„Pierwsza żona” Erica Spindler – recenzja

„Pierwsza żona” Erica Spindler – recenzja

Egzotyczne, gorące Karaiby, niezwykłe widoki i przystojny, tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że Bailey Browne jest mu przeznaczona. Dopiero po ślubie kobieta dowiaduje się, że wygląda niemalże identycznie jak jego pierwsza żona. A tamta zaginęła w tajemniczych okolicznościach.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 24-09-2015

Bailey Browne, aby pogodzić się z niedawną śmiercią matki, udaje się na egzotyczną wycieczkę. Dziewczyna z Nebraski przybywa na Karaiby, gdzie spotyka miłość swojego życia. A przynajmniej tak twierdzi ów tajemniczy zalotnik, Logan Abbott, który wkrótce po poznaniu oświadcza się kobiecie. Bailey przyjmuje oświadczyny, ignorując własne wątpliwości. Po szybkim ślubie zakochani udają się do Luizjany, gdzie znajduje się rodzinna posiadłość Abbotta. Tam jednak dziewczyna dowiaduje się, że do złudzenia przypomina pierwszą żonę mężczyzny, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

Klasyczny romans, nieklasyczny przypadek

Historia miłości Bailey i Logana zaczyna się jak typowy romans z powieści – egzotyczny krajobraz, plaża, dwójka ludzi, którzy czuje, że są sobie przeznaczeni. Ich znajomość owocuje oświadczynami i szybkim ślubem, po którym młodzi małżonkowie udają się do rodzinnej posiadłości pana młodego. Po przybyciu do Luizjany Bailey spotyka się jednak z dużym chłodem i dystansem ze strony rodziny, przyjaciół oraz współpracowników jej świeżo poślubionego męża. Po jakimś czasie dowiaduje się, że niechęć wynika z jej podobieństwa do pierwszej żony Logana, która zaginęła. Bailey zaczyna mieć wątpliwości, zwłaszcza gdy pojawiają się informacje o zaginięciach kolejnych młodych kobiet.

Rodzina, której członkiem jest śmierć

Rodzina Abbottów wydaje się być złośliwie przeklęta. Śmierć, nagła i nioczekiwana, jest na tyle obecna w życiu tej rodziny, że można mieć wrażenie, że jest jej honorowym członkiem. Bailey, na własne, nieświadome życzenie, staje się kolejnym członkiem familii Abbottów i zostaje wrzucona w sam środek nieśpiesznych, ale śmiercionośnych wydarzeń. Czy uda się jej wyjść z tego cało?

Prosty thriller, który wciąga

Chociaż powieść Erici Spindler nie jest szczególnie oryginalna, to mimo wszystko jest dobrze napisanym, trzymającym w napięciu thrillerem, który zawiera wszystkie elementy niezbędne dla tego gatunku. Jest trzymająca w napięciu akcja, elementy romansu, odpowiednia ilość tajemnic, kłamstw i grozy, a także narastające wątpliwości i zagrożenie, które wielkimi krokami zbliża się do głównej bohaterki. „Pierwsza żona” jest dobrą powieścią na spokojny wieczór, któremu przydałaby się niewielka ilość sensacji przyswojona w formie nieźle napisanej książki.Książka „Pierwsza żona” dostępna jest także w wersji elektronicznej w formatach EPUB i MOBI w atrakcyjnej cenie ok. 16 zł.

Zobacz także inne książki Erici Spindler.

Źródło okładki: www.burdaksiazki.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro