Pierwsze kredki. Dlaczego ich wybór jest tak ważny? Przegląd

Pierwsze kredki. Dlaczego ich wybór jest tak ważny? Przegląd

Wybór pierwszych kredek dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Ich rodzaj zależy od wieku, w jakim jest dziecko. Dla chcącego rysować roczniaka kupimy inne kredki niż dla dwulatka. Jakie? Dlaczego ten wybór jest tak istotny?

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 23-09-2016

Trening motoryki małej

Pierwsze kreski zaczyna rysować dziecko, które zbliża się do drugiego roku życia. To bardzo ważny etap w jego rozwoju, ponieważ wspomaga rozwój motoryki małej, koordynacji ręka – oko, wyobraźni. Uczy też pomysłowości. Przede wszystkim jednak nauka rysowania u tak małych dzieci sprowadza się do trzymania kredki. Im sprawniej malec będzie posługiwał się kredkami, tym szybciej nauczy się pisać. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie będą to koślawe literki.

Jak wybrać pierwsze kredki?

Dla dwuletniego dziecka zainteresowanego rysowaniem doskonałe będą kredki Crayon. Są one zupełnie inne od tych, które znamy lub do których przyzwyczajeni są dorośli. Kształtem nie przypominają ołówka, lecz kamyki o wymiarach 2 x 3 cm lub stożki o wysokości ok. 5 cm. Kredki Crayon wymuszają prawidłowe trzymanie ręki i trening paluszków jeszcze na długo przed właściwą nauką pisania. Co więcej, są doskonale napigmentowane, co sprawia, że kolor jest intensywny i mocny.

Kredki Crayon są wykonane z oleju sojowego. W trakcie ich użytkowania może wytwarzać się naturalny biały osad, który znika podczas rysowania. Kamyki lub stożki są bardzo wydajne i wystarczają na długi czas. Dostępne są w wielu kolorach i w różnych ilościach w zestawie. Cena? Za 10-elementowy komplet zapłacimy ok. 38 zł.

Kredki ołówkowe

Dla dzieci, które motorykę małą mają już na pewnym poziomie opanowaną, można kupić kredki ołówkowe. Do wyboru mamy wiele rodzajów. Na początek warto zainwestować w kredki trójkątne. Ustabilizują one operatywność dłoni i pomogą dziecku niejako zapamiętać odpowiednie ułożenie palców. Wybierajmy najpierw kredki ołówkowe. Można tutaj przejrzeć ofertę marki Bambino, która oferuje kredki o mocnym nasyceniu pigmentami i miękkim rysiku. Kreski nimi stawiane są wyraźne i grube. Dzięki temu rysunek wypełni się barwami nawet wtedy, gdy dziecko nie będzie potrafiło przycisnąć kredki do kartki. Cena kredek ołówkowych zależy od marki i ilości w zestawie.

Kredki woskowe

Dla dzieci, które opanowały już umiejętność rysowania kredkami sztywnymi, można zakupić kredki woskowe. Są one cieńsze i zazwyczaj rysują lżej od ołówkowych. Wymagają od dziecka większego zaangażowania i precyzji ruchów, dlatego nadają się dla przedszkolaków w wieku około pięciu lat. Niestety, kredki woskowe łatwo się łamią, co może powodować frustrację dziecka.

Kredki akwarelowe

Dla wprawnych rysowników proponujemy kredki akwarelowe. Są miękkie i za ich pomocą można wyczarować prawdziwe rysunkowe cuda. Wystarczy rozprowadzić odrobinę wody, by uzyskać efekt akwareli. Kredki akwarelowe są odporne na wilgoć, oprawione w drewno. To produkt profesjonalny, który rozwinie twórcze podejście do rysowania. Cena? Za 48-elementowy komplet zapłacimy 48 zł.

Kredki są obowiązkowym elementem dzieciństwa. Jeśli chcemy, by dziecko poprawnie rozwijało motorykę, sprawmy mu je.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro