Ogrodowe party dla dziecka – pomysły i przydatne akcesoria

Ciepłe, letnie dni aż się proszą o aktywną zabawę na dworze. Dlatego jeśli planujesz przyjęcie dla dziecka i jego przyjaciół, koniecznie postaw na garden party. Tego typu imprezy są nie tylko modne, ale także łatwe w przygotowaniu i posprzątaniu po nich. Jeśli nie masz pomysłu, jak je przygotować, podpowiadamy.

Anna Bator Anna Bator / 27-05-2015

Wystrój ogrodu

Dekoracje ogrodu wcale nie muszą wiele kosztować, tym bardziej, że wiele z nich możesz przygotować samodzielnie z dzieckiem. Będzie to nie tylko oszczędność, ale także kreatywna zabawa. Do najpopularniejszych ozdób imprezowych, które sprawdzą się także w ogrodzie, należą oczywiście balony. Możesz kupić tradycyjne, a także o ciekawych kształtach, np. zwierzakach. Warto zainwestować w girlandy, które świetnie podkreślą charakter przyjęcia. Dobrym pomysłem są świecące kule. Wieczorem, gdy zacznie zapadać zmrok, dodadzą wyjątkowego klimatu, który wyciszy dzieci przed zakończeniem imprezy.

Jeśli ogrodowe przyjęcie to urodziny twojego dziecka, nie zapomnij o serpentynach i konfetti. Unikaj stawiania świec i podgrzewaczy. Pomimo że wyglądają atrakcyjnie, są niebezpieczne przy grupie dzieci, które będą biegać. Wykorzystaj lampiony. Niech każde dziecko z pomocą osoby dorosłej puści w niebo swój lampion. Ich ceny nie są wysokie, bo opakowanie (10 sztuk) dostaniesz już za ok. 25 zł.

Party tematyczne

Jeśli planowane przyjęcie będzie dotyczyć jakiejś tematyki, np. wróżek, marynarzy czy fanów piłki nożnej, poszukaj odpowiednich ozdób. Dla małych wróżek niezbędne będą skrzydła oraz różdżki. Skrzydła motyla dostaniesz już od 15 zł, a dla dzieci będzie to wspaniała niespodzianka, gdy będą mogły się przebrać. Na party dla fanów futbolu przygotuj balony przypominające piłkę do nogi. Natomiast jeśli przyjęcie ma być dla małego kapitana, postaw na ozdoby w kolorze bieli, czerwieni i niebieskiego. Nie zapomnij o kotwicach i kołach ratunkowych – znajdziesz je np. w postaci filcowych zawieszek, którymi możesz ozdobić drzewa.

Dekoracje stołu

Ze względu na to, że porcelanowa czy szklana zastawa na dziecięcym przyjęciu jest zbyt ryzykowna, postaw na papierowe talerzyki, kubeczki i plastikowe sztućce. Zapomnij o białych, nudnych talerzykach. Na ogrodowe party przygotuj takie, które zachwycą wszystkie dzieci. Wśród papierowych talerzyków znajdziesz np. te z Angry Birds, Hello Kitty, Myszką Miki, Spidermanem czy z piłką nożną. Podobnie jest z obrusem. Zamiast materiałowego, połóż papierowy lub foliowy z ulubionymi bajkowymi postaciami twojego dziecka, np. pszczółką Mają czy Kubusiem Puchatkiem. Nie zapomnij o pomysłowych słomkach, np. tych z poplątanymi supłami, z główkami Angry Birds czy My Little Pony.

Aktywna zabawa

Małym gościom należy zapewnić też odpowiednią rozrywkę. Jeśli masz w ogrodzie trampolinę, będzie ona oblegana przez dzieci. Jednak nie tylko ona dostarczy dobrej zabawy. Sprawdzi się także badminton, kręgle, mini kosz czy mini golf. Dla maluchów warto przygotować plastikowe baseniki z piłeczkami. Dobrym pomysłem jest ustawienie namiotu lub domku ogrodowego, w którym będą się bawiły dzieci.

Nie zapomnij o zabawie, która zyskuje coraz większe rzesze sympatyków – piniacie. To nic innego jak duża kula ze słodyczami, którą należy rozbić przy pomocy kijka. Warunkiem jest zasłonięcie oczu osobie, która w danym momencie ją rozbija. Gotową piniatę, np. z Angry Birds, Hello Kitty czy z postaciami z bajki Kraina Lodu, kupisz już od 29 zł. Zabawa ta dostarczy wielu pozytywnych emocji i będzie miło wspominana jeszcze długo po przyjęciu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro