Pierścionki na prezent komunijny – jakie wybrać?

Pierścionki na prezent komunijny – jakie wybrać?

Zastanawiasz się co kupić na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziewczynce? Każda mała kobietka lubi dostawać błyskotki. Taka uroczystość jest okazją, by podarować jej biżuterię z prawdziwego zdarzenia. Ciekawym i przyszłościowym pomysłem są pierścionki. By wybrać odpowiedni, pamiętajmy o kilku zasadach.

udostępnij

Katarzyna BiałasKatarzyna Białas / 11-05-2016

Jaki pierścionek wybrać na prezent dla dziewczynki?

Odpowiednio dobrany pierścionek dla dziewczynki jest doskonałą pamiątką na całe życie. Jaki wybrać? Złoty, a może srebrny? Pamiętajmy, że ma być to prezent na wyjątkową uroczystość – jedyną w życiu. Dlatego powinniśmy wybrać ten bardziej wartościowy kruszec. Złoto nie tylko jest kosztowne, ale też przez lata nie starci na wartości. A nie ma co ukrywać, że wartość prezentu to jeden z elementów, jaki należy brać pod uwagę. Srebrne pierścionki można kupić już za 20-30 złotych. To nieco za mało na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Chyba że zdecydujemy się wybrać srebro dekorowane cennymi kryształami, przez co cena pierścionka będzie wyższa. Jednak to nie zawsze jest trafiony pomysł, gdyż, jeśli postawimy na klasyczny, minimalistyczny wzór, jest większe prawdopodobieństwo, że nie wyjdzie z mody. Dziewczynka będzie go mogła nosić bez problemu także za kilka czy kilkanaście lat.

Klasyczne kształty

Proste kształty, delikatne łuki, minimalistyczne dekoracje. To wszystko sprawia, że pierścionki o klasycznych kształtach są sprawdzonym pomysłem na prezent z okazji majowej uroczystości. To ponadczasowe modele, które nie wychodzą z mody. Mała kobieta, gdy dorośnie, będzie mogła zakładać je na co dzień, jak i na specjalne okazje. Tak samo dobrze będą prezentowały się w zestawieniu ze zwykłą, jeansową koszulą, białą bluzką czy elegancką sukienką. Ta uniwersalność jest jedną z najbardziej pożądanych cech dobrej biżuterii, która wraz z wiekiem powinna nabierać wartości. Nie tylko sentymentalnej.

Uniwersalny kolor oczka?

Na naturalność i minimalizm powinniśmy postawić również przy wyborze ozdobnego kryształku. Pierścionki z bezbarwnymi zdobieniami – cyrkoniami, diamentami, brylantami czy kryształami, będą pasowały do wielu stylizacji, bez względu na to, w jakim klimacie zostaną one skompletowane. Połysk szlachetnych kamieni najczęściej wybierają kobiety eleganckie, lubiące otaczać się pięknymi rzeczami. Ich wybór nie jest przypadkowy. Tego typu ozdoby są kwintesencją kobiecości. Jeśli w ozdobnym pudełku znajdzie je mała kobietka, z pewnością poczuje się wtedy wyjątkowo dorosła.

Jaki rozmiar pierścionka wybrać?

Problem może stanowić wybór odpowiedniego rozmiaru biżuterii. Nie przewidzimy, jaki będzie pasował dorastającej dziś dziewczynce za kilka lat. Dlatego wybierając pierścionek na komunijny prezent, warto dopytać się czy ten model będzie można w przyszłości poszerzyć lub zwęzić. Takie informacje zazwyczaj znajdują się w szczegółowym opisie produktu, jeśli ich nie ma, wyślijmy mail z pytaniem o wyjaśnienie tego istotnego szczegółu. Wybiegając w przyszłość o jakieś 15-20 lat, warto wiedzieć, że w przypadku dorosłych kobiet najczęściej wybierane rozmiary pierścionków to 11 oraz 12. Jubilerzy przyznają, że właśnie w tych dwóch rozmiarach klienci zamawiają najwięcej pierścionków zaręczynowych i obrączek. Dla kobiet do 165 cm wzrostu najczęściej pasują pierścionki w rozmiarach od 9 do 12. Natomiast dla pań powyżej 173 cm warto pomyśleć o rozmiarach od 13 do 17. To już jakaś podpowiedź. Kupno drogiego pierścionka w dziecięcych rozmiarach, takiego „na teraz” (specjalne kolekcje biżuterii dla dzieci mają marki, m.in. Apart, Yes, Kruk) mija się z celem. Wiadomo, że w przyszłości będzie on pełnił funkcję wyłącznie pamiątki – nie ma szans, by zmieścił się na palec dorosłej kobiety. Jedynym rozwiązaniem będzie zawieszenie go na łańcuszku, który zawiesi na szyi.

Kupując pierścionek dla dziewczynki przyjmującej po raz pierwszy Komunię Świętą, pamiętajmy, by wybierać klasyczne i tradycyjne kształty. Najlepiej, gdyby były dekorowane przeźroczystymi kryształami. To zwiększy szansę, że za kilka czy kilkanaście lat, wybrany przez nas model będzie podobał się dorosłej już kobiecie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro