Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pięć najlepszych gier tanecznych na konsole

Dawno minęły czasy, gdy granie na konsoli polegało jedynie na zabijaniu potworów, ściganiu się z innymi kierowcami czy kopaniu wirtualnej piłki, jednocześnie siedząc zgarbionym podejrzanie blisko telewizora. Dziś za sprawą wszelkiej maści kontrolerów i gadżetów odczytujących nasz ruch mamy duże większe możliwości i przed konsolą można się nieźle wybiegać, jak również spalić kilka kalorii. Amatorom aktywnego wypoczynku przed konsolą polecamy gry taneczne!

Artur Jabłoński Artur Jabłoński / 09-06-2015

Czego potrzeba, by grać w gry taneczne na konsoli?

Większości ludzi, którzy zetknęli się już wcześniej z tym gatunkiem lub przynajmniej o nim słyszeli, gry taneczne kojarzą się ze specjalną, dokupowaną matą. Narysowane na niej strzałki należało nadeptywać w odpowiedniej kolejności, zgodnie z tym, co pokazywano aktualnie na konsoli. Hitową serią w tamtych czasach było „Dance Dance Revolution”. Jeżeli jednak ktoś uważa, że gry taneczne dalej tak wyglądają (co, umówmy się, mogło się dość szybko znudzić), to jest w błędzie. Technika poszła do przodu, a wraz z nią model rozgrywki. Dzięki kontrolerom takim jak Kinect do Xboxa czy PS Move do PlayStation zabawa nabiera innego wymiaru. Dzięki temu konsola jest w stanie odczytywać duże bogatsze spektrum ruchów, a co za tym idzie, nagradzać nas lub karać bardziej precyzyjnie oraz sugerować wykonywanie dokładniejszych piruetów. Teraz naprawdę możemy poszaleć, zamiast jedynie deptać po strzałkach.

Tańczenie przed konsolą – polecane tytuły

Na rynku jest obecnych mnóstwo tytułów, których rozgrywka opiera się o taniec z wirtualnymi instruktorami i przebojami. Pod pewnymi względami jednak różnią się one od siebie, podobnie zresztą rzecz ma się z grywalnością, stąd dobrze wiedzieć, po jaką grę sięgnąć, by dobrze zainwestować swój czas i pieniądze. Jedną z ciekawszych gier tanecznych jest seria „Just Dance”, która, zgodnie z tytułem, każe nam po prostu tańczyć. Jest to propozycja, która szczególne uznanie znajdzie wśród wielbicieli kilku wykonawców, którzy doczekali się dedykowanych odsłon serii, jak na przykład ABBA czy Michael Jackson. Recenzję gry znajdziesz tutaj.

Jeżeli grę kupujemy głównie z myślą o dzieciach (te szczególnie chętnie angażują się w ruchowe zabawy przed telewizorem z wirtualnymi bohaterami), to „Just Dance” ma przygotowaną ofertę również dla najmłodszych za sprawą dwóch gier: „Just Dance Kids” oraz „Just Dance Disney Party”, w której, jak sama nazwa wskazuje, dzieciaki mogą bawić się wraz ze swoimi ulubieńcami, bohaterami popularnych bajek i filmów.

Coś więcej niż taniec

Jeżeli interesuje nas coś więcej niż sam taniec i chcemy poczuć się jak prawdziwa gwiazda estrady, warto sięgnąć po „Singstar Dance”. Dzięki tej grze spróbujemy swoich sił zarówno w układach tanecznych, jak i partiach wokalnych, jako że jest to poboczna odsłona serii popularnych gier karaoke. Gra ma już swoje lata, więc nie uświadczymy najnowszych hitów, ale te, które znajdziemy, na pewno każdy słuchacz radia kojarzy i nie raz sobie podśpiewywał, zabawy będzie więc co niemiara! Taniec w pojedynkę może się szybko znudzić. Na szczęście gry i na to znalazły rozwiązanie, oferując możliwość tańczenia przynajmniej części układów w parze lub nawet w więcej osób (pod warunkiem oczywiście, że mamy odpowiednią liczbę kontrolerów). Jedną z takich gier jest „DanceStar Party: Zostań Gwiazdą Tańca”.

Jak widać, granie na konsoli nie musi polegać jedynie na siedzeniu i wciskaniu klawiszy na padzie. Można się przy tym solidnie rozerwać i wyszaleć przy największych przebojach. Na pewno będzie to świetna zabawa tak w pojedynkę, jak i w gronie znajomych. A może nawet solidna rozgrzewka przed gorączką sobotniej nocy?

Przeczytaj również: „Dance Central 3” – recenzja

Czy ten artykuł był pomocny?