Organizery do wózka – jakie są najbardziej przydatne?

Organizery do wózka – jakie są najbardziej przydatne?

Koniec z zagubionymi rzeczami w wózku, których akurat w danym momencie nie można znaleźć. Żegnaj nieporządku. Witaj spokojny spacerze, z przekonaniem, że wszystko, co potrzeba, znajduje się w jednym miejscu. Każdy wózek powinien mieć organizer, który jest wygodny i praktyczny.

udostępnij

Anna ChmielewskaAnna Chmielewska / 24-11-2016

Do czego służy organizer w wózku?

Z wózkiem bez organizera również damy radę spacerować, ale po co sobie utrudniać życie, zamiast ułatwiać? Każde wyjście z dzieckiem z domu wiąże się z koniecznością wzięcia ze sobą niezliczonej liczby przedmiotów i niezbędnych akcesoriów: picia, jedzenia, dodatkowego kocyka, ciuszków na zmianę, pieluszek, mokrych chusteczek, zabawek, zapasowego smoczka, kremu na słońce itd. Do tego dochodzi wszystko to, co potrzebne jest mamie, a więc portfel, klucze i telefon.

Oczywiście można spakować wszystko do jednej zwykłej torby, ale zapanuje ogólny miszmasz. Nie mówiąc już o tym, że np. pokruszone herbatniki zaśmiecą skutecznie całość wyposażenia. W organizerze najcenniejsze wydają się być przegródki. Dzięki nim można się spakować, zachowując ład i porządek. Do tego organizer ładnie się prezentuje i najczęściej jest tak montowany, żeby możliwie jak najmniej przeszkadzać.

Cechy dobrego organizera do wózka

Chcąc kupić idealny organizer, musimy zdecydować, jakie są nasze oczekiwania. Czy stawiamy na design, pojemność czy dodatkowe rozwiązania. Z pewnością najlepiej, gdy uda się w jednym modelu znaleźć wszystko, czego oczekujemy. Dobry organizer powinien być:

  1. Zgrabny, a jednocześnie mieszczący to, co trzeba.
  2. Kompaktowy, a do tego pojemny. Należy zwrócić uwagę na to, żeby w miejscu wyznaczonym na butelkę mieściły się duże modele. Bidony są zwykle szerokie i trudno jest znaleźć dla nich wygodny schowek.
  3. Jakościowo dobry – wykonany ze szczególną starannością i dbałością o szczegóły (precyzyjne szycie i wykończenia, mocne nici, równe szwy).
  4. Łatwy do czyszczenia.
  5. Nieprzemakalny.

Idealny organizer ma kilka mądrze rozłożonych przegródek oraz pozwala na mocowanie do wózka w różny sposób, np. na zaczepy i rzepy. Pierwszy typ sprawdzi się, gdy organizer chcemy mieć na oparciu wózka. Praktyczna jest możliwość regulowania długości zaczepów. Z kolei mocowanie na rzepy pozwoli na wieszanie organizera na rączkach i pałąkach.

Najbardziej przydatne organizery do wózka

Wybór organizerów jest bardzo duży. Dzięki temu mamy ogromną szansę na znalezienie modelu nie tylko najbardziej praktycznego, ale też maksymalnie dopasowanego do designu wózka. Przydatnymi organizerami będą z pewnością:

  1. Uniwersalny – takie określenie daje gwarancję, że organizer pasuje do większości typów wózków, zarówno głębokich, jak i spacerówek.
  2. Caretero – uniwersalny, w rozmiarze mini. Lekki, a zarazem bardzo wytrzymały. Mocowanie na rzepy. Dodatkowo rączka, co niezmiernie ułatwia przenoszenie. Jedna duża przegródka i dwie na napoje. Ponadto w środku mniejsze kieszonki. Cena do 25 zł.
  3. Skip Hop mufka – nazywana organizerem ze względu na miejsce przechowywania smartfonu. Świetnie zapewnia dłoniom ciepło, ale poza telefonem nic w nim nie zmieścimy. Cena to 155 zł.
  4. We wzory – bardzo oryginalne. Niepowtarzalny design, jednak brak dobrego zamknięcia. Cena do 40 zł.
  5. BabyOnow 4 kolorach, 3 duże kieszenie. Świetna dodatkowa opcja – możliwość odczepienia od całości mniejszej kieszonki i używania jej jako torebeczki na klucze, portfel czy telefon. Mocowanie na rzepy.

Podczas zakupu organizera dobrze jest uwzględnić barwę wózka. Będzie wprost idealnie, jeśli wybierzemy nie tylko cudowny dziecięcy wzór, ale też uda nam się wpasować w kolorystykę całości.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro