Overmax Touch go 3.0 – test opaski sportowej
Zdaniem eksperta

Overmax Touch go 3.0 – test opaski sportowej

Monitorowanie aktywności fizycznej to znakomity sposób na bieżące kontrolowanie treningu, a także planowanie i obserwowanie postępów. Bardzo wygodnym w użyciu urządzeniem dla osób aktywnych fizycznie jest opaska. Jak spisuje się w praktyce? Sprawdzamy na przykładzie Overmax Touch go 3.0.

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 24-10-2018

Zawartość opakowania i parametry techniczne

Opakowanie Overmax Touch go 3.0 jest małe, ale estetycznie wykonane. W środku – oprócz urządzenia – znajduje się kabel USB z klipsem służącym do ładowania, a także 3 wzmocnione paski w różnych kolorach: czarnym, niebieskim oraz jaskrawozielonym.

 1. opakowanie
 2. paski
 3. ładowarka
 1. opakowanie
 2. paski
 3. ładowarka

Wyświetlacz Overmax Touch go 3.0 jest niewielki, jego przekątna to 0,96 cala. Rozdzielczość wynosi 128x64 piksele, po której widać nietypowe proporcje ekranu – jest bardzo wysoki i wąski zarazem. Do łączności z urządzeniem mobilnym, np. smartfonem, opaska wykorzystuje wbudowany moduł Bluetooth 4.0. 1

Wodoodporność Overmax Touch go 3.0 w klasie IP67 zasługuje po stronie plusów. Wprawdzie to najniższy stopień ochrony i wodoszczelności, dający jednak pewność, że mycie rąk czy niewielki deszcz nie zaszkodzą urządzeniu. 11

Opaska na ręku

Opaska Overmax Touch go 3.0 jest smukła i z pewnością zmieści się nawet na mniejszym, np. damskim nadgarstku. Jakość wykonania nie wzbudziła moich zastrzeżeń – spasowanie jest dobre, podobnie jak jakość wykorzystanych materiałów.

Dosyć twardy wydał mi się z kolei pasek – o ile np. w smartwatchu Samsung Gear Sport jest on bardzo miękki i przyjemny w dotyku, o tyle w przypadku Overmax Touch go 3.0 pasek wydaje się za twardy. Na szczęście producent w ciekawy sposób uporał się z odstawaniem paska po jego zapięciu na ręku, montując na końcu metalowy element wpinany w dziurki paska. Dzięki temu Overmax Touch go 3.0 na ręku wygląda naprawdę schludnie.

 1. przód
 2. tył
 1. przód
 2. tył

Co potrafi opaska?

Pora na podstawowe pytanie, do czego służy opaska Overmax Touch go 3.0? Funkcji ma wiele. W skrócie można stwierdzić, że służy do monitorowania aktywności, nie tylko sportowych. Overmax Touch go 3.0 posiada pulsometr, krokomierz, akcelerometr, czujnik zasiedzenia, licznik spalonych kalorii, monitor snu, a także czujnik przeciążeń G-sensor. Co to wszystko oznacza w praktyce?

Dzięki Overmax Touch go 3.0 możemy monitorować tętno podczas treningu, dopasowując na bieżąco np. tempo biegu. Smartband pokaże również na ekranie ciśnienie skurczowo-rozkurczowe krwi, a także stopień nasycenia krwi tlenem. To wszystko pomoże w dbaniu o kondycję fizyczną. Opaska zmierzy liczbę przebytych kroków w ciągu całego dnia.

Ale to nie wszystko. Opaskę warto mieć na ręce również wtedy, gdy nie trenujemy. Overmax Touch go 3.0 zaalarmuje, gdy wykryje, że zbyt długo siedzimy w bezruchu (czujnik zasiedzenia). Nawet gdy pójdziemy spać, opaska będzie monitorować sen, abyśmy później mogli sprawdzić, jak długo leżeliśmy i jak efektywny był nasz sen. Mój wynik to ok. 85%, co jasno pokazuje, jak długo zasypiałem i jak często budziłem się w nocy. Jest to bardzo cenna wiedza.

 1. krokomierz
 2. saturacja
 3. tętno
 1. krokomierz
 2. saturacja
 3. tętno

Co ciekawe, Overmax Touch go 3.0 nie posiada żadnych przycisków. W dolnej części ekranu znajduje się punkt dotykowy, w którym przesuwając palcem w bok możemy przełączać ekrany i uzyskać dostęp do pożądanych informacji – przebytego dystansu, liczby kroków czy liczby spalonych kalorii.

Wszystkie wyniki pomiarów możemy dodatkowo wyświetlić na smartfonie dzięki połączeniu Overmax Touch go 3.0 z telefonem za pomocą bezprzewodowej łączności Bluetooth. Umożliwia to także serwowanie powiadomień (także za pomocą wibracji) o nadchodzących wiadomościach SMS czy z komunikatora Messenger. To wbrew pozorom bardzo przydatna opcja, która wiele razy zaoszczędziła mi konieczności sięgania po telefon do kieszeni – mogłem szybko sprawdzić na opasce, kto do mnie pisze, i ocenić, czy jest to sprawa pilna, czy też mogąca poczekać. 3

Werdykt

Do zdecydowanych zalet opaski Overmax Touch go 3.0 zaliczam jej cenę. Wynosi ona zaledwie 100-130 zł, co w zestawieniu z liczbą funkcji jest kwotą bardzo atrakcyjną.

Pozytywnym zaskoczeniem okazał się również niezwykle długi czas pracy na baterii. Wynosi on wg producenta nawet 14 dni, w praktyce od 1 do 1,5 tygodnia, w zależności od intensywności używania opaski. To i tak bardzo, bardzo długo w porównaniu do smartwatcha pokroju Samsung Gear S3, który w praktyce wytrzymuje na mojej ręce na jednym ładowaniu zaledwie 2 dni.

Minusy? Zaliczyłbym do nich niewielki i skromny ekran, dzięki niemu jednak było możliwe uzyskanie tak długiego czasu pracy baterii. Podsumowując, jeśli chcecie monitorować swoją aktywność fizyczną lub myśleliście kiedyś o zakupie smartwatcha, ale nie jesteście pewni jego przydatności lub jest za drogi, opaska Overmax Touch go 3.0 będzie bardzo dobrym wyborem.

ZALETY

 • Długi czas pracy na baterii
 • Atrakcyjna cena
 • Szeroki wachlarz możliwości
 • Powiadomienia o wiadomościach SMS i z komunikatora

WADY

 • Niewielki ekran
 • Twardy pasek
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro