Oryginalne świeczniki, które ozdobią każde wnętrze

Czym byłby nasz dom bez świec? Nic w tak szybki, nieinwazyjny sposób nie jest w stanie dodać wnętrzom wyrazu i przytulności jak właśnie one. Nie zapominajmy o tym, że do pary trzeba im… odpowiedniego świecznika. Tylko w tym połączeniu możliwy jest duet doskonały. Jak wybrać oryginalny świecznik?

Marta Akuszewska Marta Akuszewska / 05-04-2016

Inspiracja antykiem

Jeśli fascynuje nas kultura i historia starożytnych cywilizacji, zwłaszcza Grecji, powinniśmy zainteresować się również świecznikami, które przywodzą na myśl skojarzenie z konstrukcją kolumny w porządku doryckim – niezwykłego „wynalazku” antycznej architektury. Świeczniki takie wykonane są z trwałego plastiku, nadają się absolutnie na każdą okazję (nie tylko śluby czy komunie!) i są bardzo eleganckie, bez zbędnych zdobień. Można je nabyć w różnych kolorach: białym, kremowym, łososiowym, pomarańczowym, różowym, bordowym, błękitnym, srebrnym, jasnozielonym, zielonym oraz złotym. Ceny takich świeczników rozpoczynają się już od 1 zł za sztukę.

Jeśli fascynują nas mozaiki, prawdopodobnie zainteresuje nas oferta oryginalnych świeczników przypominających kielichowe witraże. Można je zakupić już za ok. 28 zł za sztukę.

Wszędzie tea lighty!

Tea lighty są wspaniałym elementem dekoracyjnym, który można zastosować absolutnie wszędzie – w łazience, w sypialni, w salonie, na tarasie czy w ogrodzie. Nie ma dla nich żadnych ograniczeń! Są w stanie w błyskawiczny sposób stworzyć niepowtarzalny, romantyczny nastrój. Z tego też względu warto pomyśleć o oryginalnych świecznikach dla nich. Najprostszym i najtańszym będzie ten wykonany z przezroczystego szkła, które „oplata” tea lighty, tworząc nad nimi ciekawy „falujący” kształt. Dzięki niemu tea lighty bardzo łatwo przenieść z miejsca na miejsce bez ryzyka poparzenia się, a także bez obaw, że cokolwiek wokół może się podpalić lub stopić. Świeczniki takie są nie tylko bardzo tanie (ich ceny zaczynają się od 2 zł za sztukę), ale też eleganckie i wytworne, a przede wszystkim bezpieczne.

Drewno w roli głównej

Drugim sposobem na bezpieczne ulokowanie tea lightów są drewniane świeczniki, które w połączeniu z palącymi się w środku świeczuszkami tworzą niesamowity duet, który pokocha każde pomieszczenie twego domu. Koszt zakupu takiego podwójnego drewnianego świecznika (10x5x5 cm) to ok. 2,50 zł, a poczwórnego – ok. 4,50 zł. Drewno doskonale prezentuje się w każdym zestawieniu – zarówno w rustykalnym, jak i nowoczesnym wnętrzu.

Świeczniki mogą przypominać także oryginalne drewniane pudełka, bez górnego zamknięcia, z wycięciem wzorów, np. motyla czy serca. To doskonały pomysł dla tych, którzy lubią otaczać się dekoracjami wykonanymi z naturalnych, surowych materiałów. Cena takiego drewnianego pudełka zaczyna się już od 14 zł.

Latarenki

Kolejnym pomysłem na umiejscowienie w sposób bezpieczny tea lightów, jest oryginalna latarenka z otwieranymi drzwiczkami, do której wnętrza wsadzamy palącą się świeczuszkę. Lampion taki wspaniale rozświetla każdą przestrzeń i pozwala się zrelaksować w wiosenno-letnie wieczory. Ceny takich latarenek zaczynają się już od 3 zł za sztukę (wymiary: 7,5x7,5x9 cm, średnia otworu na świeczkę: 5,4 cm). W wersji „klatkowej” koszt to minimum 13 zł. Są również latarenki ze specjalną wewnętrzną konstrukcją, w której możliwe jest umieszczenie kilku tea lightów, jeden pod drugim, po bokach. Ceny takich świeczników zaczynają się od 59 zł.

Trochę romantyzmu

Romantyczny nastrój można stworzyć nie tylko dzięki tea lightom. Doskonałym pomysłem będzie m.in. zakup ażurowych świeczników, np. marki Ikea Skurar, o średnicy 7 cm i wysokości 11 cm. Nadają się one nie tylko do tea lightów, ale również do nieco większych świeczuszek, których ciepłe światło przebija się przez ażurowy wzór lampionu. Koszt takiego zakupu to ok. 6 zł.

Kolejnym sposobem na dodanie nieco romantyczności swemu wnętrzu, zwłaszcza jeśli lubimy dekoracje wykonane z ekomateriałów, będzie zastosowanie szklanych, bezbarwnych bądź kolorowych słoiczków z wytłoczonym wzorkiem. Dołączony jest do nich metalowy uchwyt, dzięki któremu można je łatwo i szybko przenosić z miejsca na miejsce. Ceny takich szklanych słoiczków zaczynają się od 6 zł.

Zaskoczymy partnera lub gości oryginalnym świecznikiem przypominającym splot białych gałązek, w którym znajduje się miejsce dla 4 dużych świeczek (kładzie się je na specjalnie przygotowane podstawki, aby konstrukcja była stabilna i bezpieczna w użytkowaniu). Całość, do złudzenia przypominająca minipalenisko, prezentuje się niezwykle efektownie i z pewnością wprowadzi niejedną osobę w zachwyt. Wymiary takiego świecznika to 40x12x7 cm, a jego koszt – nieco ponad 40 zł.

Z pomysłem

Jeśli lubimy niebanalne rozwiązania, pomyślmy o czymś zupełnie szalonym. Dlaczego nie świecznik w kształcie weneckiej gondoli z postacią kobiety? Jeśli byliśmy w tym mieście, sentyment gwarantowany! Koszt tego oryginalnego świecznika to ok. 199 zł. A może taki, który przypomina rzeźbę z wizerunkiem trzech sówek? Za owo minidzieło sztuki zapłacimy ok. 200 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro