Paznokcie malowane sprayem – najnowszy trend

Paznokcie malowane sprayem – najnowszy trend

Mówi się, że zadbane dłonie to nasza wizytówka. Dlatego oprócz codziennej pielęgnacji większość kobiet dba również o regularny manicure i starannie maluje swoje paznokcie lub oddaje się w ręce kosmetyczki. Ostatnio na rynku kosmetycznym pojawiła się nowość – lakier w sprayu, który z pewnością może zrewolucjonizować dotychczasowe metody ozdabiania paznokci.

udostępnij

Beata KubiśBeata Kubiś / 26-11-2015

Od tipsów po hybrydę

Efekt tradycyjnie pomalowanych paznokci, czy to u kosmetyczki, czy samodzielnie w domu, utrzymuje się krótko, a na paznokciach szybko pojawiają się odpryski. Początkowo sposobem na przedłużenie efektu pięknych paznokci było zakładanie tipsów, czyli sztucznych, akrylowych paznokci. Do takiego zabiegu paznokcie musiały być odpowiednio spiłowane, a na nie naklejało się sztuczną płytkę o różnej długości i malowało się według upodobania. Później akrylowe paznokcie zastąpiły żelowe.

Kolejnym skutecznym wynalazkiem był lakier hybrydowy, który utwardzony ultrafioletem utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni. Oba te sposoby wymagają jednak wizyty w salonie kosmetycznym lub zakupu dość drogiego sprzętu, a co więcej – są dosyć czasochłonne.

Rewolucyjna formuła

Rewolucją może okazać się lakier do paznokci w sprayu brytyjskiej firmy Nails Inc., który na pewno zyska wiele zwolenniczek. Jego tajemnicą jest formuła. Została tak zaprojektowana, aby po spryskaniu dłoni lakier przywierał tylko do płytki paznokcia, a nie do skóry. Dzięki temu możemy łatwo zmyć go z rąk, a paznokcie pozostaną pokryte kolorem. Do mycia wystarczy ciepła woda z mydłem. Producent oprócz lakieru w sprayu zaleca użycie bezbarwnego podkładu, którym malujemy paznokcie przed spryskaniem lakierem. Jego celem jest utwardzenie lakieru, aby trzymał się na płytce jak najdłużej.

Paznokcie gotowe w 20 sekund

Główną zaletą lakieru w sprayu jest na pewno czas schnięcia, który według zapewnień producenta wynosi 20 sekund. Na opakowaniach tradycyjnych lakierów często również znajdziemy informację o ekspresowym wysychaniu, jednak czas ten wynosi około 60 sekund i w przypadku nałożenia dwóch warstw znacznie się wydłuża. Dodatkowo, jeśli pomalujemy paznokcie tradycyjnym lakierem wieczorem i wydaje nam się, że są już zupełnie suche, to rano często budzimy się z odciśniętymi śladami kołdry.

Lakier w sprayu – same plusy?

Na temat nowinek kosmetycznych, takich jak lakier do paznokci w sprayu zdania są zawsze podzielone. Niektórzy widzą w nim sensacyjny wynalazek, inni drogi niepotrzebny gadżet i zbędny wydatek. Nie da się jednak ukryć, że lakier w sprayu może skutecznie przyspieszyć proces malowania paznokci, a także go ułatwić. Chyba każda praworęczna osoba przyzna, że malowanie prawej ręki pędzelkiem z tradycyjnego lakieru jest dość kłopotliwe, a efekt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowym plusem lakieru w sprayu jest to, że nie wyschnie zbyt szybko, gdyż jest szczelnie zamknięty. W przypadku lakierów w buteleczkach często jest tak, że zanim zdążymy je wykorzystać, zaczynają się ciągnąć i wysychają.

Pojemność sprayu to 50 ml. Z uwagi na to, że przy każdym malowaniu część lakieru trafi na skórę dłoni, a także na wszystko dookoła, może okazać się, że lakier w sprayu jest mało wydajny.

Cena lakieru ma wynosić około 70 zł, jest dość wysoka, ale jeśli okaże się, że lakier utrzymuje się na paznokciach długo, może się bardziej opłacać niż częste wizyty u kosmetyczki. Obecnie w ramach przedsprzedaży firma oferuje klientkom dwa kolory lakieru: srebrny i różowy. Jeśli prognozy sprzedaży spełnią oczekiwania producenta, na pewno na rynku pojawi się cała gama kolorów lakierów w sprayu.

Na rynku dostępne są już rajstopy w sprayu, wysuszacze do lakieru, podkład, a także lakier do paznokci w sprayu, wiele osób zastanawia się, co będzie następne. Producenci kosmetyków na pewno nas jeszcze zaskoczą. W Wielkiej Brytanii kobiety mogą już testować lakier w sprayu. Polkom pozostaje czekać na wprowadzenie go na polski rynek i przekonanie się na własnej skórze, a właściwie na własnych paznokciach, czy okaże się hitem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro