Organizujemy sylwestrowe przyjęcie – topowe głośniki z Bluetoothem

Organizujemy sylwestrowe przyjęcie – topowe głośniki z Bluetoothem

Sylwestrowe przyjęcie nie może się obyć bez muzyki, a jak muzyka, to tylko z dobrej jakości sprzętu. Jeśli nadal nie mamy odpowiednich głośników i planujemy zakup dobrej jakości monitorów z najwyższej półki, zwróćmy uwagę na modele z modułem Bluetooth, który pozwoli puszczać muzykę niemal z dowolnego sprzętu mobilnego, np. smartfonu czy tabletu. Poznajmy topowe modele.

udostępnij

Kamil RogalaKamil Rogala / 15-12-2016

Kruger&Matz INSPIRE

Co prawda, topowe modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, ale już za około 600 zł znajdziemy interesującą propozycję. Przykładem może być model Kruger&Matz INSPIRE, czyli kolumny aktywne legitymujące się mocą 2 x 60 W, impedancją 4 Ohm i zestawem niezbędnych złączy.

Producent postawił na 5-calowy głośnik średniotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy, co zapewnia świetnej jakości dźwięk z każdego źródła. Nie zabrakło modułu Bluetooth, dzięki czemu możemy sterować odtwarzaną muzyką na odległość, np. smartfonem z zapisanymi w pamięci piosenkami. Całość prezentuje się bardzo elegancko i wpasuje się w wystrój każdego salonu. Niestety, zabrakło pilota zdalnego sterowania.

Taga Harmony Impact

Kolejny model również pochodzi z nieco niższej półki cenowej. Propozycja Taga Harmony Impact to niewielkie kolumny biurkowe dostępne w dwóch kolorach do wyboru – czarnym i białym. Na uwagę zasługuje bogactwo wejść i obsługiwanych modułów. Jest m.in. wejście analogowe – 3,5 mm, RCA, jak również cyfrowe – COAXIAL. Jest także moduł Bluetooth oraz wbudowany port USB i czytnik kart SD/MMC. Moc to 2 x 18 W, panel sterowania wbudowano w górną ścianę jednej z kolumn, natomiast wszystko zamknięto w minimalistycznych obudowach. Cena tego modelu to około 500 zł.

Scansonic S3BTL

Tym razem coś dla wymagających użytkowników, którzy chcą świetnej jakości dźwięk zamknąć w gustownych i niewielkich kolumnach, nie rezygnując z dodatków i ciekawych funkcji. Model Scansonic S3BTL legitymuje się mocą 2 x 20 W, modułem Bluetooth i możliwością zdalnego sterowania za pośrednictwem bezprzewodowego pilota.

Producent zastosował 2 przetworniki w jednej kolumnie – 1-calowy kopułkowy tweeter oraz 4-calowy głośnik średniotonowy. Ciekawostką jest opcja learning, która odpowiada za uczenie się kodów IR z pilotów od innych urządzeń. Umożliwia to sterowanie głośnością za pomocą np. pilota od telewizora. Całość prezentuje się nowocześnie i elegancko – kolumny pokryte są 8 warstwami lakieru z wysokim połyskiem. Cena na Allegro w dniu publikacji to około 1000 zł.

Dali Zensor 1 AX

Kolejna propozycja skierowana jest do użytkowników, którzy oczekują najwyższej możliwej jakości od głośników aktywnych. Model Dali Zensor 1 AX dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy dobierze odpowiedni model do wystroju wnętrza. Moc głośników to 2 x 50 W, natomiast zastosowany moduł Bluetooth posiada standard Apt-X, dzięki czemu jakość przesyłanego dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie. Całość prezentuje się naprawdę imponująco i elegancko, a w zestawie znajdziemy kilka przydatnych dodatków, np. gumowe nóżki i wieszaki na ścianę. Cena głośników na Allegro to około 2900 zł.

Klipsch Reference Premiere RP 160M

Zestawienie zamykamy modelem Klipsch Reference Premiere RP 160M. To modele dla pasjonatów dźwięku, którym zależy na jakości, a nie na brutalnej i nieokiełznanej mocy. Głośniki charakteryzują się mocą 2 x 50 W, specjalną konstrukcją głośników wysokotonowych oraz specjalnymi portami Bass Reflex TRACTRIX. Na uwagę zasługuje stylistyka – prosta, elegancka, z charakterystycznymi kopułkami głośników średniotonowych w złotym kolorze i specyficznymi podstawkami. Cena na Allegro w dniu publikacji opiewała na kwotę około 2000 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro