Olejki i balsamy do brody. Czy warto je kupować?

Olejki i balsamy do brody. Czy warto je kupować?

Wśród współczesnych mężczyzn zdecydowanie wraca moda na zapuszczanie brody. Nie jest już kojarzona ze starszym panem i decydują się na nią coraz młodsi. Trend na mężczyzn z krwi i kości, postawnych, męskich i z zarostem jest coraz bardziej zauważalny na wybiegach największych projektantów.

udostępnij

Beata KubiśBeata Kubiś / 14-01-2016 / aktualizacja: 23-05-2018

Pielęgnacja brody

Wcześniej panowało przekonanie, że jeśli mężczyzna ma zarost lub brodę, to znaczy, że nie dba o siebie, nie ogolił się, bo mu się nie chciało. Dzisiaj brodaty mężczyzna musi poświęcić więcej czasu na zadbanie o zarost niż ten, który po prostu się ogoli. Jak grzyby po deszczu pojawiają się również salony specjalizujące się w strzyżeniu i modelowaniu zarówno samego zarostu, jak i brody. Warto pamiętać, że należy o nie dbać, podobnie jak o włosy na głowie. Brodę trzeba myć, strzyc, czesać, a ponadto pielęgnować. Służą do tego specjalne kosmetyki, takie jak balsamy i olejki do pielęgnacji brody. Broda bowiem, podobnie jak włosy na głowie, brudzi się, przetłuszcza, a naskórek znajdujący się pod nią ulega złuszczeniu.

Kosmetyki dla brodaczy

Niezadbana broda wygląda nieestetycznie i zdecydowanie odstrasza. Stąd konieczność jej częstego mycia. Jednak włosy na głowie i na brodzie różnią się, dlatego należy używać do nich specjalnych kosmetyków. Do najpopularniejszych należą zdecydowanie wszelkie olejki i balsamy. Dzięki nim włosy błyszczą się, są miękkie i delikatne w dotyku. Wielu z panów przejmuje się tym, co na brodę powie płeć piękna, a także, czy nie będzie przeszkadzać... w relacjach damsko-męskich, na przykład podczas pocałunku. Jeśli tylko odpowiednio o nią zadbają, panie nie powinny mieć nic przeciwko. Wypielęgnowana broda nie drapie, pięknie pachnie, a do tego dodaje panom męskości.

Olejki do brody

Większość olejków zawiera nuty zapachowe podobne do tych, które stosuje się w męskich perfumach. Dzięki nim broda nie tylko pięknie się prezentuje, ale i zniewalająco pachnie. Dodatkowo producenci używają do ich produkcji wielu składników odżywczych, które wnikają w strukturę włosa i odżywiają go. Co więcej, pielęgnują również skórę twarzy, znajdującą się pod brodą. Olejki służą również temu, aby zmiękczyć brodę. Dzięki nim nie jest sucha i nie drapie. Sposób użycia takiego olejku jest banalnie prosty. Przed jego użyciem zaleca się umycie brody i twarzy. Następnie trzeba je wysuszyć. Kolejnym krokiem jest wmasowanie olejku w brodę. Kilka jego kropli należy rozetrzeć w dłoniach, a następnie wygładzić nimi brodę. Później wystarczy odczekać chwilę, a następnie rozczesać ją grzebieniem, najlepiej drewnianym. Warto sięgnąć po olejki do brody Renee Blanche H-Zone, Apothecary, Percy Nobleman Beard Oil czy Angry Beard. Ich ceny wahają się od 30,00 do 90,00 złotych.