Pięć najlepszych książek do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego

Pięć najlepszych książek do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego

Czy to możliwe, aby po przeczytaniu jednej książki, opanować język obcy? Marzy ci się, że siedzisz w Madrycie w restauracji i płynnym hiszpańskim zamawiasz pyszną paellę? Nie masz czasu zapisać się na kurs do szkoły językowej? Nic straconego! Nowoczesne podręczniki do nauki języka są przygotowane w taki sposób, aby można było kształcić się samodzielnie bez wychodzenia z domu.

udostępnij

Karolina MarciniakKarolina Marciniak / 09-09-2016

Niektórzy twierdzą nawet, że samodzielna, dopasowana do własnego tempa i potrzeb nauka jest dużo efektywniejsza niż uczęszczanie na kurs, podczas którego często nie skupiamy się lub nie dostajemy odpowiedniej ilości uwagi od prowadzącego. Kursy do samodzielnej nauki języka stają się coraz popularniejsze – i nic dziwnego, skoro nastawione są na indywidualny tryb kształcenia, który pasuje każdemu, niezależnie od tego, ile czasu jest w stanie poświęcić na naukę.

Z blondynką przez hiszpańskie rozmówki

Beata Pawlikowska uczy, jak rozmawiać – i to nie byle jak, bo po hiszpańsku! Kurs z serii „Blondynka na językach” prezentuje oryginalne podejście do nauki języka. Autorka skupia się na umiejętności słuchania i rozumienia, wykorzystując logiczne elementy kształcenia. „Blondynka na językach. Hiszpański” to doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby opanować język na komunikatywnym poziomie, który umożliwi codzienne funkcjonowanie. Wystarczy odrobina chęci i systematyczności, a hiszpański nie będzie nam straszny!

Mów jak rodowity Hiszpan

„Mów jak rodowity Hiszpan” nie jest typowym szkolnym podręcznikiem, który prezentuje sztywne zasady gramatyczne i nastawiony jest na wkuwanie słówek. Książka skupia się na tym, co w nauce języka obcego najważniejsze – na dogadaniu się. Kurs nastawiony jest na praktykę rozmowy, często potocznej, wręcz slangowej. Podchodzi do tematu nauki języka z przymrużeniem oka – uczy np. jak rozpocząć relację damsko-męską czy jak rozmawiać przy piwie. To doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby poznać hiszpański, żeby nawiązać autentyczne, swobodne relacje z Hiszpanami.

15 minut na naukę

Masz mało czasu w trakcie dnia, ale i tak chcesz nauczyć się obcego języka? Czasem wystarczy 15 min dziennie, aby opanować podstawy i być w stanie się porozumieć. „Hiszpański. 15 minut dziennie” Any Bremon to doskonały kurs dla każdego zabieganego. Książka wykorzystuje metodę wizualną, która ułatwia zapamiętywanie i naukę, a dodatkowo sprawia, że poznawanie języka jest bardzo przyjemne. Dzięki przyswojonym słówkom i wyrażeniom będziesz w stanie dogadać się w każdym miejscu – lotnisku, restauracji, zapytać o drogę czy powiedzieć coś o sobie.

Hiszpańskie ploteczki

Masz ochotę na pogaduchy? Nic trudnego – bierzesz telefon i dzwonisz do koleżanki. Twoja znajoma jest Hiszpanką? Nie stoi to na przeszkodzie! Wystarczy zapoznać się z kursem „Hiszpański na obcasach”, aby opanować użyteczne, potoczne słownictwo, które możemy wykorzystać podczas damskich rozmów o wszystkim. Książka Danuty Zgliczyńskiej prezentuje nowoczesne, przydatne słówka, dzięki którym z łatwością dogadasz się z Hiszpanami. Podręcznik składa się z lekcji, które zakończone są miniaturowymi zestawami słówek i zwrotów, dzięki czemu w prosty i szybki sposób uporządkujesz i utrwalisz zdobytą wiedzę. Dodatkowo dołączono płytę CD z nagraniami profesjonalnych lektorów.

Intuicja i codzienny kontakt

Codzienny kontakt z językiem znacznie ułatwia jego naukę. Kurs „Język hiszpański. Łatwo i przyjemnie” nastawiony jest na systematyczną pracę i konsekwentne poszerzanie słownictwa. Dzięki przejrzyście wyjaśnionym słówkom i wyrażeniom oraz bogatym materiałom audio, nagranym przez profesjonalnych hiszpańskich autorów, nauczymy się języka na takim poziomie, który umożliwi codzienną, swobodną komunikację

.Kursy do nauki języka hiszpańskiego to doskonała lektura na wakacje – dzięki poznanym słówkom łatwiej będzie się nam odnaleźć podczas wakacyjnej wycieczki. Podręczniki umożliwiają szybką i prostą naukę, która nastawiona jest na rozmowę i kontakt.

Przeczytaj również: 5 najlepszych książek do samodzielnej nauki języka angielskiego

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro