Peg Perego Polaris RZR 900 – recenzja pojazdu
Zdaniem eksperta

Peg Perego Polaris RZR 900 – recenzja pojazdu

Każdy mały fan motoryzacji marzy o własnym aucie. Peg Perego Polaris RZR spełnia te życzenia. Dzięki wielu możliwościom pozwala dziecku poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy i umożliwia wyruszenie na ekscytującą wycieczkę w trudny teren.

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 21-06-2018

Montaż

Peg Perego Polaris RZR 900 znajduje się w dużym kartonie. Instrukcja dołączona do zestawu jest przejrzysta i nie powinna sprawiać problemów podczas montażu. Przed wyjęciem elementów z opakowania warto przygotować nieco więcej miejsca. Po wyjęciu ich z opakowania zaczynamy krok po kroku składać pojazd.

Montaż Peg Perego Polaris RZR 900 zajmie dwóm dorosłym osobom ok. 2 godzin, z czego najwięcej czasu i precyzji wymaga umieszczenie naklejek na aucie. W składaniu pojazdu brał udział 3,5-latek, dla którego było to ekscytujące wzywanie.

Zdjęcie 1 Zmontowane auto Zdjęcie 2 Zmontowane auto

Do jazdy miejskiej i w terenie

Tego typu elektryczny samochód sprawdzi się zarówno podczas jazdy w mieście (na szerokich chodnikach, skate parkach lub utwardzonych placach zabaw), jak i w terenie (w parku, lesie, na łące czy na drodze gruntowej). Auto jest dość wysoko zawieszone, więc nie ma ryzyka zawiśnięcia na nierównościach czy małych górkach. Dwa biegi do jazdy do przodu pozwalają małemu kierowcy na ruszenie z miejsca na piasku lub pokonanie wymagającego terenu, np. na łące. Podczas jazdy w trudnych warunkach na pierwszym biegu czasem auto nie rusza, za to na drugim biegu radzi sobie rewelacyjnie.

Zdjęcie 3 Dźwignia zmiany biegów Zdjęcie 4 Kierownica

Jazda miejska jest dość spokojna i ostrożna ze względu na obecność pieszych. Za to w terenie dziecko może sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, a dzieci preferują jazdę po nierównych nawierzchniach. Bez wątpienia jest ona bardziej atrakcyjna i emocjonująca. Wymaga też większej umiejętności panowania nad pojazdem i wybierania odpowiedniej trasy przejazdu.

Zdjęcie 5 Przód auta Zdjęcie 6 Tył auta

Dane techniczne

Auto ma napęd elektryczny. Jest bogato wyposażone, co oznacza, że zostało w pełni dostosowane do potrzeb małego kierowcy. Ten dwuosobowy pojazd przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat wyróżniają:

 • wymiary – długość: 129 cm, szerokość: 90 cm, wysokość: 89 cm,
 • waga: 28 kg, dopuszczalne obciążenie: do 60 kg, waga z opakowaniem: 34 kg,
 • wielkość opakowania: 88 x 50 x 126 cm
 • napędzany akumulatorem 12 V/12 Ah, ładowarka w komplecie,
 • pasy bezpieczeństwa z regulacją,
 • klakson w kierownicy (opcja na baterie),
 • dwa biegi prędkości: do przodu (3,7 km/h i 7,4 km/h) oraz wsteczny (3,5 km/h),
 • lewarek zmiany biegów w podłodze,
 • napęd na tylne koła,
 • terenowy bieżnik kół,
 • gaz i hamulec w jednym, elektryczny hamulec – pojazd hamuje, gdy dziecko zwolni pedał gazu,
 • pokonuje wzniesienia do 17%,
 • karoseria odporna na zabrudzenia,
 • realistyczne szczegóły wykonania, np. reflektory, zderzaki, orurowanie, koła.

Zdjęcie 7 Pasy bezpieczeństwa

Zdjęcie 8 Koło Zdjęcie 9 Amortyzatory Zdjęcie 10 Reflektory

Wrażenia z użytkowania

Ta zabawka jest warta każdej wydanej złotówki, a kosztuje niemało. Początkowo podchodziłam sceptycznie do takiego zakupu dla niespełna 4-latka. Dzisiaj wiem, że był to bardzo trafiony prezent.

Zdjęcie 11 Bagażnik

Już po kwadransie mój synek opanował samodzielnie poruszanie się Peg Perego Polaris RZR 900, czym bardzo nas zaskoczył. Przyspieszał, zwalniał, skręcał i zawracał, jakby robił to już od dawna. Testowaliśmy auto na różnych nawierzchniach i na każdej z nich radziło sobie bez zarzutu. Jedynie w momentach, kiedy jedno z kół napędowych traciło przyczepność, trzeba było pomóc małemu kierowcy w ruszeniu z miejsca.

Podczas jazdy terenowej pierwszy bieg jest praktycznie nieużywany – ma zbyt mało mocy. Za to na drugim biegu samochód radzi sobie bez większych problemów. Obecnie rozważamy zakup wyższego modelu, który posiada opcję nałożenia na koła gumowych opon (dostępne w Peg Perego Polaris RZR 900 głośno pracują podczas jazdy w mieście) lub dokupienie do obecnego modelu przyczepy Peg Perego.

Zdjęcie 12 Mocowanie przyczepy Zdjęcie 13 Dwójka dzieci w aucie

Jedną z zalet pojazdu jest to, że samochód jest przeznaczony dla dwójki dzieci. Jednoosobowe wycieczki nie są aż tak atrakcyjnie. Niejednokrotnie zdarzało się, że synek podwoził inne zmęczone dziecko lub zabierał na przejażdżki znajomych. Moim zdaniem to rewelacyjna zabawka, która z pewnością posłuży kilka lat.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro