ułożenia naszego pupila.

Przydatna pomoc

Aleksandra Cherek zadbała, aby lektura jej książki była dla nas przyjemnym doświadczeniem. Choć zawarła w niej mnóstwo faktów, przydatnych informacji i sprawdzonych trików, to „Wychowanie i pielęgnację” czyta się szybko i łatwo.Przed każdym z rozdziałów znajdziemy wypunktowane najważniejsze informacje, jakie się w nim znalazły. To pozwala w szybki sposób ocenić, czy akurat ta część książki będzie dla nas w danym momencie najbardziej przydatna. Cherek, która sama jest miłośniczką i trenerką psów, pomaga nie tylko posiadaczom czworonogów, ale również tym, którzy dopiero marzą o własnym psie. Z lektury jej książki dowiemy się m.in., jaka rasa najlepiej będzie pasowała do naszego charakteru i warunków, jakie możemy zapewnić pupilowi. Wszystko to rozpisane jest na 280 stronach, wypełnionych nie tylko przedstawionymi w przejrzysty sposób informacjami, ale również pomocniczymi, zabawnymi ilustracjami.

Lektura „Wychowania i pielęgnacji” przyda się też wszystkim tym, którzy do tej pory mieli problem z wyegzekwowaniem od swojego psa posłuszeństwa i posłuchu. Autorka przedstawia sprawdzone w praktyce sposoby na to, aby nas czworonóg zaczął zachowywać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i pomaga zrozumieć i wyeliminować źródła najpopularniejszych problemów.Na końcu książki znalazło się miejsce na bardzo potrzebny spis instytucji i miejsc przydatnych w opiece nad psem – od adresów fundacji i stowarzyszeń przez listę schronisk, a nawet cmentarze i krematoria dla zwierząt (bo o tym też musimy, niestety, pamiętać).Psia natura potrafi być tajemnicza i złożona. Nic wiec dziwnego, że czasem poznanie i zrozumienie potrzeb naszych pupili może wydawać się bardzo trudnym zadaniem. Lektura książki Aleksandry Cherek otwiera przed nami furtkę do psiego świata.

Źródło okładki: samosedno.com.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro