Paznokcie w kolorze nude – klasyka z pazurem

Paznokcie w kolorze nude – klasyka z pazurem

Piękne dłonie i paznokcie stanowią wizytówkę każdej zadbanej kobiety. Codzienność pełna pośpiechu bardzo często dyktuje nam poszukiwanie rozwiązań, które okażą się właściwe przy różnego typu okazjach. Z tego powodu w przeszłości zapewne niejedna z nas decydowała się na banalny z dzisiejszej perspektywy bezbarwny lakier do paznokci lub francuski manicure. Na szczęście obecnie sytuacja przedstawia się dużo lepiej – kobiety ceniące sobie elegancki minimalizm mają możliwość wyboru spośród szerokiej gamy cielistych kolorów lakierów do paznokci, o różnym stopniu nasycenia.

udostępnij

Daria Panek-PłókarzDaria Panek-Płókarz / 04-03-2016

Jak właściwie definiuje się kolor nude?

W języku angielskim słowo nude oznacza cielisty, nagi. Louboutin, firma odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek kultowych szpilek z czerwoną podeszwą, była pierwszą dużą marką, która zwróciła uwagę na to, że każda z nas ma nieco inny odcień skóry. Producenci odzieży i kosmetyków od kilku sezonów starają się wypełnić tę niszę, oferując artykuły w bardziej zróżnicowanych naturalnych kolorach: od porcelanowej bieli po czekoladowy brąz.

Indywidualne podejście przy doborze lakieru w odcieniu nude

O ile sam manicure w kolorze nude uznaje się za stosunkowo prosty w wykonaniu, uniwersalny i odpowiedni właściwie w każdej sytuacji, o tyle dobór lakieru do typu karnacji jest kwestią dużo bardziej skomplikowaną. Przykładowo kobiety o bardzo jasnej skórze powinny decydować się na półprzezroczyste emalie wpadające w róż. Z kolei kryjące odcienie rezerwuje się raczej dla osób o ciemniejszej karnacji. Przy wyborze lakieru należy również kierować się tonacją koloru – dobrze dobrany sprawi, że manicure nude będzie wyglądał jednocześnie elegancko i naturalnie. Jeżeli łożysko paznokcia (powierzchnia tuż pod płytką) jest zaróżowione, wówczas należy zdecydować się na lakier w podobnej tonacji lub neutralne odcienie szarości. Emalie w takich odcieniach, jak wielbłądzie oraz piaszczyste brązy doskonale się komponują w zestawieniu z kolorem skóry wpadającym w beż. W myśl innej zasady, o właściwym doborze tonacji lakieru decyduje ustalenie, czy na dłoniach widoczne są czerwone lub niebieskawe przebarwienia – w przypadku ich występowania należy pomalować paznokcie lakierem w zimnym odcieniu. Natomiast kobiety o brzoskwiniowej skórze powinny wybrać lakiery w ciepłych tonach.

Różne oblicza cielistego manicure

Paznokcie w tym neutralnym kolorze, popularnie nazywane „nudziakami”, bronią się jako pełnoprawny typ manicure lub stanowią doskonałą bazę, tło, do realizacji bardziej wyszukanych stylizacji.

W podstawowej wersji paznokcie nude również występują w wielu wariantach – manicure może być wykonywany w macielub połysku, a ostateczna długość i kształt płytki determinują, w jakim stopniu ostateczny efekt będzie zbliżony do naturalnego. Paznokcie pomalowane w ten sposób stanowią najbardziej uniwersalne rozwiązanie – pasują do niemal każdej stylizacji i sprawdzają się w pracy, na spacerze z psem czy też na romantycznej kolacji.

Cielisty lakier może też stanowić bazę, na której maluje się lub przykleja zdobienia. W tym kontekście widoczne są dwa główne trendy. W pierwszym, motywy dekoracyjne utrzymane są we względnie neutralnej tonacji, znajdują tu więc zastosowanie perełki, kryształki, brokat, białe, beżowe i złote tatuaże, wzory malowane cienkim pędzelkiem. Ciekawie prezentują się także wstawki pomalowane wyłącznie bezbarwnym lakierem oraz romantyczne motywy kwiatowe. Drugi trend wykazuje bardziej drapieżny charakter, bowiem bazuje na kontrastach pomiędzy cielistym tłem a zdobieniami w ciemnych kolorach lub wyrazistymi deseniami, takimi jak na przykład cętki.

Czym jeszcze należy kierować się przy wyborze lakieru?

Wszystko zależy od osobistych preferencji – sztuką jest znalezienie kompromisu uwzględniającego takie cechy lakieru, jak trwałość, stopień krycia, łatwość aplikacji, szybkość wysychania oraz oczywiście cena. Na korzyść niektórych emalii przemawia fakt, że są one w istocie również odżywką.

Postaw na klasykę w tonacji nude

W przeciwieństwie do lakierów w zdecydowanych kolorach, odcienie nude są odpowiednie właściwie dla każdego i nie przemijają wraz z modą. Co więcej, cieliste emalie sprawiają, że dłonie wyglądają wyjątkowo korzystnie, a palce stają się smuklejsze, dłuższe. Istotnymi zaletami tego typu stylizacji są też łatwość wykonania oraz uniwersalizm – paznokcie w odcieniach nude sprawdzają się zarówno na czerwonym dywanie czy ślubie, jak i w życiu codziennym.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro