Pianka czy mydełko do golenia?

Pianka czy mydełko do golenia?

Oto jest pytanie! Z jednej strony, nowoczesność i szybkość, a z drugiej – tradycja i precyzja. Jak, dla kogo i co lepsze? Na te pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

udostępnij

Oldschool czy nowoczesność?

Większość mężczyzn jest przyzwyczajona do korzystania z pianki do golenia, zapewne z powodu jej dostępności, dużej liczby reklam w telewizji oraz wygody. Mydło do golenia jest oldschoolowe i kojarzy się bardziej z naszymi dziadkami, niż z nowoczesnymi mężczyznami. Jednak wraz z modą na brodaczy nastała era pielęgnacji męskiego zarostu. Barber shopy, olejki i szampony do brody przypomniały o tradycyjnych przyrządach do golenia, takich jak pędzel i mydło. Zarówno pianka, jak i mydło mają swoje wady i zalety, które przedstawiamy poniżej. Dowiedz się, jaki produkt będzie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie ze względu na twój styl życia, upodobania oraz rodzaj skóry.

Pianka do golenia

Pianka do golenia tuż po wyciśnięciu dosłownie „rośnie w oczach”, jednak w porównaniu z mydłem do golenia jest znacząco mniej wydajna. Jej lekka formuła może utrudniać aplikację, w efekcie gorzej przylega do skóry i słabiej zmiękcza włosy przed goleniem. Powinna zostać dokładnie wmasowana, żeby odpowiednio zmiękczyć zarost i nawilżyć skórę. Jeśli nałożysz piankę i od razu zabierzesz się za golenie, licz się z podrażnieniami cery.

Mydło do golenia

Mydło do golenia jest znacznie mniej popularne wśród młodych ludzi, choć ostatnio się do niego przekonują. Stosowanie mydła do golenia jako źródła piany jest trochę bardziej skomplikowane niż wyciśnięcie pianki z dozownika, ale efekt jest wart zachodu. Piana z mydła do golenia jest gęsta i dobrze trzyma się na skórze oraz pędzlu. Z łatwością się również spłukuje. Im twardsze mydło, tym trudniej wyrobić pianę, ale będzie znacznie lepsza. Aby stosować mydło do golenia, musisz mieć dobrej jakości pędzel o sprężystym włosiu. Nie ma jednego przepisu na uzyskanie dobrej piany, bo mydła różnią się gęstością, składem itd. i każde wymaga indywidualnego podejścia. Mają zazwyczaj subtelny zapach i są mniej alergizujące. Mydła do golenia są o wiele bardziej wydajne niż pianki, ponieważ średnia kostka (od 100 g do 150 g) starcza na codzienne golenie niemal przez trzy miesiące.

Co wybrać – piankę czy mydło?

Widzisz teraz, że zarówno pianka, jak i mydło mają swoje wady i zalety. Do niewątpliwych plusów pianki należy jej prostota użycia, szybkość wytworzenia piany oraz szeroka dostępność. Wadą jest chemiczny skład, który często może podrażniać skórę oraz sprawić, że golenie nie będzie najprzyjemniejszą z czynności. Mydła do golenia są na pewno idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz mężczyzn z wrażliwą skórą. Dzięki naturalnym składnikom nie powinny powodować reakcji alergicznych oraz nieprzyjemnych doznać. To dobre rozwiązanie również dla mężczyzn, którzy uwielbiają gładkie policzki i codziennie się golą, ponieważ mydła do golenia są bardzo wydaje. Ich wadą jest natomiast większa czasochłonność wytworzenia piany. Pianka do golenia będzie lepsza dla panów dopiero zaczynających przygodę z goleniem oraz tych, którzy rano zawsze się śpieszą i robią wszystko „na ostatnią chwilę”. Jeśli jednak chciałbyś spróbować czegoś nowego lub twoja skóra jest wiecznie podrażniona i wysuszona, nadszedł czas na tradycyjne mydełko! Możesz poprosić tatę lub dziadka, by doradzili ci, jak wytworzyć pianę oraz jaki pędzel wybrać.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro