Pięć najlepszych książek do nauki języka rosyjskiego

Pięć najlepszych książek do nauki języka rosyjskiego

autor: Karolina Marciniak, data publikacji: 09-09-2016

Jak najlepiej i najszybciej nauczyć się rosyjskiego? Wystarczy wybrać odpowiednią książkę, która pokieruje nas przez językowe zakamarki i pozwoli poznać mowę na tyle, że jej dalsza, samodzielna nauka nie będzie problemem.

Książki do samodzielnej nauki języków obcych są niezwykle przydatne – pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, a także są bardzo wygodne. Dzięki nim nie musimy poświęcać czasu na dojazdy do szkoły ani męczyć się w kilkuosobowej grupie, w której każdy z uczniów zna język na różnym poziomie lub ma inną szybkość przyswajania nowych rzeczy. Dzięki podręcznikom do samodzielnej nauki jesteśmy w stanie dopasować poziom, szybkość i intensywność nauczania do naszych potrzeb i możliwości.

Podstawy rosyjskiego dla każdego

„Iz pierwych ust” Andrzeja Machnacza to kompleksowy podręcznik do nauki języka rosyjskiego na poziomie podstawowym. Może być wykorzystywany do kształcenia samodzielnego lub indywidualnego kursu z lektorem. Podzielony jest na 32 rozdziały, poświęcone szerokiej gamie tematycznej, z których każdy składa się z części leksykalnej, czyli czytanki lub dialogi nagrane na płycie CD, a także z części gramatycznej, która oprócz teorii oferuje przykłady i ćwiczenia. Ponadto w książce znajdziemy dodatkowe rozdziały, które zbierają i porządkują poznane wcześniej słownictwo. „Iz pierwych ust. Poziom podstawowy” to pierwsza część trzystopniowej serii, która pozwala na poznanie języka rosyjskiego aż do poziomu zaawansowanego.

Bądź bystrzakiem!

Chcesz nauczyć się języka rosyjskiego w możliwie najprostszy sposób? Kurs „Rosyjski dla bystrzaków” jest idealną propozycją, która pozwoli ci poznać podstawy rosyjskiego, zarówno w mowie, jak i piśmie. Książka jest bardzo przystępna, dopasowana do potrzeb osoby początkującej – dokładnie tłumaczy podstawy gramatyki, odmiany czasowników, prezentuje najpotrzebniejsze zwroty oraz ich poprawną wymowę. Podręcznik prezentuje także wyrażenia nieformalne, przydatne w codziennej rozmowie. Dodatkowo zawiera ćwiczenia w formie gier, które umilają naukę.

Intensywne podejście do języka

„Rosyjski raz a dobrze” Haliny Dąbrowskiej i Mirosława Zyberta to rozszerzone wydanie bestsellerowego podręcznika wydawnictwa Lingo. Książka przeznaczona jest dla początkujących, a także tych, którzy kiedyś zaczynali przygodę z rosyjskim, ale ich wiedza nie jest zbyt dokładna. Kurs skupia się na aktualnej tematyce, poruszając zagadnienia z dziedzin biznesu, Internetu, turystyki, rynku pracy. Wykorzystuje nowoczesne metody nauki, które skupiają się na rozumieniu ze słuchu i umożliwieniu codziennej komunikacji. Książka zawiera także 3 płyty CD z nagraniami oraz kursem online.

Rozmawiaj o wszystkim

Jeśli uczymy się języka na poziomie podstawowym, na ogół zależy nam głównie na tym, aby rozumieć i być rozumianym. Coraz częściej książki do nauki języków skupiają się nie na gramatyce, ale na przygotowaniu do rozmowy. „Rozmawiaj na każdy temat” to kurs, który pozwoli na swobodne porozumiewanie się w języku rosyjskim na codzienne tematy, takie jak: rodzina, uczucia, sport oraz zainteresowania.

O biznesach po rosyjsku

„Biznesmeni mówią po rosyjsku. Dla początkujących” to kurs skupiający się na współczesnym branżowym języku. Jest to podręcznik przystosowany do osób, które znają podstawy języka, a jedynie chcą skupić się na poznaniu jego biznesowej odmiany. Książka zawiera 10 sytuacji tematycznych, które ćwiczą język ogólny i firmowy. Zostały opracowane według schematu 3 kroków: wprowadzenia i utrwalenia nowego słownictwa, mikrotrendów tematycznych oraz komunikacji językowej, która zachęca do ćwiczenia formułowania własnych wypowiedzi.

Z nowoczesnymi książkami do nauki, skupiającymi się na współczesnym języku rosyjskim, samodzielne poznawanie języka obcego jest bardzo proste. Podręczniki do kursów są napisane w taki sposób, abyśmy sami mogli dozować sobie wiedzę i dopasowywać poziom intensywności nauki do indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj również: 5 najlepszych książek do samodzielnej nauki języka francuskiego