Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Parasole słoneczne na taras – przegląd modeli

Letni czas spędzany na świeżym powietrzu należy do niekwestionowanych przyjemności. Czasem jednak słońce jest tak wyczerpujące i drażniące, że może uprzykrzyć chwile relaksu na tarasie lub w ogrodzie. Idealnym rozwiązaniem jest parasol, który zapewni cień, kiedy tylko masz na to ochotę. Co w tej dziedzinie oferuje rynek i jak wybrać model dopasowany do swoich potrzeb?

Alicja Kamińska
Alicja Kamińska 13-06-2016

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

Parasole słoneczne na taras – przegląd modeli

W sprzedaży znajdziesz parasole ogrodowe, które świetnie wpasowują się w gusta i oczekiwania różnych użytkowników. Podczas zakupów weź pod uwagę przeznaczenie, miejsce, wymiary i materiały, z jakich jest wykonany. Taki element może posłużyć przez wiele sezonów.

Najważniejsze parametry parasoli ogrodowych

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru parasola ogrodowego? Okazuje się, że jest kilka aspektów o dużym znaczeniu. Przede wszystkim pomyśl, jaki rozmiar czaszy parasola będzie ci potrzebny. Zastanów się, do czego go wykorzystasz: czy ma osłaniać jeden leżak podczas relaksu, czy też uchronić przed słońcem stół dla kilku osób podczas biesiady grillowej? Kolejną kwestią jest rodzaj konstrukcji i materiał, z jakiego jest wykonana. Parasol powinien być trwały i stabilny. Do wyboru są modele drewniane, metalowe i z tworzywa sztucznego. Każdy z nich wymaga dbałości i odpowiedniej konserwacji. Różnią się też wagą, co może okazać się znaczące, jeśli planujesz częste przenoszenie albo zabieranie go ze sobą, np. na pikniki poza domem.

Ciężkim elementem jest również podstawa. Nie każdy jednak wie, że zamiast betonowej można kupić napełnianą wodą. Po skończonym relaksie można ją po prostu opróżnić.Do tego dochodzi również tkanina, z jakiej wykonana jest czasza parasola. W sprzedaży dostępne są nowoczesne materiały, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem, nie absorbują ciepła, są odporne na płowienie i niszczenie, łatwo się je czyści, a nawet lekki deszcz nie jest im straszny. Ostatnie, jednak nie mniej ważne, są względy estetyczne. Ważne, aby parasol pasował do ogólnej aranżacji tarasu lub ogrodu oraz mebli. Piękne otoczenie cieszy oko i uprzyjemnia relaks.

Klasyczny parasol ogrodowy

parasol_ogrodowy.jpg

Najpopularniejszym, klasycznym modelem parasola słonecznego jest ten z centralnie umieszczoną podstawą. Na pionowej rurze znajduje się dźwignia umożliwiająca składanie i otwieranie. Taki wybór należy do tanich i jest dostępny w wielu kolorach oraz wzorach, a także rozmiarach. Wadą, która może zniechęcić do zakupu, jest konieczność ustawiania go zawsze pośrodku miejsca spędzania czasu. Unikniesz tego dyskomfortu, jeśli pionowa rurka będzie wyposażona w przegub. Takie parasole ogrodowe określa się mianem łamanych, a przechylenie czaszy pozwala ustawić je w wygodnej odległości.

Parasol ogrodowy na ramieniu bocznym

Kolejnym modelem, który cieszy się coraz większym uznaniem jest parasol na ramieniu bocznym lub wysięgniku. Konstrukcja opiera się na podstawie, która może stać na uboczu, a specjalnie wyważony pałąk sięga dalej, przez co nic nie zajmuje osłanianego od słońca obszaru. Taka oszczędność miejsca jest bardzo przydatna nie tylko w małych ogrodach, ale też na tarasach czy balkonach.

Żagiel ogrodowy

Ciekawostką, którą śmiało można zaliczyć do dziedziny parasoli ogrodowych, jest żagiel słoneczny. Tu zupełnie nie potrzeba podstawy ani stelaża, a cały tworzący go materiał rozpina się pomiędzy budynkami lub słupami. Można go dowolnie nachylać i zmieniać ustawienia. Trzeba jednak przyznać, że największą zaletą jest jego luksusowy wygląd, za który niestety trzeba odpowiednio zapłacić.&nbsp

Parasol słoneczny to element niezbędny na dobrze nasłonecznionym tarasie, balkonie i w ogrodzie. Nawet jeśli uwielbiasz się opalać, z pewnością chwilami zatęsknisz za relaksem w cieniu.

Zobacz również: Oświetlenie dekoracyjne na tarasie

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro