Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pakujemy jedzenie do pracy

Prowadząc sportowy tryb życia, należy się zdrowo odżywiać. Jeśli regularnie ćwiczymy i trzymamy się określonych zasad żywieniowych, dużo szybciej zobaczymy zadowalające efekty. Codzienna praca nie jest problemem. Aby odżywiać się zdrowo, wystarczy przygotowywać posiłki w domu, pakować do pudełek i zabierać ze sobą do pracy.

Martyna Rafalska Martyna Rafalska / 07-03-2017

Na Allegro można znaleźć mnóstwo propozycji pudełek do przechowywania żywności, a poniżej przedstawiam najpopularniejsze z nich.

Shaker

Shakery mogą służyć do przygotowywania odżywek białkowych, węglowodanowych czy witaminowych, ale również doskonale sprawdzają się podczas przechowywania warzywnych lub owocowych shake’ów. Jeśli już planujemy zakup shakera, warto zwrócić uwagę, czy ma on sprężynkę znajdującą się wewnątrz, eliminującą niepożądane grudki. Istotne jest to, by shaker był jak najbardziej wytrzymały i szczelny.

Pojemnik na zupę

Zupy i różnego rodzaju kremy warzywne świetnie sprawdzają się w trakcie prowadzenia zdrowego trybu życia. Są sycące, a po ich zjedzeniu nie będziemy czuli się ociężali. W przechowywaniu zup świetnie sprawdzają się pojemniki przeznaczone właśnie do takich posiłków. Sistema ma doskonałą propozycję w postaci kubków z uchem o pojemności 585 ml. Mają zaokrąglone krawędzie i szczelną pokrywkę z trzema zatrzaskami. Kubek można bez problemu podgrzewać w mikrofali.

Lunch box

Lunch box to opakowanie ze specjalnymi komorami różnej wielkości, mające na celu przechowywanie np. obiadu składającego się z mięsa, kaszy i surówki. Dzięki przegródkom nie ma ryzyka, że dania się ze sobą wymieszają. Lunch boxy mogą być silikonowe (można je podgrzewać w mikrofali, przechowywać w zamrażarce), plastikowe, a nawet elektryczne. Te ostatnie są świetnym rozwiązaniem, gdy w firmie, w której jesteśmy zatrudnieni, brakuje kuchni i możliwości odgrzania posiłku.

Zestawy

Najlepszym rozwiązaniem są całe zestawy pojemników – od małych, przez średnie, po duże. Dzięki temu możemy każdy posiłek lub przekąskę przechowywać w bezpieczny sposób. Duży pojemnik świetnie sprawdzi się w przechowywaniu posiłków „jednogarnkowych” (np. popularnego kaszotto) i różnego rodzaju dań makaronowych. Średni może służyć do owoców, warzyw lub sałatki na drugie śniadanie. Z kolei małe pojemniczki są dobrym sposobem na przenoszenie orzechów i rodzynek, które można traktować jako przekąskę dodającą energii.

Pojemnik z deską

Ciekawym produktem jest pojemnik od BlackBum, który łączy w sobie pojemnik na posiłek z deską do krojenia. Sprawdza się zarówno podczas przygotowywania np. kanapek w pracy, jak i na wycieczce. Bambusowa deska umożliwia pokrojenie świeżych warzyw lub można ją traktować jako talerz. Bezpieczna kanapka

Aby kanapka na drugie śniadanie nie była nienarażona na zmianę swoich pierwotnych kształtów, warto zaopatrzyć się w pojemnik do kanapek. Jego kształt świetnie dopasowuje się do kromek, a wytrzymałość zapewnia im świeżość i smakowity wygląd.

Aby dbać o linię, warto jeść systematycznie i zdrowo. Pojemniki nie są dużym wydatkiem, a sprawiają, że wcześniej przygotowane dania pozostają świeże, apetyczne i nie brudzą rzeczy znajdujących się w torebce czy plecaku. Jeśli często jemy poza domem, takie pojemniki są nieocenione.

podziel się