Piekarniki z funkcją mikrofali – co wybrać?

Piekarniki z funkcją mikrofali – co wybrać?

Lodówka, zmywarka, płyta grzewcza, a do tego jeszcze piekarnik i mikrofala – liczba sprzętów w kuchni może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Dlatego coraz popularniejsze stają się modele, które łączą w sobie pewne funkcje, np. piekarnik i mikrofala w jednym.

udostępnij

Damian JaroszewskiDamian Jaroszewski / 07-11-2016 / aktualizacja: 12-02-2019

Możemy kupić osobno piekarnik do zabudowy i nad nim umieścić mikrofalę w podobnej stylistyce. To bardzo popularne i w gruncie rzeczy dobre rozwiązanie. Jednak nie każdy chce mieć w kuchni aż tyle sprzętów lub po prostu nie ma tyle miejsca. Wtedy warto zastanowić się nad piekarnikiem z funkcją mikrofali. Nadal będziemy mieć dostęp do funkcji obu sprzętów, ale zamkniętych w jednej obudowie. W sprzedaży jest coraz więcej modeli tego typu.

Samsung NQ50H5537KB

Pierwszą propozycją piekarnika z mikrofalą jest model Samsung NQ50H5537KB w cenie niecałych 2000 złotych. Urządzenie pozwala między innymi na gotowanie kombinacyjne, co oznacza jednoczesne wykorzystywanie różnych technik gotowania, np. mikrofali i grilla. Miłośnicy przygotowywania potraw powinni docenić 25 różnych programów, termoobieg oraz możliwość regulowania temperatury w zakresie od 40 do 250 stopni Celsjusza. Piekarnik powinien być łatwy do utrzymania w czystości dzięki funkcji czyszczenia parowego. Termoobieg ma moc 2500 W, mikrofala 800 W, a grzałki grilla 1100 (górna) oraz 1000 W (dolna). Sterowanie odbywa się przy pomocy dotykowego panelu. Specjalne drzwi Pre-Stop spowalniają zamykanie, minimalizując hałas i zabrudzenia.

Bosch CMG633BB1

W cenie około 3100 złotych możemy kupić piekarnik z funkcją mikrofali Bosch CMG633BB1. To urządzenie o pojemności 45 litrów z termoobiegiem i funkcją grilla (opiekacza). Wyposażone jest w 14 programów automatycznych czy też miękkie domykanie drzwi SoftClose. Sterowanie funkcjami piekarnika odbywa się przy pomocy panelu dotykowego. Rodzice na pewno docenią drzwi, które się nie nagrzewają i są przez to bezpiecznie dla ich pociech. Wnętrze piekarnika zostało wyłożone emalią, dzięki czemu czyszczenie powinno odbywać się bardzo sprawnie.

Amica Integra AMMB44E1GCI

Sporo tańszą propozycję, bo zaledwie w cenie 1600 złotych, przygotowała polska marka. Amica Integra AMMB44E1GCI to bardzo ciekawe urządzenie, które ma sporo do zaoferowania. Podstawą jest termoobieg, który dba o identyczną temperaturę w każdym możliwym miejscu piekarnika. Do tego nie brakuje tak podstawowych elementów i funkcji mikrofali jak chociażby talerz obrotowy oraz rozmrażanie. Producent przygotował też kilka programów pracy, w tym program automatyczny. Ciekawym elementem jest Touch Free. To specjalna powłoka, która została nałożona na inoxowe elementy piekarnika i która zapobiega pozostawianiu odcisków palców i innych zabrudzeń. Piekarnik ma pojemność 44 litrów.

Electrolux EVY7810AAV

Electrolux EVY7810AAV to nie jest propozycja dla każdego. Przede wszystkim dlatego, że jest to piekarnik z w kolorze białym, który nie będzie pasować do wszystkich kuchni, w których królują przede wszystkim czarne kolory sprzętów. Mimo to jest to urządzenie, którym warto się zainteresować. Piekarnik charakteryzuje się pojemnością 43 litrów. Wnętrze wyłożone jest specjalną emalią, która ma ułatwiać ewentualne czyszczenie. Nie zapomniano również o blokadzie przeciwko dzieciom oraz specjalnych funkcjach np. do pieczenia chleba, pizzy czy też suszenia warzyw i owoców. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego umieszczonego na froncie urządzenia. Cena to około 3200 złotych.

Siemens iQ700 CM633GBS1

Ostatnia propozycja piekarnika z funkcją mikrofali to model Siemens iQ700 CM633GBS1 w cenie około 3000 złotych. Jest to elektryczny, kompaktowy model o pojemności 45 litrów. Wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala oraz dotykowe przyciski do sterowania funkcjami. Oferuje zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci, a także wyłącznik bezpieczeństwa. Sprzęt utrzymany jest w standardowej, czarno-srebrnej kolorystyce. Ma delikatnie zamykające się drzwiczki SoftClose oraz energooszczędne podświetlenie diodami LED.

Piekarniki z funkcją mikrofali to propozycja skierowana przede wszystkim do osób, które albo nie chcą tracić miejsca na dwa osobne sprzęty w kuchni, albo go po prostu nie mają. Wadą takiego rozwiązania jest oczywiście brak możliwości korzystania z obu funkcji w tym samym czasie i na przykład pieczenie jednego dania i podgrzewanie drugiego. Jednak dla większości osób nie powinno to stanowić wielkiego problemu i zaoszczędzone w ten sposób miejsce jest dużym plusem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro