Pasja – pociągi! Poznaj zabawki dla małego maszynisty

W życiu każdego chłopca prędzej czy później nadchodzi czas fascynacji pociągami. Z tego powodu parowozy i lokomotywy to obowiązkowi bohaterowie wielu bajek i książeczek – potrafią zaskoczyć niejednego zucha, w innym zaś zaszczepić pasję i odkryć zdolności małego inżyniera. Zabawa pociągami to nie tylko przyjemne spędzanie czasu, ale przede wszystkim kreatywne zajęcie pobudzające wyobraźnię, rozwijające zdolności psychomotoryczne i nauka myślenia przestrzennego.

Anna Bator Anna Bator / 23-08-2016

Pociągi i kolejki z torami

Zabawa pociągami nie może się obyć bez pociągów, dlatego jeśli twoje dziecko jeszcze ich nie ma, koniecznie spraw mu radość i pozwól wkroczyć w świat jego ulubionych bajkowych bohaterów. Mowa oczywiście o ciuchci Tomku i jego przyjaciołach, a także pociągach z bajki Stacyjkowo. Interaktywne ciuchcie z bajek kupimy już od 49 zł za sztukę. Dostępne są także zestawy, w skład których wchodzi kilka lokomotyw lub dodatkowe wagony (ceny od 89 zł).

Atrakcyjnymi zabawkami są również pociągi z torami. Ich koszt to wydatek od 59 do 199 zł za zestaw, w skład którego wchodzi lokomotywa z wagonikami i tory do samodzielnego złożenia. Modne są zwłaszcza drewniane kolejki, z których można układać tory o wielu kształtach. Zestawy zawierające ponad 100 elementów pozwalają na budowę torów wraz ze stacjami, mostami, a nawet punktami, do których pociągi będą woziły towary. Cena takiego zestawu to wydatek od 249 zł.

Absolutnym hitem są kolejki elektryczne, które są spełnieniem marzeń każdego małego miłośnika pociągów. Za ok. 7-metrowy tor i lokomotywę z kilkoma wagonami zapłacimy ok. 79 zł. Zestawy można ze sobą dowolnie łączyć, ponieważ większość z nich posiada podobne elementy spinające tory i tę samą szerokość.

Klocki z pociągami

Nie tylko zabawkowe tory i pociągi dostarczą emocjonującej zabawy, ale także klocki z pociągami. Takie zestawy proponuje znane wszystkim dzieciom Lego, np. Lego Duplo Pociąg z Cyferkami (76 zł) czy Lego City Pociąg Towarowy (640 zł). Pierwszy zestaw to strzał w dziesiątkę dla malucha już od 2. roku życia. Zabawka rośnie z dzieckiem – może służyć do zabawy jako pojazd, ale też jako klocki, które układają się w wagoniki, z kolei starszemu dziecku pomoże w nauce cyferek. Pociąg towarowy jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6. roku życia. W jego skład wchodzi prawie 900 elementów, w tym lokomotywa, wagony, minifigurki, stacje, tory i ciężarówka. Ten zestaw to idealny pomysł na prezent m.in. dla rodzeństwa.

Nie tylko Lego pozwala na zabawę pociągami, ale także inne klocki. Polecane są w szczególności klocki-wafle, z których dziecko może zbudować własny pociąg (ok. 30 zł). Dla najmłodszych dzieci świetnym wyborem będzie Mega Bloks – edukacyjny zestaw do budowania pociągu.

Zabawki dla najmłodszych

Na Allegro znajdziemy pociągowe zabawki także dla najmłodszych dzieci. Królują zwłaszcza pociągi-sortery (cena od 30 zł) oraz interaktywne pociągi, które jeżdżą po wduszeniu przycisku i wydają dźwięki lokomotywy lub grają przyjemne melodie (cena od 69 zł).

Modną i atrakcyjną zabawką jest Bąbelkowy Tomek (142 zł). Jest to pchacz, który wytwarza podczas jazdy mnóstwo baniek mydlanych. A na prawdziwych fanów uroczego Tomka czeka jeździk (139 zł) i minikolejka z lokomotywą Tomkiem, w której może jechać mały maszynista (1200 zł).

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro